راهپیمایی اربعین; یک پدیده تمدنیحجت الاسلام قاسم هاشمی در گفت و گو با خبرنگار ایمنا در باره حماسه اربعین گفت: آیین اربعین حسینی سال ها و قرن ها پیش برپا شده و هر ساله حتی امروز رونق زیادی داشته است. قانون اساسي به یک پدیده مهم جهانی تبدیل شده است، هرچند رسانه های استکباری و امپراتوری رسانه ای آن را پوشش می دهند رویداد آنها خودداری می کنند، اما تمام دنیا دائماً بر آنچه در عراق و جهان اسلام می گذرد متمرکز است.

وی شرکت سه میلیون زائر در راهپیمایی اربعین را احیای روحیه حماسه ستیزی و استبداد ستیزی در جهان دانست و افزود: این زائران الگوی همه آزادی خواهان جهان امام حسین (ع) خواهند بود.آ) روز عاشورا مطمئن او راه حق و راه شهادت را نشان داد و اربعین قیامت عاشورا است.

امام جمعه شاهین شهر، اربعین، برگزارکنندگان مراسم عزاداری را بازگرداننده عاشورا و پیام های آن دانست و یادآور شد: عاشورا. راه بشریت مطمئن انسانیت را نشان می دهد و پیام عاشورا نمی گذارد حماسه سقوط از فیض و این نقش اربعین در زنده نگه داشتن عاشورا است.

وی با اشاره به نقش انکارناپذیر عاشورا در حفظ اسلام ادامه داد: اسلام با بعثت پیامبر به وجود آمد.پ) و بقای آن به خاطر عمل عاشورو بود و بقای عاشورو نیز به خاطر او بود. اربعین سال به سال بر محبوبیت آن افزوده می شود.

حجت الاسلام این نقش را هاشمی بازی کرد مسئول وی با نگاهی به تجمع بزرگ مردم گفت: هیچ دولتی و سیستم امنیتی در دنیا نمی تواند این جمعیت میلیونی زائر را اسکان، پذیرایی و تامین امنیت کند. مسئول و امنیت پیاده روی اربعین توسط مردم انجام می شود.

حماسه میلیون ساله اربعین را در اخبار غرب تحریم کنید

وی با اشاره به تلاش رسانه های خارجی برای انعکاس اتفاقات ناخوشایند در این جریان، خاطرنشان کرد: مهمان نوازی، همدلی و هم افزایی این جامعه بزرگ با همین هدف و تحلیل دقیق در این رسانه ها مطرح نمی شود، هرچند که خبر بدی هم باشد. . یا عیوب احتمالی سریع تاکید می کنند و مطرح می کنند اما از حماسه بزرگ سه میلیونی اربعین می گذرند.

تحریم شدید اخبار اربعین توسط امام جمعه شاهین شهر در رسانه های خارجی اوج را نشان می دهد. بی ادبی امپراتوری رسانه ای استکبار جهانی با وی تماس گرفت و افزود: اربعین یکی است رویداد یک تمدن در حال توسعه دادن و ممنوعیت سفر دو سال گذشته به دلیل کرونا نیز شور و شوق مردم را برای شرکت در این راهپیمایی عظیم امسال افزایش داده است.

امام حسین (آ) معرفی جهان شمایل امام عصر(عج)Aj) دانست و گفت: بر اساس آن احادیث امام زمان (عج)Aj) در سن شمایل خودش به نام جدش امام حسین (آ) لذا امام حسین را معرفی می کند.آ) معرفی به دنیا شمایل خواهد بود و همه عالم بدانند که حسین استآ) دنیا دیوانه کیست؟

او به اعتقادات همه ادیان اشاره کرد شمایل منجی ادامه داد: تمایل به شرکت در مراسم اربعین به دلیل آمادگی برای آن است شمایل و بنا به وعده خداوند متعال هر سال بر آن افزوده خواهد شد و این شور نه تنها برای شیعه یا مسلمان و سنی بلکه برای پیروان مسیحیت و سایر ادیان آسمانی در همایش است. کنگره عظیم اربعین شرکت خواهد کرد.