دستمزد بازنشستگان تقاطع دولت و دادگاه


به گزارش خبرنگار ایمنا، مطبوعات و رسانه های آزاد و شفاف در هر جامعه ای رکن توسعه و دموکراسی است، از این رو خبرگزاری ایمنا عناوین مطبوعاتی کشور را در دستور کار خود قرار خواهد داد.

روزنامه ایران با عنوانی در صفحه اصلی امروز شما “نزدیکی منطقه ای با گسترش تجارت خارجی” نوشته شده توسط: یکی از نشانه های ازدحام دیپلماتیک در تهران 4 روز پس از سفر رئیس جمهور و شورا رتبه بالا دیروز ترکمنستان میزبان همسایه دیگر تهران بود، اما این مسیر دیپلماتیک فقط یک نمایشگاه و کاغذ نیست، بلکه ثمره واقعی خود را می دهد.

سفر «قاسم هامارت توحیفرئیس جمهور قزاقستان یک روز پس از ورود اولین قطار کانتینری خط ترانزیتی از قزاقستان به تهران برای سفر به ترکیه وارد ایران شد. با ورود این قطار شنبه گذشته خطوط ترانزیتی مهم منطقه تکمیل شد. اتفاقی که موقعیت ترانزیتی ایران را بهبود بخشید و دریان اکنون این امر راه را برای گسترش روابط ایران با همسایگانش هموار خواهد کرد. هیئت دیروز رتبه بالا ایران و قزاقستان 9 یادداشت تفاهم امضا کردند. این اسناد از سیاست خارجی و دیپلماسی گرفته تا کشاورزی را شامل می شود و روغن مشمول.

در سفر رئیس جمهور ترکمنستان به تهران نیز یادداشت تفاهم مشابهی بین ادارات مربوطه منعقد شد. هر دو طرف امضاء شده. وی افزود: مجموعه این شرایط نشان می دهد که دولت سیزدهم تاکنون توانسته بخش مهمی از مسیر اصلی سیاست خارجی خود را که همانا گسترش سیاست همسایگی و افزایش روابط تجاری با همسایگان است، به ویژه آنچه روز گذشته از سوی رئیس جمهور دو کشور اعلام شد، اجرا کند. روابط تجاری در ماه های اخیر 50 درصد افزایش یافته است، هرچند آیت الله رئیسی و توحیفاین سطح از روابط را کافی ندانست و خواستار افزایش نرخ ارز به 3 میلیارد دلار شد سال وجود داشت.

در عین حال به نظر می رسد رئیس جمهور و دیپلماسی شخصی وی یکی از ارکان تقویت و گسترش روابط همسایگی در دولت باشد. چی، مناسب با یکی دیگر میهمانان رتبه بالا رئیس جمهور قزاقستان روز گذشته بار دیگر بر نقش دیپلماسی شخصی آیت الله رئیسی در توسعه روابط دو کشور تاکید کرد. “سوگند – دشنام هامارت توحیف«نقش ریاست آیت‌الله در ارتقای سطح روابط دو کشور بزرگ است.

دستمزد بازنشستگان تقاطع دولت و دادگاه

روزنامه جوان با عنوانی در صفحه اصلی امروز شما “بازار اجاره سقف دارد” او می نویسد: «بازار اجاره بسیار شلوغ است و اقتصاددانان دلایل مختلفی از تورم ایجاد شده در این بازار را ذکر می کنند. برخی کارشناسان می گویند باید دید چه تعداد خانه خالی متعلق به بانک های خصوصی، سازمان تامین اجتماعی، بیمه ها و شرکت های وابسته به آنهاست چرا که بیشتر خانه ها متعلق به بانک های خصوصی است. دارایی های بیش از یک میلیون شرکت ثبت نام در ایران زمین و املاک وجود دارد برخی معتقدند افزایش قیمت در بازار اجاره مسکن به دلیل کاهش ارزش ریال است. بازار زمین، مسکن و اجاره رها بود.

دلیل آشفتگی بازار اجاره هر چه که باشد، به نظر می رسد 8 میلیون مستأجر منتظر سال سختی هستند و هزینه های این قشر از جامعه با افزایش چشمگیری همراه بوده و از این رو دولت سیزدهم. انتظار می رود سریع هنگام اخذ مالیات های بسیار سنگین، خانه های خالی متعلق به هر شخص حقیقی و حقوقی باید بسیار سختگیرانه و قضاوت کننده باشد. جلزمی بانک‌ها و شرکت‌های تابعه، اداره رفاه اجتماعی و سایر سازمان‌های دولتی را ملزم به پر کردن خانه‌های خالی از مستاجر کنند و در صورت وجود هزینه‌هایی برای استفاده از این خانه‌ها، بانک‌ها بازار اجاره مسکن را از این سردرگمی و ناراحتی نجات خواهند داد. ساختن hrj و از آشفتگی خارج شوید.

