بسیاری از جوانان آمریکایی ترجیح می دهند مراقبت های بهداشتی خود را از مراکز مراقبت فوری و کلینیک های سلامت خرده فروشی دریافت کنند.

در پینترست به اشتراک بگذارید
یک نظرسنجی اخیر نشان داد که 45 درصد از بزرگسالان 18 تا 29 ساله پزشک مراقبت های اولیه ندارند. گتی ایماژ

تارا کارتر به مدت شش سال در طول 20 سالگی خود پزشک مراقبت های اولیه نداشت.

برای او، استفاده کارآمد از زمانش نبود.

اول، او مجبور شد از کار مرخصی بگیرد و در مطب دکتر بنشیند، جایی که حقوقش را بپردازد و به سوالات زیادی پاسخ دهد.

و اغلب او را به یک متخصص ارجاع می دهند، جایی که او این روند را دوباره تکرار می کند.

برای مشکلات جزئی سلامتی، مانند عفونت‌های سینوسی، او به جای آن از کلینیک‌های مراقبت‌های فوری یا مراقبت‌های فوری استفاده کرد.

کارتر، که در منطقه واشنگتن، دی سی زندگی می کند، به Healthline گفت که اینها “برای دریافت کمکی که نیاز دارم و بیرون آمدن از در و بازگشت به رختخواب – بدون انتظار روزها برای قرار ملاقاتی که مطابق با برنامه من نیست، کافی است.”

به علاوه، با 50 تا 75 دلار در هر ویزیت و ارائه قرارهای نیمه شب و اغلب نسخه ها در محل، کارتر این نوع مراقبت های بهداشتی درخواستی را “راحت و راه حل محور” می یابد.

رویکرد کارتر به مراقبت های بهداشتی منحصر به فرد نیست.

بسیاری از هزاره‌های دیگر – آمریکایی‌هایی که بین سال‌های 1981 تا 1996 متولد شده‌اند – در جستجوی زمان انتظار کوتاه‌تر، مراقبت‌های بهداشتی مجازی و مدل‌های قیمت‌گذاری واضح‌تر، از دفاتر مراقبت‌های اولیه چشم پوشی می‌کنند.

یک نظرسنجی توسط بنیاد خانواده کایزر نشان داد که 45 درصد از افراد 18 تا 29 ساله و 28 درصد از افراد 30 تا 40 ساله ارائه دهنده مراقبت های اولیه ندارند.

این را با 18 درصد در میان آمریکایی های 50 تا 64 ساله و 12 درصد در میان سنین 65 سال و بالاتر که پزشک مراقبت های اولیه ندارند، مقایسه کنید.

این «تغییر نسلی» در نحوه دسترسی جوانان آمریکایی به سلامت به قدری شدید است که برخی افراد هزاره ها را به خاطر کشتن مراقبت های اولیه سرزنش می کنند – به همان شیوه ای که ظاهرا مالکیت ماشین، تعطیلات و ازدواج را کشته اند.

با این حال، هزاره ها تنها کسانی نیستند که از مطب دکتر اجتناب می کنند.

گزارش سال 2016 توسط موسسه هزینه مراقبت های بهداشتی نشان داد که بازدید از پزشکان مراقبت های اولیه در مطب بین سال های 2012 تا 2016 به طور کلی 18 درصد کاهش یافته است.

آن گرینر، رئیس و مدیر عامل بیمار، “آنچه ما نمی دانیم این است که چقدر مردم مراقبت های خود را در محیط های دیگر دریافت می کنند، مانند کلینیک های خرده فروشی، از طریق پزشکی از راه دور، یا مراجعه به اینترنت و تصمیم به خوددرمانی”. مرکز مراقبت های اولیه مشارکتی، به Healthline گفت.

همچنین، جوانان مدت‌هاست که از مراقبت‌های بهداشتی استفاده می‌کنند نرخ های پایین تر نسبت به گروه‌های سنی مسن‌تر – چه به این دلیل که سالم‌تر هستند، بیمه سلامت ندارند یا فقط تحمل کمی برای ناراحتی دارند.

تعدادی از روندها

هزاره ها ممکن است پر سر و صداترین قهرمانان چندین گرایش باشند که گروه های سنی دیگر را نیز تحت تأثیر قرار می دهند.

یکی از این موارد افزایش در دسترس بودن مراکز مراقبت فوری و کلینیک های بهداشتی خرده فروشی است.

شرکت RAND تخمین می زند که بیش از 2700 کلینیک خرده فروشی در ایالات متحده وجود دارد، از جمله کلینیک هایی در داروخانه ها و فروشگاه های بزرگ.

گرینر می‌گوید: «هزاره‌ها به درستی راه‌های انعطاف‌پذیرتری برای دریافت مراقبت می‌خواهند و شفافیت بیشتری در مورد قیمت و کیفیت می‌خواهند.

