رانندگان توسعه به سمت حاشیه شهر مشهد حرکت کنندبه گزارش ایمنا و به نقل از پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد، سید عبدالله اریجایی در مراسم افتتاحیه بلوار بایسرت که با حضور استاندار خراسان رضوی، جمعی از اعضای شورای اسلامی شهر مشهد و قائم مقام رئیس جمهور برگزار شد، اظهار کرد: این بلوار در حال توسعه است. استون قدس رضوی گفت: یکی از سیاست های محوری شورای اسلامی شهر است. آنها برای ایجاد تعادل در توسعه شهری از ابتدا تا به امروز و کاهش فاصله بین نقاط محروم و شهرها بوده اند. مرکز مرکزی شهر

وی با تاکید بر اینکه باید با برنامه ریزی های دقیق و محرک های توسعه در جایگاه بهتری قرار بگیریم، باید سرعت بیشتری به حرکت حاشیه ای بدهیم تا به متن برسیم، افزود: افزایش ثروت مردم در مناطق دور دست، اقدامات مختلف است. می توان اعم از بسته های اشتغال زایی و معیشت دریافت کرد.اما کار اصلی غنی سازی مردم با اعتبارات اساسی است یعنی قیمت زمین در این مناطق به بافت شهری برسد.

شهردار مشهد گفت: سیاست ما در طرح تفصیلی که در دست تهیه است به وضوح مشخص شده و با همکاری دولت، اداره کل راه و شهرسازی، اداره منطقه و اعضای دولت اجرا می شود. شورای اسلامی شهر زمانی که جاده باز شود، ارزش اموال اطراف آن افزایش می یابد و سیاست ما تسهیل توسعه اقتصادی این مناطق و تسهیل دسترسی مردم است.

وی با اشاره به اینکه بلوار بصیرت سابقه چند کمیسیون ماده 5 را در مقاطع مختلف داشته اما در نهایت افتتاح شد، گفت: 3.5 هکتار پارک با فضاهای ورزشی و آموزشی در نظر گرفته شد و برای استفاده مردم امکان پذیر است. 4.5 هکتار نیز برای ساخت بیمارستان و مجتمع درمانی اختصاص می یابد که امیدواریم با مذاکره با مالکان بزرگ بتوانیم تعادل را در شهر ایجاد کنیم.

ارجعی با اشاره به اینکه بازگشایی بلوار بصیرت به تنهایی 19 میلیارد هزینه داشته است، گفت: اکنون فضای همدلی در سطح استان برای حل پرونده مردم وجود دارد که از آن استقبال می کنیم و اوج این همدلی جابه جایی فرودگاه و آن است. توسعه شهر مشهد در ضلع شرقی خواهد بود که به زودی شاهد آن خواهیم بود.