یک مطالعه اخیر شواهدی را نشان داد که می تواند کمک کند، اما بسیاری از کارشناسان شک دارند.

در پینترست به اشتراک بگذارید
ایالت های بیشتری در گتی ایماژ آمریکا ماری جوانا را قانونی می کنند

والدین کودکان مبتلا به اختلال طیف اوتیسم شدید بیشتر و بیشتر به ماری جوانا پزشکی به عنوان یک درمان بالقوه نگاه می کنند. اما این موضوع سؤالات حقوقی و اخلاقی پیچیده ای را ایجاد می کند.

حتی برخی از کارشناسان همچنان در تعارض هستند.

داستان ها و گزارش های حکایتی از توانایی ماری جوانای پزشکی در درمان ASD شدید اغلب در رسانه ها ظاهر می شود. می‌توانید درباره والدین دیلن، کودکی از رود آیلند (یکی از معدود ایالت‌هایی که ASD را نشانه‌ای برای ماری‌جوانای پزشکی می‌شناسند) بخوانید، که پس از امتحان کردن هر درمانی برای پسرشان – از ریتالین گرفته تا رژیم‌های بدون گلوتن و لبنیات – به شاهدانه رسید.

طبق مصاحبه ای با NPR، رفتار دیلن اغلب هم در مدرسه و هم در خانه باعث ایجاد مشکلاتی می شود. پس از شروع رژیم روغن شاهدانه، به نظر می رسد رفتار او بهبود یافته است. راحت‌تر با او کنار می‌آید و کمتر عصبانی می‌شود.

حکایت های مشابه دیلن در شیکاگو تریبون و دیگر رسانه های خبری ملی منتشر شده است. سازمان‌های مردمی مانند مادران مدافع ماری‌جوانای پزشکی برای اوتیسم تشکیل شده‌اند، و گروه‌هایی از والدین در رسانه‌های اجتماعی با هم متحد شده‌اند – همه به خاطر انجام بهترین کار برای فرزندانشان.

علیرغم گزارشات حکایتی در مورد توانایی ماری جوانا در درمان شدیدترین علائم ASD، شواهد علمی به وضوح به نتیجه مشابهی نرسیده اند. همچنین ثابت نشده است که دادن حشیش طبی به کودکان بی خطر است.

اما بسیاری از خانواده‌هایی که کودکان مبتلا به اوتیسم شدید را بزرگ می‌کنند، ناامید هستند که به هر گزینه ممکن توجه کنند.

اوتیسم یک تشخیص مخرب است. خانواده هایی که دارای فرزند مخصوصا با نوع شدید ASD هستند به شدت تحت تاثیر قرار می گیرند و این والدین ناامید به دنبال راه حل هستند و من فکر می کنم که ما باید در توصیه هایی که به آنها می کنیم بسیار محتاط باشیم.جان راجرز نایت، بنیانگذار و مدیر بازنشسته مرکز تحقیقات مصرف مواد و اعتیاد نوجوانان در بیمارستان کودکان بوستون، به Healthline گفت.

او گفت: «وقتی چیزی پیش می‌آید و ما شروع به دریافت گزارش‌های حکایتی از بهبود معجزه آسا می‌کنیم، برای مردم بسیار جذاب خواهد بود.

مطالعات جدید و کارشناسان شکاک

در حالی که تحقیقات اولیه امیدوارکننده به نظر می رسد، کارشناسان همچنان نگران هستند که هنوز برای تعیین ایمن بودن درمان ها خیلی زود است. در چند مطالعه کوچک در سال‌های اخیر، روغن شاهدانه به برخی از کودکان مبتلا به اوتیسم کمک می‌کند.

یک مطالعه کوچک جدید از اسرائیل، جایی که حشیش پزشکی از نظر فدرال به رسمیت شناخته شده و برای شرایط مختلف تایید شده است، دریافت که روغن شاهدانه برای درمان علائم ASD “ایمن و موثر” است. این مطالعه مشاهده‌ای داده‌های مربوط به رفتار را از طریق گزارش خود والدین قبل و بعد از درمان برای بررسی کیفیت زندگی و تغییرات خلقی در 188 نوجوان مبتلا به ASD جمع‌آوری کرد.

پس از 6 ماه درمان، 30 درصد از بیماران بهبود قابل توجهی در علائم و بیش از 50 درصد بهبودی متوسط ​​را گزارش کردند.

با این حال، نایت نگرانی های زیادی را در مورد این مطالعه مطرح می کند. مهم‌تر از همه اینکه این مطالعه توسط و تعدادی از نویسندگان کارمندان Tikun Olam، بزرگترین ارائه‌دهنده ملی حشیش پزشکی در اسرائیل هستند، پشتیبانی می‌شود.

علاوه بر این، او می گوید که این مطالعه به اندازه کافی برای پاسخ به سؤالات در مورد ایمنی کار نمی کند.

احتیاط اصلی من در مورد این گزارش این است که آنها نتایج را برای عوارض جانبی تا شش ماه گزارش می‌کنند و من نگران عوارض جانبی کوتاه‌مدت THC نیستم… در درازمدت، نگرانی‌های شدیدی در مورد این که ممکن است پیامدها باشد، دارم. ” او گفت.

علیرغم انتقادها، یافته‌ها مشابه هستند و به نظر می‌رسد از نتایج مشابهی حمایت می‌کنند مطالعات دیگر از اسرائیل.

