دیدار نایب رئیس گروه دوستی سوریه و پارلمان با امیر عبداللهیانبه روایت ایمنو. حیفا جمعه نایب رئیس گروه دوستی پارلمانی سوریه و ایران که رئیس جمعی از نمایندگان مجلس این کشور است، عصر سه شنبه برای دیدار و گفتگو با حسین و همکارانش در شورای اسلامی به تهران سفر کرده است. امیر عبداللهی وزیر امور خارجه دیدار و گفتگو کرد.

امیر عبداللهیان وزیر امور خارجه در این دیدار از شهدای گرانقدر نهضت مقاومت به ویژه فرمانده بین المللی مبارزه با تروریسم، شهید سلیمانی، شهدای سوریه و دیگر شهدای محور مقاومت که سوریه را نجات دادند، یاد کرد. از ورطه تروریسم ایستاده داعش وی با اشاره به نقش و جایگاه مجالس دو کشور در توسعه روابط در جهات مختلف همکاری فیمابین، بر لزوم اجرای توافقات دو کشور در حوزه اقتصادی در سطح فرصت های موجود تاکید کرد.

حیفا در این دیدار، جمعه نایب رئیس گروه دوستی ایران و سوریه نیز به روابط راهبردی دو کشور اشاره کرد و از حمایت مردم و دولت سوریه از جمهوری اسلامی ایران قدردانی کرد. همراه با مردم سوریه در مبارزه با تروریسم و ​​افراط گرایی.

وی با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای جان باخته در جنگ علیه تروریسم در سوریه، یاد و نام سردار بزرگ مقاومت شهید سلیمانی را همواره در قلب مردم سوریه زنده و نمادی از از خود گذشتگی و این شهادت را به عنوان افتخار یاد کرد. دشمن مشترک مردم دو کشور

نایب رئیس گروه دوستی مجلس سوریه و ایران در بازدید از یکی از مراکز خانه خلاقیت در تهران از پیشرفت علم در حوزه نانو، پزشکی، سلول های بنیادی و صنعت بسیار قدردانی کرد. در کشور ما. وی این را با مقاومت و موضع مردم ایران توضیح داد و در برابر تحریم های ظالمانه مورد ارزیابی قرار گرفت.

جمعه با اشاره به اینکه امپراتوری رسانه ای غرب چهره محور کشورهای مقاومت را تخریب کرده است، بر تقویت جبهه رسانه ای مقاومت برای نشان دادن چهره واقعی خود و مقابله با دروغ پردازی های این امپراتوری رسانه ای تاکید کرد.

عباس در این دیدار گلرو اعضای گروه دوستی پارلمانی ایران و سوریه، نایب رئیس، فاطمه محمدبیگی و تیموریان نیز در شورای اسلامی شهر حضور داشتند.

منبع: ایرنا