او افزود که کلینیک های خرده فروشی “پاکت را به اینجا فشار می دهند”، اما مراقبت های اولیه باید کار بهتری انجام دهد.

همچنین کمبود پزشکان مراقبت های اولیه در ایالات متحده وجود دارد که یافتن پزشک را دشوارتر و ورود به پزشک را طولانی تر می کند.

این باعث جذابیت گزینه های دیگر می شود.

و بعد فناوری وجود دارد.

سوابق پزشکی الکترونیکی، ایمیل، پیامک، و قرار ملاقات‌های دکتر مجازی در حال تغییر شکل خدمات بهداشتی هستند – هزاره‌ها در خط مقدم این موج قرار دارند و نسل‌های پس از هزاره که خیلی عقب نیستند.

اما آیا این روندها برای از بین بردن مراقبت های اولیه مبتنی بر دفتر کافی است؟

مراقبت راحت که مهم است

بزرگسالان جوان ممکن است احساس شکست ناپذیری کنند، اما از مشکلات سلامتی مصون نیستند.

دکتر جفری گلد، پزشک مراقبت های اولیه در ماربلهد، ماساچوست، در اوایل سال جاری مردی 18 ساله را برای معاینه معمول در مطب خود دید.

در طول معاینه، توده‌ای غیرطبیعی در یکی از بیضه‌های مرد پیدا کرد. معلوم شد سرطان بیضه است.

بدون تشخیص زودهنگام، نتیجه می توانست بسیار بدتر باشد. این نوع مراقبت پیشگیرانه جایی است که مراقبت های اولیه می درخشد.

گرینر گفت: “ما می دانیم که اگر مراقبت های پیشگیرانه مناسب را دریافت کنید یا یک بیماری مزمن را به خوبی مدیریت کنید، می توانید از کاهش سلامت خود و همچنین درمان پرهزینه تر جلوگیری کنید.” بنابراین کاهش ویزیت های مراقبت های اولیه نشانه خوبی نیست.

بزرگسالان جوان با مشکلات سلامتی دیگری روبرو هستند که می توانند از مراجعه منظم به پزشک بهره مند شوند، از جمله میزان بالای اختلالات مصرف مواد، بیماری های مقاربتی، خودکشی، استعمال دخانیات و نوشیدن الکل.

همچنین، بیش از یک سوم بر اساس گزارش مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری (CDC)، افراد 20 تا 39 ساله چاق هستند.

این امر خطر سایر مشکلات سلامتی از جمله دیابت، بیماری قلبی و برخی از انواع سرطان را افزایش می دهد.

سوال بزرگ این است که آیا برای پیشگیری و درمان این شرایط نیاز به مراجعه به مطب دارید؟

گلد بیمار دیگری داشت، مردی 28 ساله از کوئینز، نیویورک، که از طریق یک اپلیکیشن امن به او پیام داد و گفت که با فردی که نمی‌شناخت و فکر می‌کرد که اکنون تبخال دارد، رابطه جنسی محافظت نشده داشته است.

گلد حتی بدون ملاقات حضوری نیز توانست از عهده این کار برآید و از مرد بخواهد عکسی از بثورات را بفرستد.

تبخال واقعاً یک تشخیص بالینی است. شما به آن نگاه می کنید و می گویید تبخال است. در عرض 10 دقیقه پس از دریافت عکس، نسخه ای برای داروی ضد ویروسی به داروخانه او در نیویورک فرستادم و کار او تمام شد.

این نوع مراقبت راحت است که هزاره ها هوس می کنند. همچنین مدلی است که در ایالات متحده به سختی می توان آن را پیدا کرد.

مطب گلد، مطب معمول مراقبت های اولیه شما نیست. این بر اساس مدل مراقبت اولیه مستقیم است، که در آن بیماران هزینه ماهانه یا سالانه ای را پرداخت می کنند که تمام بازدیدهای مطب را پوشش می دهد.

طلا رده‌های قیمت‌گذاری ماهانه بر اساس سن را با کمترین نرخ‌ها برای افراد زیر 30 سال ارائه می‌کند. بیماران همچنین برای کارهای آزمایشگاهی، دارو، تصویربرداری، و سایر خدمات پزشکی تخفیف دریافت می‌کنند.

برای مرد اهل کوئینز، راحتی، قیمت گذاری واضح و مشاوره مجازی بر هر گونه جنبه منفی دور بودن غلبه کرد.

او به من گفت که برای یک بار از سال که باید به دفتر من بیاید، برایش هزینه کمتری دارد که با قطار Acela، یک زیپکار و یک شب اقامت داشته باشد نسبت به خرید بیمه درمانی برای سال. طلا گفت.

ایجاد روابط

بسیاری از سیستم‌های مراقبت‌های بهداشتی از راه دور استفاده می‌کنند و بازدیدهای مجازی را در کنار ویزیت‌های حضوری سنتی ارائه می‌دهند.