موجودی مسکن کشور نشان می دهد که عرضه خارج از تقاضا است ظاهر توزیع مسکن باید ایجاد شود، خسارت بنابراین، و همچنین مشکل مسکن گران است اجاره موضوع صدور مجوز برای ویلاها و خانه های مجلل در این منطقه نیز حل نشده است. گران باید متوقف شود و بخش بزرگی از پتانسیل مالی و فنی مهندسی به سمت حل معضل مسکن در حوزه های تقاضای مصرف کننده سوق داده شود.

همچنین پیش بینی می شد در سال 1401 موجودی مسکن خالی باشد sḵnh کم مصرف بودن کشور 6 تا 8 میلیون تخمین زده می شود و باید دید چرا مرکز آمار نتایج سرشماری 1400 نفوس و مسکن را منتشر نمی کند. آیا این ثبت نام انجام شده است یا خیر؟!

دستمزد بازنشستگان تقاطع دولت و دادگاه

روزنامه خراسان با عنوانی در صفحه اصلی امروز شما «حقوق دو بازنشسته راه دولت و قوه قضائیه» وی نوشت: امسال پس از شناسایی رشد مانند سال های گذشته حقوق برای کارگران شورای عالی کار (57.4 درصد برای کمترین حقوق و 38 درصد برای سایر سطوح به اضافه 515000 شهرستان)، هیأت امنای تأمین اجتماعی همین میزان را برای بازنشستگان افزایش داد. با در نظر گرفتن پذیرفته و طبق قانون برای تصویب به دولت ارسال می شود.

اما بعد دو ماه با تأخیر، دولت برخلاف سال‌های گذشته نوآوری جدیدی ارائه کرد و این مصوبه را برای افزایش نرخ تغییر داد. حقوق بازنشستگان سایر سطوح قانونی تامین اجتماعی باید فقط 10 درصد یعنی 28 درصد کمتر از پیشنهاد تامین اجتماعی تعیین شوند، به استثنای 650000 منطقه در ماه برای دستمزد کمتر از 10 میلیون. اگرچه وزیر کار سابق این تصمیم را گرفت بر اساس آن او می‌دانست که اجرای عدالت بین صندوق‌های بازنشستگی با هدف کاهش شکاف حقوقی است، اما بازنشستگان آن را غیرقانونی و یک ظلم بزرگ می‌دانستند. در پایان موج شکایت از این تصمیم منجر به استعفای عبدالمالکی شد و رئیس جمهور به معاون اول وی دستور داد تا در این باره تحقیق کند. نمایندگان همچنین تصمیم دولت را با شورای رسیدگی و اجرای مصوبات دولت در قانونگذاری مجلس بررسی کردند. آنجا از چه کسی حقوق از بازنشستگان حمایت می کند.

رئیس کمیسیون اجتماعی با اشاره به جلسه هیئت مدیره گفت: اعضای کمیسیون تاکید دارند که سازمان بهزیستی اجتماعی یک نهاد عمومی غیردولتی است و دولت حق دخالت در امور اداری و منابع آن را ندارد. اسماعیلی افزود: علیرغم اینکه در ماده 96 قانون انطباق پیش بینی شده است. دارند بزرگنمایی؛ تکثیر کردن حقوق با افزایش هزینه های زندگی و تورم سالانه، اما با تصمیم دولت، حقوق این لایه تنها 10 درصد افزایش یافته است.

وی دلایل حقوقی دیگری را نیز بیان کرد: * در این مصوبه اموال و عوارض فردی پیش بینی شده است که با اصل 46 و 47 قانون اساسی مغایرت دارد و تخلف آشکار است. حقوق مالکیت حق بیمه افرادی هستند که حق بیمه را پرداخت کرده اند. * موارد مندرج در مصوبه هیأت وزیران شبیه بود بند 12 (الف) (4) قانون بودجه 1401 ربطی به تامین اجتماعی ندارد و فقط شامل بازنشستگان لشکری ​​و کشوری می شود.

دستمزد بازنشستگان تقاطع دولت و دادگاه