یکی از این مطالعات در مورد درمان حشیش در 60 کودک مبتلا به ASD نشان داد که شیوع رفتاری در بیش از 60 درصد از بیماران بهبود یافته است.

با این وجود، کارآزمایی‌های دقیق، در مقیاس بزرگ و کنترل‌شده با دارونما وجود ندارد – اگرچه قرار است یکی از آنها اواخر امسال در ایالات متحده آغاز شود.

آیا شاهدانه برای ASD ایمن است؟

در یک بررسی ادبیات نایت از سال 2015 ماری جوانای پزشکی برای استفاده در مشکلات رفتاری و کودکان مانند ASD و ADHD به این نتیجه رسید که “کانابیس را نمی توان با خیال راحت توصیه کرد.” او می گوید که جدیدترین مطالعات نیز نظر او را تغییر نداده است، اگرچه انگیزه والدین را درک می کند.

نایت گفت: “من هیچ انتقادی به خانواده ای ندارم که تصمیم می گیرد برای کمک به فرزند خود هر کاری را انجام دهد.”

با این حال، حامیان ماری جوانا پزشکی می گویند که حمایت مردمی از درمان حشیش ASD، نشان دهنده یک روند تاریخی در ایالات متحده است.

پل آرمنتانو، معاون سازمان ملی اصلاح قوانین ماری جوانا (NORML)، گفت که تا حدی به این دلیل که والدین ASD شواهد حکایتی در مورد مزایای ماری جوانا پزشکی داشتند، جامعه علمی به کاوش در این داروها علاقه نشان داده است.

آرمنتانو به Healthline گفت: “به دلیل حمایت آنها است که جامعه علمی به تازگی شروع به اثبات ادعاهای جامعه بیماران کرده است.” همانطور که اغلب در مورد مسائل مربوط به حشیش اتفاق می افتد، هم علم و هم قانون در حال بازی کردن هستند.»

معضل والدین

اما فقدان شواهد با کیفیت بالا و وضعیت قانونی ماری جوانا در ایالات متحده، که از ایالت به ایالت دیگر متفاوت است، والدین کودکان مبتلا به ASD شدید را در موقعیت دشواری قرار می دهد و به طور بالقوه خارج از قانون است.

در سطح فدرال غیرقانونی باقی می ماند.

در حال حاضر، آکادمی پزشکان اطفال آمریکا با قانونی کردن ماری جوانا برای استفاده تفریحی یا پزشکی مخالف است، اگرچه آنها از تحقیقات بیشتر حمایت می کنند. با این حال، این سازمان سیاست خود را برای گنجاندن بند «استفاده دلسوزانه» به‌روزرسانی کرده است، که مشخص می‌کند برخی از کودکان مبتلا به بیماری‌های محدودکننده زندگی یا ناتوان‌کننده ممکن است از کانابینوئیدها بهره‌مند شوند و نمی‌توانند در «فرایند تحقیقاتی دقیق و طولانی» منتظر بمانند.

سوزان دووال، دکترا، روانشناس اعصاب و استادیار اطفال در دانشگاه علوم و بهداشت اورگان، برخی از مشکلات اخلاقی پیرامون درمان دارویی ماری جوانا برای کودکان مبتلا به ASD را مورد مطالعه قرار داده است.

او می‌گوید که والدین و پزشکان اولیه یا متخصصان اطفال باید بتوانند در مورد ماری‌جوانای پزشکی صحبت‌های باز داشته باشند، حتی اگر این به معنای اطلاع دادن به والدین باشد که ممکن است غیرقانونی باشد.

من می گویم که ترجیح می دهم یک بیمار به اندازه کافی راحت باشد که بتواند این سؤالات را از من بپرسد یا از ارائه دهنده نسخه خود این سؤالات را بپرسد تا بتوانید گفتگوی صادقانه ای در مورد آنچه در تحقیق شناخته شده است، خطرات و فواید احتمالی، آنچه که وجود دارد داشته باشید. در مورد این سوال، معلوم نیست، به طوری که اطلاعات روی میز است، در مقابل اینکه یک موضوع تابو باشد،” او به Healthline گفت.

و درمان کودکان مبتلا به ASD نیز مسائل مهم دیگری را در ارتباط با مراقبت ایجاد می کند.

دووال می‌گوید: «چیزی که باید در نظر گرفته شود این است که بسیاری از این کودکان با تظاهرات شدیدتر غیرکلامی هستند، بنابراین هر زمان که تصمیم‌گیری پزشکی برای کسی که ممکن است در ارتباط با عوارض جانبی یا واکنش‌هایی که در حال وقوع است مشکل داشته باشد، چالش‌های بیشتری وجود دارد. .

طبق آمار، از هر 59 کودک، 1 کودک مبتلا به ASD است مراکز کنترل بیماری و پیشگیری، و این تعداد در حال افزایش است. در موارد شدید علائم می تواند شامل خشم یا پرخاشگری باشد رفتار آسیب رسان به خود در این شدیدترین موارد است که اغلب به دنبال ماری جوانای پزشکی است.

اجماع عمومی این است که صرفاً باید تحقیقات بیشتری در مورد اینکه آیا ماری جوانای پزشکی درمانی ایمن و مؤثر برای ASD است یا خیر، انجام شود.

در غیاب شواهد محکم، اطلاع رسانی و توصیه به والدین واقعاً سخت است. این یک مانع ساختاری اصلی است که به طور بالقوه می تواند به ارائه برخی شواهد تجربی بیشتر در هر صورت کمک کند.