برنامه Stanford’s ClickWell Care در تلاش است تا فراتر از پزشکی از راه دور “کلیک کنید در هنگام بیماری” حرکت کرده و بیماران را تشویق به ایجاد روابط با پزشک می کند.

در یک مطالعه اخیر، آنها دریافتند که بسیاری از بیماران برای اولین ملاقات خود با پزشک، چهره به چهره را انتخاب می کنند، سپس پیگیری تماس های ویدیویی یا تلفنی را انتخاب می کنند.

با این حال، به نظر می رسید که مردان جوان ترجیح می دهند تمام مراقبت های خود را به صورت مجازی دریافت کنند، در حالی که زنان جوان خواهان ترکیبی از مراقبت های مجازی و حضوری یا فقط حضوری بودند.

ایجاد رابطه با پزشک عملاً آسان نیست. اما کارشناسان می گویند که این موضوع هنوز هم اهمیت دارد، حتی با وجود گزینه های زیادی که برای تعاملات آنلاین در دسترس است.

گرینر گفت: “همه انواع شواهدی وجود دارد که نشان می دهد وقتی با پزشکی رابطه برقرار می کنید که شما را می شناسد و به مراقبت های شما به روشی جامع تر نگاه می کند، نتایج بهتری به دست می آورید.”

وقتی پزشک سابقه پزشکی شخصی و خانوادگی شما را درک می کند، ممکن است متوجه شود که شما با افسردگی دست و پنجه نرم می کنید، یا ممکن است از شما بپرسد که چرا اخیرا ورزش را متوقف کرده اید. همچنین مطرح کردن موضوعات ناراحت کننده آسان تر است.

گلد گفت: «بیمار من از کوئینز از اینکه تلفن را بردارد و در مورد بثورات تبخالش به من پیام بدهد، خجالت نمی‌کشید. او در حال درمان است. من همچنین یک جزوه از طریق پیامک با مقداری آموزش در مورد ویروس تبخال برای او فرستادم.

با این حال، ممکن است بیمه همیشه به پزشکان مراقبت های اولیه برای پاسخ دادن به بیماران از طریق ایمیل یا پیامک پرداخت نکند، که می تواند آنها را از پذیرش کامل فناوری در عمل خود منصرف کند.

گرینر می‌گوید که این تا حدودی به دلیل پرداخت هزینه مراقبت‌های پزشکی در ایالات متحده است، جایی که پزشکان برای هر خدماتی که ارائه می‌کنند به جای سلامتی کلی بیمار، هزینه دریافت می‌کنند.

گرینر گفت: «ما باید از این نوع مدل پرداخت به سمت رویکردی جامع‌تر حرکت کنیم. “این ممکن است شامل ارسال پیامک به پزشک یا مشاوره از طریق ایمیل و رسیدگی به مشکل باشد.”

این تغییر در حال حاضر در مراقبت های اولیه مستقیم اتفاق می افتد. از آنجایی که بیماران برای یک سال هزینه مشخصی به گلد می پردازند، اگر بیماران خود را به خوبی نگهداری کند، مطب او سودمند است. و او می تواند از هر فناوری که به او در انجام این کار کمک می کند استفاده کند.

با این حال، گلد خاطرنشان می کند که ارتباطات مجازی برای همه مسائل بهداشتی به یک اندازه خوب کار نمی کند. اما اگر این رابطه برقرار باشد، بیماران همچنان برمی‌گردند – مثل دوستی که سال‌ها ندیده‌اید اما همچنان با او ارتباط برقرار می‌کنید.

پیدا کردن تناسب خوب

با این حال، برخی می گویند که هزاره ها تعاملات مجازی و سطحی را به روابط “واقعی” ترجیح می دهند. اما همیشه اینطور نیست.

وقتی کارتر 30 ساله شد، آماده بود دوباره یک پزشک مراقبت های اولیه پیدا کند. اما او این کار را به روش واقعی هزاره – با تحقیقات زیادی انجام داد.

در طی چهار ماه، او نزد سه پزشک مختلف رفت تا با آنها “مصاحبه” کند و از آنها سؤالاتی پرسید که چرا باید دو ساعت صبر کند تا آنها را ببیند یا اینکه چرا باید برای دریافت نتایج به جای آنلاین یا تلفنی به مطب بیاید.

تحقیقات نتیجه داد. او سرانجام دکتری پیدا کرد که مناسب بود – یک هزاره مسن که وقت کارتر را تلف نکرد و از طریق ایمیل و قرارهای مجازی در دسترس بود.

کارتر گفت: «احساس می‌کنم بالاخره یک عضو تیم با او دارم. و با وجود اینکه من شهری که او در آن است را ترک کرده‌ام و دیگر به راحتی قابل دسترسی نیست، هنوز وقتی به خانه می‌روم پیش او برمی‌گردم، زیرا او تحت بیمه من است و از راه دور قابل دسترسی است.»