در پینترست به اشتراک بگذارید
پزشکان می‌خواهند کلی‌نگرتر با بیماران برخورد کنند. گتی ایماژ

یک مداخله جدید به افراد کمک می کند وزن خود را کاهش دهند و همزمان علائم افسردگی خود را بهبود بخشند.

میلیون ها آمریکایی به این بیماری مبتلا شده اند افسردگی. حتی بیشتر دارند چاقی.

برای بسیاری از افراد، این شرایط دست به دست هم داده و خطر ابتلا به سایر بیماری ها را افزایش می دهد و کیفیت زندگی آنها را کاهش می دهد.

اما در سیستم مراقبت های بهداشتی، این شرایط به طور کلی جداگانه درمان می شوند.

اکنون گروهی از محققان رویکردی جامع تری ایجاد کرده اند که هدف آن کمک به کاهش وزن و کاهش همزمان علائم افسردگی است.

دکتر جون ما، استاد طب داخلی و سالمندان در دانشگاه ایلینویز در شیکاگو، نویسنده این مطالعه، گفت: «ما یک مداخله یکپارچه را در مقایسه با مراقبت معمول آزمایش کردیم و اثربخشی رویکرد یکپارچه را نشان دادیم.

تاثیرات کم بر وزن و افسردگی

محققان بیش از 400 نفر را در یک مطالعه 12 ماهه ثبت نام کردند که در 5 مارس منتشر شد. جاما.

نیمی از افراد در یک برنامه کاهش وزن رفتاری همراه با درمان حل مشکل افسردگی شرکت کردند. افراد همچنین در صورت نیاز داروهای ضد افسردگی دریافت کردند.

این برنامه شامل شش ماه درمان فشرده و شش ماه نگهداری بود. مردم هم جلسات حضوری و هم تلفنی داشتند.

مؤلفه کاهش وزن شامل تغییرات رژیم غذایی، افزایش فعالیت بدنی و فیلم های خودآموز بود. هدف افراد کاهش 5 تا 10 درصد وزن بود.

سایر افراد در این مطالعه – گروه کنترل – به مراقبت های معمول خود ادامه دادند که به معنای درمان توسط پزشک معمولی آنها بود.

پس از 12 ماه، افراد گروه مداخله در مقایسه با گروه کنترل، کاهش “متوسط” را در علائم وزن و افسردگی مشاهده کردند. تفاوت بین دو گروه در اوایل شش ماهگی ظاهر شد.

نویسندگان در این مقاله نوشتند، اگرچه مزایای گروه مداخله “اهمیت بالینی نامشخصی” داشت.

افراد شرکت‌کننده در این مطالعه از یک سیستم مراقبت‌های بهداشتی انتخاب شدند و عمدتاً زنان سفیدپوست تحصیل‌کرده و غیر اسپانیایی بودند، بنابراین نتایج ممکن است برای گروه‌های دیگر صدق نکند.

محققان همچنین گفتند مشخص نیست که آیا مزایای مشاهده شده در مطالعه جدید به مزایای سلامتی درازمدت تبدیل خواهد شد یا اینکه آیا افراد قادر به حفظ این تغییرات خواهند بود.

ارتباط بین چاقی و افسردگی

محققان به طور فزاینده ای در تلاش برای رسیدگی به شرایط متعدد هستند و اذعان دارند که اغلب آنها در هم تنیده هستند.

بر اساس مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری (CDC)43 درصد از بزرگسالان مبتلا به افسردگی در مقایسه با 33 درصد بزرگسالان بدون افسردگی چاقی دارند.

همچنین بزرگسالان با چاقی احتمال ابتلا به افسردگی نسبت به افرادی که اضافه وزن ندارند بیشتر است.

دکتر جنیفر لینده، استادیار اپیدمیولوژی و سلامت جامعه در دانشگاه مینه‌سوتا، که در این مطالعه شرکت نداشت، می‌گوید که رابطه بین این دو وضعیت “دو طرفه” است.

