ویلیام شاتنر 90 ساله پس از تبدیل شدن به مسن ترین انسانی که به فضا رسیده است در بیابان تگزاس غربی جشن می گیرد

دوک کمبریج با تفهیم اتهام محکوم کننده ای درباره گردشگری فضایی ، هشدار داد که “بزرگترین مغزهای جهان” باید بر روی ترمیم کره زمین تمرکز کنند تا “تلاش برای یافتن مکان بعدی برای رفتن و زندگی”.

نظرات وی در حالی مطرح شد که ویلیام شاتنر ، 90 ساله ، از یک موشک در صحرای غرب تگزاس خارج شد و تبدیل به مسن ترین انسان در فضا شد و این تجربه را “فوق العاده” و “عمیق” اعلام کرد در حالی که می افزاید: “همه مردم جهان به برای انجام این.”

شاهزاده ویلیام ، 39 ساله ، ظاهراً کمتر خیره شده بود ، و نشان می داد که این سیاره آسیب پذیر دلیل بسیار ارزشمندی برای زمان و سرمایه گذاری است.

وی در گفتگو با بی بی سی نیوز در BBC Sounds ، پیش از مراسم افتتاحیه جایزه Earthshot در روز یکشنبه ، گفت: “ما به برخی از بزرگترین مغزها و ذهنهای جهان متمرکز بر تلاش برای ترمیم این سیاره نیاز داریم ، نه تلاش برای یافتن مکان بعدی برای رفتن. و زندگی.”

شاهزاده ویلیام در مورد وضعیت کره زمین با آدام فلمینگ ، خبرنگار سیاسی اصلی بی بی سی ، در یک قسمت از Newscast - کاخ کنزینگتون

شاهزاده ویلیام در مورد وضعیت کره زمین با آدام فلمینگ ، خبرنگار سیاسی اصلی بی بی سی ، برای یک قسمت از Newscast – کاخ کنزینگتون

این امر پس از آن اتفاق می افتد که دوک در مقاله ای که در USA Today منتشر شد هشدار داد که نسل بعدی می پرسد چرا انسان اینقدر در مسابقه فضایی تلاش می کند در حالی که سیاره خود را “آسیب پذیر” می گذارد.

شاهزاده ولز “واقعا سخت” سوار شد

شاهزاده ویلیام همچنین هشدار داد که جوانان به طور فزاینده ای از “اضطراب آب و هوا” رنج می برند زیرا چشم انداز “نگران کننده” آینده خود را در معرض تهدید قرار داده اند.

وی گفت که شیوه زندگی کنونی با خطر “سرقت از آینده فرزندان ما” روبرو است و از کسانی که در کنفرانس آب و هوایی Cop26 آینده شرکت می کنند ، خواست تا به جای “کلمات هوشمندانه ، کلمات هوشمندانه” روی عمل تمرکز کنند.

دوک گفت اگر پسر بزرگش ، شاهزاده جورج ، هشت ساله ، هنوز مجبور باشد در مورد همین مسائل در 30 سال آینده ، زمانی که دیگر دیر است ، مبارزه کند ، یک فاجعه مطلق خواهد بود.

او گفت که پدرش ، شاهزاده ولز ، “کار سختی را پشت سر گذاشته است” در مبارزه برای محیط زیست ، اما با هشدارهای اولیه خود در مورد تغییرات آب و هوا “ثابت شده است که بسیار جلوتر است”.

در این مصاحبه 35 دقیقه ای که در کاخ کنزینگتون ضبط شد ، دوک دید که نگرانی های خود را درباره طیف وسیعی از مسائل مربوط به محیط زیست بیان کرد.

او گفت که امیدوار است جایزه Earthshot ، یک ابتکار 50 میلیون پوندی با هدف ترویج و تأمین منابع جدید برای تعمیر کره زمین ، “راه حل ها و اقداماتی را تحریک کند که بسیاری از مردم لزوما هنوز تولید نکرده اند”.

وی افزود: “من امیدوارم ، می دانید ، این جایزه بسیاری از افراد در مسئولیت را به خود جلب خواهد کرد تا بدانید ، فراتر رفته ، بزرگتر شده و در واقع شروع به تحویل می کنند.”

“ما شاهد افزایش اضطراب آب و هوا هستیم”

او گفت که به عنوان والدین ، ​​مانند دیگران ، جهان را به گونه ای دیگر مشاهده کرده است.

او می افزاید: “من چیزهایی را که از آنها لذت برده ام – زندگی در فضای باز ، طبیعت ، محیط – می خواهم که برای فرزندانم و نه تنها فرزندانم بلکه فرزندان بقیه باشد.”

“اگر مراقب نباشیم ، آینده فرزندانمان را از طریق آنچه که اکنون انجام می دهیم غارت می کنیم. و من فکر می کنم این منصفانه نیست. “

دوک ادامه داد: “ما شاهد افزایش اضطراب آب و هوا هستیم. می دانید ، مردم ، جوانان در حال بزرگ شدن در جایی هستند که آینده آنها اساساً در تمام مدت تهدید می شود. این بسیار نگران کننده است و این را خود شما می دانید ، باعث ایجاد اضطراب می شود. “

سال گذشته ، Global Action Plan ، یک موسسه خیریه محیط زیستی ، گزارش داد که یک سوم معلمان بریتانیایی در دانش آموزان سطح بالایی از اضطراب آب و هوا را مشاهده می کنند ، در حالی که 77 درصد از دانش آموزان گفتند که فکر کردن در مورد تغییرات آب و هوا آنها را مضطرب می کند.

در همین حال ، در نوامبر گذشته ، کالج سلطنتی روانپزشکان گزارش داد که بیش از نیمی از روانپزشکان که در انگلستان کودکان و نوجوانان را درمان می کنند ، اکنون شاهد ناراحتی جوانان از محیط هستند.

دوک با نگاهی به اجلاس Cop26 ، که رهبران جهان از 31 اکتبر در گلاسکو گرد هم می آیند ، گفت: “ارتباط بسیار واضح و صادقانه در مورد مشکلات و راه حل ها” بسیار مهم است.

وی افزود: “ما نمی توانیم باهوش تر صحبت کنیم ، کلمات هوشمندانه اما عمل کافی را انجام ندهیم.”

اعتبار به دوک ادینبورگ

دوک اعتبار دهه ها علاقه خانواده سلطنتی به محیط زیست را به پدربزرگ مرحومش ، دوک ادینبورگ ، داد که به گفته وی آنها را با مسائل مورد بحث آشنا کرده است.

پدربزرگم مدتها پیش شروع به کمک به WWF در زمینه طبیعت و تنوع زیستی آن کرد و من فکر می کنم که پدرم خیلی زود پیشرفت کرده است و خیلی زودتر در مورد تغییرات آب و هوایی صحبت کرده است ، قبل از اینکه دیگران فکر کنند این یک تغییر است. موضوع ، “او گفت.

“بنابراین بله ، او در این زمینه واقعا سخت حرکت کرده است ، و من فکر می کنم شما می دانید که او ثابت کرده است که بسیار جلوتر است.

“بسیار فراتر از زمان خود در مورد هشدار در مورد برخی از این خطرات.

“اما نباید اینطور باشد که نسل سومی در راه است که باید آن را بیشتر تقویت کند.”

دوک و دوشس کمبریج روز یکشنبه در مراسم جایزه ستاره دار Earthshot ، که توسط کلارا آمفو و درموت اولری برگزار می شود ، در کاخ الکساندرا در لندن شرکت خواهند کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *