راهنمای خرید محصولات لبنی

این مقاله از وب سایت دکتر رضا اطمینانانی ، متخصص تغذیه در اصفهان ، در سراسر قسمت قبل (راهنمای کامل خرید محصولات لبنی | قسمت 1) است. ما هزینه محصولات لبنی را پرداخت می کنیم تا تا انتها با ما بمانند.

جدول تغذیه:

درج جدول با مقادیر تغذیه ای روی برچسب بسته بر اساس قوانین کشور ما اجباری نیست. با این حال ، تولید کنندگان با معرفی این جدول اطلاعات بیشتری را در اختیار مصرف کننده قرار می دهند. نکته قابل توجه مفید بودن این جدول است. متأسفانه ، معلوم می شود که تولید کنندگان عوامل نامربوطی را در این جدول قرار داده اند که به درد شما نمی خورد. به عنوان مثال ، درصد ماده خشک یک ماده مغذی نیست ، اما استانداردهای مواد غذایی میزان ماده خشک یا رطوبت را به عنوان یک عامل کیفی برای جلوگیری از هرگونه تقلب تعیین می کنند و تولیدکنندگان نمی توانند محصولاتی با درصد ماده خشک کمتر از استاندارد تولید کنند. و درج آن در این جدول بی فایده است. همچنین برخی تولیدکنندگان مقدار نمک را به جای سدیم که باید تنظیم شود ، ذکر می کنند.گاهی جدول به زبان انگلیسی درج شده است که ممکن است برای همه در دسترس نباشد. در هر صورت ، قرار دادن نمودار تغذیه می تواند راهنمای شما در انتخاب محصول با ارزش غذایی مناسب باشد.

بسته بندی:

بسته بندی نقش مهمی در جذب مشتری و معامله گران دارد. بسته بندی باید از محصول غذایی در برابر عوامل خارجی محافظت کرده و از نفوذ رطوبت ، گاز و عوامل خارجی جلوگیری کند. اطلاعات بسته بندی مهم و گاهی حیاتی است. تاریخ تولید و تاریخ انقضا ، شرایط نگهداری و گاهی توصیه هایی برای مصرف روی بسته بندی از نکات مهمی است که مصرف کننده باید به آن توجه کند. گاهی اوقات سازنده جدولی از ارزش های غذایی را وارد می کند ، که راهنمای کاربر در کنترل رژیم غذایی است. شکل بسته بندی و سهولت استفاده از آن فاکتور مهمی در هنگام خرید محصول است. هنگام خرید یک محصول ، مطمئن شوید که اندازه بسته بندی و حجم یا وزن محصول متناسب با نیاز شما باشد ، زیرا عمر محصولات لبنی محدود است و ممکن است قبل از مصرف منقضی شوند.

راهنمای خرید محصولات لبنی  متخصص تغذیه اصفهان

کیفیت:

کیفیت درجه ای است که الزامات با توجه به ویژگی های خاص محصول برآورده می شود. الزامات و مقررات مشتریان الزامات را تعیین می کند. بنابراین ، محصول غذایی باید دارای ویژگی ها و ویژگی هایی باشد که یک محصول باید داشته باشد. کلیه محصولات تولیدی باید دارای استاندارد ملی ایران باشند. این توسط موسسه استانداردسازی و وزارت بهداشت نظارت می شود. محصولات لبنی موجود در بازار پاستوریزه یا استریل می شوند. این محصولات معمولاً حاوی باکتری های بیماری زای خطرناک نیستند. عملکرد مناسب تجهیزات کارخانه ، بسته بندی ، ذخیره سازی ، حمل و تحویل به مشتری بر کیفیت شیمیایی و میکروبی آن تأثیر می گذارد.

محصولاتی که در معرض نور مستقیم خورشید قرار می گیرند ، ویتامین ها و مواد مغذی خود را از دست می دهند و چربی های آنها خراب می شود. بسته بندی محصول باید محکم و بدون پارگی و آسیب باشد. دمای یخچال در مراکز تحویل باید مطابق توصیه های سازنده باشد. می توانید صحت این مورد را از صفحه نمایش یخچال که دما را نشان می دهد ، بررسی کنید. برخی از کارخانه ها از اصطلاح HACCP در بسته بندی استفاده می کنند. این عبارت به معنای تضمین سلامت و ایمنی غذا از مواد اولیه یا مزارع و دامها تا میز است. در ایران ، برخی از کارخانه ها این گواهی را برای برخی از این مراحل دریافت کرده اند ، بنابراین سلامت محصول فقط در مراحل خاصی مانند مواد اولیه یا خط تولید تضمین می شود.

بنابراین شایسته است اطلاعات لازم را با توضیحات بیشتر در اختیار کاربر قرار دهید و از گمراه شدن کاربر جلوگیری کنید.


دکتر رضا اطمینانانی

متخصص تغذیه اصفهان


دکتر رضا اطمینانانی می تواند با ارائه روشهای اساسی در تغذیه و میزان و نحوه غذا خوردن ، نقش مهمی در دستیابی به سلامت جسمی و روحی ایفا کند.

برای مشاهده صفحه اینستاگرام دکتر رضا اطمینانانی متخصص تغذیه و تغذیه اصفهان کلیک کنید.


مطالب پیشنهادی:

حساسیت غذایی

غذاهای مفید و مضر برای حساسیت غذایی

مصرف هندوانه و چاقی

مصرف زیاد گوشت قرمز ممنوع است

راهکارهای کنترل گرسنگیدیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *