روزانه 4000 زائر ایرانی از اقلیم کردستان وارد کربلا می شوندبه گزارش ایمنا، عبدالله عقروی امروز (دوشنبه) روند ورود زائران ایرانی از طریق اقلیم کردستان به عراق را به طور میانگین روزانه نشان داد. 400000 حاجی شروع کرد.

وی گفت: تمامی آمادگی ها برای استقبال از زائران ایرانی اندیشیده شده و تدابیر امنیتی در پاسگاه ها و اقامتگاه ها اتخاذ شده است.

اقروی گفت: زائران ابتدا وارد اقلیم کردستان می شوند، سپس در نمایشگاه بین المللی اربیل مستقر می شوند و سپس برای شرکت در راهپیمایی اربعین حسینی به سمت نجف و کربلا حرکت می کنند.

مدیرکل روابط اقلیم کردستان و ایران خاطرنشان کرد: روند ورود زائران ایرانی به عراق از طریق اقلیم کردستان 10 روز به طول می انجامد.

پیش از این پایگاه خبری المعلومه گزارش داده بود که زائران ایرانی برای شرکت در مراسم اربعین حسینی از امروز (دوشنبه) از طریق گذرگاه مرزی باشماق در استان سلیمانیه به عراق سفر می کنند.

نماینده رسمی گذرگاه مریوان کریم در بیانیه ای اعلام کرد: مدیریت این گذرگاه اقدامات ایمنی و بهداشتی را برای استقبال از زائران و همچنین تامین امکانات حمل و نقل و تفریحی انجام داده است.

به گفته وی، بر اساس توافق ایران و عراق روزانه بیش از هزار زائر از این نقطه مرزی وارد عراق می شوند.

همچنین احمد الشمری، عضو کمیته هماهنگی زیارت اربعین در بیانیه خود گفت: میانگین تعداد زائران ایرانی که از گذرگاه منظریه (خسروی) وارد عراق می شوند، به طور پیوسته در حال افزایش بوده و از 5000 نفر در 48 ساعت گذشته افزایش یافته است. گفت که زائران بیشتری را سازماندهی خواهد کرد. زائران ایرانی از این گذرگاه عبور کردند.

وی با بیان اینکه قرار است طی روزهای آینده حدود 10 هزار زائر از مرز منظریه وارد عراق شوند، گفت:

الشمری همچنین گفت: تمامی ادارات و سازمان ها آماده تنظیم روند انتقال زائران هستند.

منبع: ایسنا