به عنوان مثال، یکی از عوارض جانبی برخی داروها برای افسردگی، افزایش وزن است. همچنین، افراد مبتلا به افسردگی گاهی برای مدیریت احساسات خود پرخوری می کنند.

لیند گفت: «در موارد دیگر، افرادی که وزن بدن بالاتری دارند، تبعیض یا انگ مربوط به ظاهر فیزیکی خود را تجربه می‌کنند که ممکن است منجر به احساس افسردگی یا کاهش ارزش خود شود.»

این می تواند منجر به خوردن احساسی یا اجتناب از ورزش در جمع شود که می تواند باعث افزایش وزن بیشتر شود.

مقداری پژوهش حتی نشان می دهد که افسردگی و چاقی ممکن است توسط برخی از مکانیسم های بیولوژیکی یکسان – چیزهایی مانند ژنتیک، مدارهای مغزی، تنظیم هورمونی، یا باکتری های روده هدایت شوند.

برنامه های درمانی کل نگر

افراد ممکن است پس از کاهش وزن احساس تقویت خلق و خوی خود کنند. اما Linde می گوید برنامه های مدیریت وزن به عنوان درمان افسردگی در نظر گرفته نشده است. آنها همچنین معمولاً شامل متخصصان بهداشت روان آموزش دیده در درمان افسردگی نمی شوند.

بیشتر مطالعاتبا این حال، به دنبال مزایای تغذیه برای بهبود علائم افسردگی بوده‌اند. اما مرتبط سرمقاله در همان شماره JAMA که مطالعه جدید به افرادی هشدار می دهد که از تغییرات تغذیه ای به تنهایی برای درمان افسردگی استفاده می کنند.

نویسندگان سرمقاله نوشتند: «با توجه به اندازه اثر متوسط ​​در این مطالعات – با وجود موارد بزرگتر در مطالعات قبلی – تغییر رژیم غذایی به احتمال زیاد تنها درمان افسردگی نیست.

با این حال، مراقبت های بهداشتی به طور کلی در حال تغییر به سمت یک رویکرد جامع تر است، به ویژه در کمک به افراد مبتلا به چندین بیماری. CDC تخمین می زند که از هر 4 آمریکایی 1 نفر در این دسته قرار می گیرند.

ما گفت: «درمان یکپارچه بیماری‌های هم‌زمان از نظر بالینی سالم و بیمار محور است.

لیند همچنین فکر می‌کند که بررسی راه‌هایی برای مقابله با چاقی و افسردگی در کنار یکدیگر مهم است، به‌ویژه در سیستم کلینیکی که بسیاری از ارائه‌دهندگان مراقبت‌های اولیه و روانپزشکی به زمان یا آموزش برای ارائه مشاوره مدیریت وزن به بیماران خود مجهز نیستند. ” او گفت.

با این حال، این باید به گونه ای انجام شود که سوگیری اندازه بدن یا انگ وزن را در میان ارائه دهندگان افزایش ندهد.

لیند گفت: «مداخله کاهش وزن و مراقبت‌های بالینی به طور کلی، باید به روش‌هایی ارائه شود که به نیازهای فردی حساس باشد و افراد را بر اساس اندازه بدنشان انگ نزنند.»

خط پایین

محققان به دنبال راه های جامع تری برای درمان بیماران هستند. این بدان معناست که باید اذعان کرد که چاقی و افسردگی اغلب دست به دست هم می دهند.

در یک مطالعه جدید، محققان بر درمان افسردگی افراد متمرکز شده و آنها را تشویق به کاهش وزن کردند. یک گروه در یک برنامه کاهش وزن رفتاری همراه با درمان حل مسئله برای افسردگی ثبت نام کردند. افراد همچنین در صورت نیاز داروهای ضد افسردگی دریافت کردند.

گروه دیگر مراقبت های عادی را از پزشک دریافت کردند.

پس از 12 ماه، افراد گروه مداخله در مقایسه با گروه کنترل، کاهش “متوسط” را در علائم وزن و افسردگی مشاهده کردند. تفاوت بین دو گروه در اوایل شش ماهگی ظاهر شد.