رئیس جمهور و امیر قطر توجه ویژه ای به ارتقای روابط دو کشور به سطح استراتژیک داشتند.گزارش نویسی ایمنا و به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، در دیدار امیر قطر با رئیس جمهوری اسلامی ایران که در چارچوب نشست امروز اجلاس سران انجام شد،سیکا«در این دیدار در آستانه راه‌های بهبود روابط دوجانبه به‌ویژه در حوزه اقتصادی و تجاری مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

آیت الله دکتر سید ابراهیم رئیسی در این دیدار با استقبال از افزایش 35 درصدی روابط تجاری دو طرف در یک سال اخیر، به فرصت های موجود برای توسعه و گسترش و ارتقای بیشتر روابط دو کشور اشاره کرد. شراکت بر این اساس شرح داده شده است.

شیخ تمیم بن حمد آل ثانی امیر قطر نیز اعلام کرد که کشورش آماده است تا روابط دو کشور را به سطح استراتژیک برساند. امیر قطر ایجاد رایزن بازرگانی در سفارت قطر در تهران را یکی از اقدامات انجام شده برای تسهیل روابط تجاری دو کشور دانست و از همکاری جمهوری اسلامی ایران در ایجاد بهترین شرایط تشکر کرد. قهرمان جهان.

امیر قطر همچنین خاطرنشان کرد درست است جمهوری اسلامی ایران برای استفاده صلح آمیز از انرژی هسته ای گفت: یکی از شگفتی های صحنه بین المللی سرسخت ترین دشمن است. استفاده از ایران رژیمی با خطرناک ترین سلاح های هسته ای و زرادخانه از انرژی هسته ای.