مایکل دزموند/استودیو آمازون

این را برای راه اندازی مجدد نرم افزار آمازون می گویم من میدانم تو در تابستان قبل چکار کردی: وقت خود را تلف نمی کند تا بینندگان بدانند در چه نوع نمایشی هستند. مدیسون آیزمن ، بازیگر نقش اصلی فیلم ، بر روی صخره ای با ظاهری تامل برانگیز اما ناراضی قرار گرفته است: “من مطمئنم که شما در حال حاضر آنجا نشسته اید و فکر می کنید که می دانید چه کسی هستید ، دوستان شما کی هستند. ، “او می گوید. “من فکر کردم می دانم. من اشتباه میکردم.”

کوین ویلیامسون ، نویسنده فیلمنامه ، نوار نسل تقلیدهای فرا وحشت را به همراه خود قرار داد فریاد بزن فیلمنامه ، اما پیگیری های دریایی او در سال 1997 شبکه خود را در حوضچه ای معمولی پرتاب کرد. اقتباس شل از رمان لوئیس دانکن در سال 1973 ، قاتل قابل پیش بینی نوجوانان عموما منتقدان را سرد نگه داشت ، اما آنچه را كه تماشاگرانش می خواستند فهمید و بدون بیش از حد فكر كرد. با کشتارهای صحنه ای خلاقانه و بازیگران بی عیب و نقص بت های جوان و سه گانه-سارا میشل گلار ، جنیفر لاو هویت ، فردی پرینز جونیور-من میدانم تو در تابستان قبل چکار کردی قلاب خود را در عمق جمعیت موش های دهه 90 فرو برد.

این درام نوجوانان جدید ، از سوی دیگر ، برای جوانان در هر عصری مرتکب گناه اصلی می شود: این خیلی تلاش می کند.

“بره” فیلم ترسناک بره-انسان است که رویاهای شما را به خود مشغول می کند

فرض اساسی این من میدانم تو در تابستان قبل چکار کردی تا حد زیادی یکسان باقی می ماند: گروهی از نوجوانان پر سر و صدا ، قتل غیرعلنی وسیله نقلیه و سرپوش گذاشتن که وقتی گروه شروع به دریافت پیام های شوم از یک شاهد ناشناخته برای جنایت خود می کند که کشتن آنها را یکی یکی شروع می کند ، نتیجه عکس می دهد. قاتل می تواند قربانی نه چندان مرده آنها ، یک غریبه ، یا شاید حتی-نفس نفس زدن-یکی از آنها باشد.

با توجه به فرمول اصلی ، این مجموعه حول یک خواهر دوقلو – آلیسون و لنون – می چرخد. این دو رابطه پیچیده ای دارند: مادر آنها در جوانی در اثر خودکشی فوت کرد ، و در حالی که لنون به سرعت حرکت می کرد (حداقل در ظاهر) ، آلیسون همچنان افسرده و انسان دوست است.

ایزمن – که به طور اتفاقی ، ممکن است نزدیکترین سارا میشل گلار دوپلنگر این نسل باشد – شخصیت های خود را با تمایز چشمگیر بازی می کند. ظاهراً چهره بازیگر زن از شخصیتی به شخصیت دیگر تغییر شکل می دهد ، که توسط عباراتی که متعلق به یکی از دوقلوها یا دیگری است شکل می گیرد. متأسفانه ، دستاورد او برای نجات از این مشقت غم انگیز ، که خود را بسیار جدی می داند ، کافی نیست.

مانند فیلم 1997 ، این من میدانم تو در تابستان قبل چکار کردی این یک اقتباس شل از منبع اصلی آن است – اما بر خلاف فیلم ، که حداقل خود را بر اساس قابلیت های مگاواتی آن متمرکز کرده است ، این سریال تقریباً چیزی به ما نمی دهد که بتوانیم از آن استفاده کنیم. در گردنبندهای چیده شده هیچ جنیفر لاو هویت بی ادعا وجود ندارد ، هیچ ماهیگیر فردی پرنس جونیور با موهای تیز با قلب طلا. در این نسخه همه به یک اندازه پوسیده و متوهم هستند ، از مارگوت معتاد به اینستا (برایان تیو) گرفته تا دیلن بد اخلاق ، اخلاق گرای دایلن (ازکیل گودمن).

با پیشرفت این سریال ، فراتر از پیش فرض فیلم 1997 متفاوت می شود. چهار قسمت برای بررسی در دسترس منتقدان قرار گرفت که همه آنها در روز جمعه آغاز شد ، رمز و رازی را معرفی می کند که به احتمال زیاد بر داستان سریال تا پایان فصل تسلط خواهد داشت. با این حال ، تا کنون ، این پروژه مانند یک پژواک کم عمق از موارد قبلی است ، که به طور واضح عامیانه هایی مانند “sus” و “merc” را برای اثبات وفاداری نوجوانان خود کنار می گذارد. این است ریوردیل بدون اردوگاه ، بهت زده رضایت آرایش.

به راستی ، به نظر می رسد که برنامه تلویزیونی HBO سام لوینسون بیش از حد الهام بخش بوده است من میدانم تو در تابستان قبل چکار کردیآرایش استفاده از مواد مخدر در اینجا به همان اندازه محوری است ، هرچند K ویژه به جای هروئین ، و برهنگی – چه زن و چه زن – به همان اندازه فراگیر است ، و نیهیلیسم خاصی که ما معتقدیم نسلی است. صحنه ای جنسی با برهنگی تمام جلویی وجود دارد و اولین نمایش این نمایش شامل آلت تناسلی مردانه است. همه این انتخاب ها طوری طراحی شده اند که هم موفقیت های ویروسی و هم بحث های مربوط به مروارید را به تصویر بکشند رضایت به وجود آورده است

تا آنجا که راه اندازی مجدد تلویزیون از حق رای دادن محبوب ، من میدانم تو در تابستان قبل چکار کردی خیلی دور از انتظار نیست این کار عاقلانه از تغییر مجدد نسخه قبلی خود اجتناب می کند و شامل برخی از پیچش های عجیب و غریب عجیب و غریب است – مانند رابطه والدین خاص با یک کارمند عمومی ، که من در اینجا آن را خراب نمی کنم – و حتی چند کشتار خلاقانه را مدیریت می کند ، اگرچه هیچ کدام تا به حال به یاد ماندنی نیست کسانی که در فیلم ویلیامسون هستند. هنوز هم توخالی به نظر می رسد – طرح آن در جستجوی هدف ، شخصیت های آن حتی یک انس عمق گرسنه بودند. شاید این واقعاً همان چیزی باشد که نوجوانان این روزها می خواهند – اما اگر چیزی وجود دارد که نوجوانان همیشه در آن خوب عمل کرده اند ، این است که بدانند چه زمانی به آنها توجه می شود.

بیشتر در The Daily Beast بخوانید.

داستانهای برتر ما را هر روز در صندوق ورودی خود دریافت کنید. ثبت نام کن!

Daily Beast Membership: Beast Inside عمیق تر به داستانهایی که برای شما اهمیت دارد می پردازد. بیشتر بدانید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *