استیو بنن در برج ترامپ در نیویورک. عکس AP/ ایوان ووچی

  • استیو بنن در رد درخواست احضاریه های کمیته 6 ژانویه دو برابر می شود.

  • وکیل روبرت ج. کاستلو روز چهارشنبه نامه دیگری ارسال کرد و گفت که موکلش از این امر پیروی نخواهد کرد.

  • تیم حقوقی ترامپ به دستیاران سابق رئیس جمهور دستور داد که احضاریه ها را رعایت نکنند.

تیم دفاعی استیو بنون نامه دیگری به کمیته منتخب مجلس نمایندگان برای بررسی حمله 6 ژانویه به کنگره آمریکا ارسال کرد و معتقد بود که او و دیگر متحدان ترامپ به دلیل امتیازات اجرایی رئیس جمهور سابق ، اسناد احضاریه ها را ارائه نمی دهند ، به گزارش ABC News.

وی افزود: “موضع آقای بنن در اعتراض به احضار کمیته شما نیست ؛ بلکه آقای بنون خاطرنشان کرد که مشاور رئیس جمهور ترامپ اظهار داشت که آنها از امتیازات اجرایی و سایر حقوق استفاده می کنند و بنابراین ما را ملزم به ارائه اسناد یا شهادتاتی که ممکن است اطلاعات رئیس جمهور ترامپ را فاش کند ، نکنیم. وکیل به دنبال حمایت قانونی است. “روبرت ج. کاستلو ، وکیل بانون ، نوشت.

این دومین نامه تیم بنون به نماینده بنیاد تامپسون رئیس کمیته 6 ژانویه است که می گوید مشاور سابق ترامپ رعایت نمی کند.

در اوایل اکتبر ، تیم حقوقی ترامپ به دستیاران سابق رئیس جمهور ، از جمله بنون ، دستور داد که احضاریه های کنگره را که در ماه سپتامبر صادر شده بود رعایت نکنند.

در آن زمان ، این کمیته همچنین از مقامات سابق دولت ترامپ ، مارک میدوز ، دان اسکاینو و کاش پاتل ، اسناد و مدارک را درخواست کرد. احضاریه ها از بانون و پاتل خواستند تا در تاریخ 14 اکتبر برای سپرده گذاری و روز بعد میدوز و اسکاوینو بنشینند و همه این چشم اندازها را رد کرده اند.

اختلاف نظر این است که آیا ترامپ به عنوان رئیس جمهور سابق می تواند از امتیاز اجرایی برای اعتراض به احضاریه ها در این زمینه استفاده کند یا خیر. رئیس جمهور جو بایدن ، مدیر اجرایی فعلی ، از امتیاز اجرایی چشم پوشی کرده و خواستار ارسال مدارک به کمیته شده است.

روز چهارشنبه ، به گزارش NBC News، وکیل کاخ سفید از آرشیو ملی خواست اسناد مربوط به ترامپ را به سرعت به کمیته 6 ژانویه تحویل دهد.

بر اساس گزارش NBC News ، “رئیس جمهور به شما دستور می دهد تا 30 روز پس از اطلاع رسانی خود به رئیس جمهور سابق ، درصورت عدم وجود هرگونه حکم دادگاه ، آن صفحات را ارائه دهید.”

لیز چنی ، نماینده مجلس ، روز سه شنبه گفت که این کمیته آماده است تا به هر کسی که احضاریه ها را احراز کند ، اتهامات بی احترامی جنایی مطرح کند.

مقاله اصلی Business Insider را بخوانیددیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *