رژیم غذایی برای کاهش وزن
رژیم غذایی برای کاهش وزن

چهره افراد همیشه بسیار مهم بوده است ، زیرا با ظاهر صورت ، حتی اگر اندام ها قابل مشاهده نباشند ، همه می توانند تا حدودی وضعیت کلی بدن شما را درک کنند. به عنوان مثال ، اگر صورت چاق و گرد دارید ، انتظار می رود که بدن شما چاق باشد ، یا اگر صورت شما بیش از حد کرکی است ، همچنین از اضافه وزن و چاقی در مورد وضعیت بدن آن فرد انتظار می رود ، یا در صورت مشاهده صورت استخوانی ، ممکن است فکر کنید بدن این مرد مناسب است. یا نازک ، بنابراین نمی توان اهمیت این قسمت از بدن را نادیده گرفت.

رژیم غذایی برای کاهش وزن

امروزه وقتی معیارهای زیادی برای جذابیت و زیبایی تعریف شده است ، صورت لاغر و استخوانی زیبایی و جذابیت برای یک فرد است. شاید شما کم و بیش با این مشکل برخورد کرده اید.

در این مقاله علل چاقی صورت و چگونگی از بین بردن آن با رژیم های مختلف برای کاهش وزن را بررسی خواهم کرد تا برخی از مشکلات مربوط به جذابیت و زیبایی شما عزیزان را برطرف کنم. بنابراین منتظر بقیه این مقاله باشید.

چاقی یا پف صورت می تواند دلایل زیادی داشته باشد. برای درمان ، باید منبع مشکل خود را پیدا کنید.

این مشکل می تواند ناشی از عوارض جانبی مصرف برخی داروها باشد ، به عنوان مثال گلوتن یکی از آن آلرژن هایی است که باعث چاقی صورت می شود. یا گاهی اوقات صورت شما به دلیل مشکلات ژنتیکی یا ارثی ، مانند هورمون قبل از یائسگی که در زنان مسن شایع است ، گرد می شود.

گاهی اوقات شما اضافه وزن دارید و صورت شما متناسب با بدن شما ضخیم تر به نظر می رسد ، یا گاهی پس از کاهش وزن موضعی در اندام ها به دلیل رژیم های غذایی مختلف ، صورت شما یکسان یا نازک تر از بدن شما می ماند. البته گاهی اوقات به یک نسبت وزن کم نمی کنند بلکه با چین و چروک و افتادگی پوست و افتادگی گونه ها مواجه می شوند.

در برخی از افراد ، استخوان بندی صورت باعث می شود صورت آنها گرد و گرد به نظر برسد.

اما در نهایت ، برای غلبه بر این مشکل چه باید کرد؟ اول از همه ، همانطور که در بالا ذکر شد ، منبع این عارضه را مشخص کنید و اگر نمی توانید خودتان این کار را انجام دهید ، با گفتن داستان و برنامه رژیم غذایی و دارویی خود به یک پزشک متخصص ، این منبع را پیدا کنید و دستورات لازم را از یک متخصص بگیرید در اینجا برخی از راههای موثر برای کاهش وزن

چندین روش برای کاهش وزن وجود دارد ، به عنوان مثال: تغییر عادات غذایی ، استراحت کافی به موقع ، ورزش ، ماساژ صورت ، تمرینات صورت ، جراحی یا استفاده از داروهای خانگی برای استفاده خارجی.

اکنون نگاهی دقیق تر به استراتژی های ارائه شده می اندازم.

– برنامه غذایی سالم: یکی از عوامل اصلی چاقی صورت ، عادات غذایی نامناسب است که متأسفانه در خانواده های ایرانی بیشتر مشهود است. این عادت های بد آنقدر م effectiveثر است که حتی اگر زیاد ورزش کنید ، باز هم از نفخ ناشی از تغذیه نامناسب کاملاً در امان نخواهید بود ، بنابراین سعی کنید رژیم غذایی خود را تغییر دهید. به این ترتیب از جوش ها و آسیب های پوستی نیز در امان خواهید بود و جلوه اولیه آن را مشاهده خواهید کرد. اگر می خواهید تفاوت بین پوست صورت و رژیم غذایی سالم و ناسالم را مقایسه کنید و کاملا بدانید ، پوست افراد کره جنوبی یا چین را با افرادی از کشور ما یا عربستان مقایسه کنید. در اینجا نکاتی وجود دارد که به شما کمک می کند رژیم غذایی خود را به رژیم غذایی سالم تغییر دهید.

  • غذاهای فرآوری شده را از رژیم غذایی خود حذف کنید.
  • استفاده از غذاهای تازه ، میوه ها و سبزیجات را به حداکثر برسانید.
  • از غذاهایی که باعث التهاب می شوند ، مانند سویا ، ذرت ، گلوتن و محصولات لبنی خودداری کنید.
  • سعی کنید از غذاهای ضد التهابی مانند زنجبیل ، زردچوبه ، کدو ، نارگیل ، لیمو و چغندر استفاده کنید.
  • هرگز پرخوری نکنید و وقتی احساس سیری می کنید ، دست از غذا نکشید.
  • با کاهش میزان چربی سوزی در بدن با افزایش سن ، سعی کنید غذاهایی بخورید که زیبایی و درخشندگی پوست را بازگرداند.

– آب کافی بنوشید: نقص بینایی صورت معمولاً به دلیل بیماری یا آسیب و سموم در سایر قسمت های بدن است. به عنوان مثال ، اگر کبد چرب دارید ، صورت شما بیش از حد متورم می شود.

همانطور که می دانید ، بخش بزرگی از بدن ما از آب تشکیل شده است و یکی از راه های سم زدایی بدن این است که تا حد امکان آب بنوشید (البته همیشه سعی کنید آب جوشیده که ولرم است بنوشید) ، آب آشامیدنی و در طول تمرینات دارای مزایایی است ، به عنوان مثال ، علل سردرد ایجاد نکنید و در بهترین حالت خود بمانید. همچنین به حفظ هیدراتاسیون ، یعنی دریافت آب کافی در بدن ، کنترل اشتها و از بین بردن نفخ کمک می کند. در نتیجه ، پوست شما عالی به نظر می رسد و بی جهت متورم نمی شود. همیشه سعی کنید هنگام ورزش یک بطری آب مخلوط با کمی آب لیمو به همراه داشته باشید.

– کاهش مصرف شکر و نمک: یکی از شایع ترین دلایل چاقی صورت و بدن ، احتباس آب در زیر پوست است ، یکی از مهمترین دلایل آن ، مصرف زیاد قند و نمک است. برای کاهش تورم و مایعات ذخیره شده در بدن ، باید نمک (سدیم) خود را افزایش دهید 1500 میلی گرم در روز و قند را به 20 گرم در روز کاهش دهید. – خواب کافی و به موقع: همه ما این تجربه را داشته ایم که صبح صورت ما به دلیل بی خوابی در شب متورم می شود یا دیر می خوابد و استراحت کافی وجود ندارد ، بنابراین نمی دانید این موضوع چقدر اهمیت دارد.

هنگام استراحت ، بدن ما و سیستم غدد درون ریز ، که شامل همه سلول ها ، اندام های داخلی و عملکردهای بدن است ، بهبود می یابد. علاوه بر این ، تعادل بین هورمون ها در این زمان استراحت ظاهر می شود. در نتیجه ، اگر شب ها که مهمترین زمان استراحت است ، به اندازه کافی استراحت نکنید ، اقدامات فوق اتفاق نمی افتد و منجر به مواردی مانند تورم صورت می شود. سعی کنید حداقل هفت ساعت کامل در شب بخوابید تا به بدن خود کمک کنید تا کار خود را انجام داده و انرژی لازم برای عملکرد صحیح را بدست آورد.

– ورزش: یکی از راه های کاهش وزن ورزش است. در حین ورزش ، میزان از دست دادن هر فرد با دیگران متفاوت است ، اما کاهش 1 تا 2 کیلوگرم وزن ابتدا بر روی صورت ظاهر می شود. در حین ورزش ، چربی تمام قسمت های بدن را می سوزاند و می سوزاند و چربی صورت نیز از این قاعده مستثنی نیست.

– کاهش وزن با ورزش هوازی: یکی از م effectiveثرترین روش ها برای از بین بردن چربی بدن ، افزایش شدت تمرینات هوازی است. می توانید هفته ای 5 بار و هر بار 60 دقیقه ورزش هوازی انجام دهید و ورزش منظم را به تمرینات ترکیبی تبدیل کنید. با انجام یک تمرین ترکیبی ، بدن شما همچنان به سوزاندن چربی و سوزاندن 200 کالری دیگر در روز ادامه می دهد که به کاهش وزن شما نیز کمک می کند.

ماساژ صورت: تورم صورت در اثر تجمع مایع لنفاوی در زیر پوست ایجاد می شود. ماساژ صورت با فشرده سازی مایع لنفاوی زیر پوست به طور موقت از پف جلوگیری می کند. علاوه بر این ، ماساژ می تواند او را لاغرتر از آنچه که هست نشان دهد. با ماساژ منظم صورت می توانید مقدار قابل توجهی چربی روی صورت خود را از دست بدهید. اثر دیگر ماساژ صورت افزایش اکسیژن و گردش خون و سفت شدن تدریجی پوست است. و از افتادن آن جلوگیری می کند. برای انجام این کار ، می توانید مطابق شکل زیر عمل کنید.

– تمرینات صورت: یکی دیگر از روشهای کاهش وزن ، حرکت عضلات صورت است ، به عبارت دیگر ورزش صورت. همانطور که اندام های دیگر را از طریق ورزش ضعیف می کنیم ، به عبارت دیگر ، ماهیچه های آنها را سفت می کنیم ، این عمل می تواند برای یک فرد صادق باشد.

تمرینات ذکر شده در زیر 40 عضله صورت را تقویت می کند تا ظاهری لاغرتر و لاغرتر به شما بدهد.

  • تقویت ماهیچه های اطراف دهان: برای تقویت این ماهیچه ها ، حروف X و O را یکی پس از دیگری گفته و تکرار کنید. این تمرین باعث انقباض و حرکت ماهیچه های صورت شما می شود. این تمرین را هر روز و تا جایی که می توانید تکرار کنید.
  • تقویت عضلات گونه: برای رهایی از گونه های بزرگ و تقویت عضلات گونه و جلوگیری از افتادن آنها در سنین میانسالی ، باید گونه های خود را به صورت (مانند دهان ماهی) بکشید و این کار را 20 بار در روز تکرار کنید. برای داشتن نتایج مثبت.
  • تقویت تمام ماهیچه های صورت: دهان خود را کاملاً باز و گرده را باز کنید ، تمام ماهیچه های صورت خود را درگیر کنید. این حالت را برای 5 ثانیه نگه دارید و این کار را 30 بار در روز تکرار کنید.

فعالیت دیگری که می توانید انجام دهید این است که دهان خود را پر از هوا کنید تا صورت شما ضخیم تر و گردتر به نظر برسد ، سپس لب های خود را بسته نگه دارید ، حال هوا را از یک طرف صورت خود به طرف دیگر منتقل کنید. این کار را به مدت 5 دقیقه ادامه دهید. سعی کنید این فعالیت را چندین بار در روز انجام دهید.

– استفاده از داروهای خانگی: برخی از افرادی که سلامت و زیبایی شخصی و پوست بی عیب و نقص برای آنها اهمیت زیادی دارد ، در بیشتر موارد از ماسک های مختلف برای مراقبت از پوست برای رسیدن به وضعیت ایده آل خود استفاده می کنند. برای این افراد علاوه بر مواردی که تا کنون ذکر شد ، یکی دیگر از راه های کاهش سایز صورت و باریکی استفاده از ماسک های خانگی و بخور طبیعی است. آنها ممکن است به خوبی قبل عمل نکنند ، اما با گذشت زمان بی تاثیر نخواهند بود. در اینجا برخی از آنها آمده است.

1- مخلوطی از دو سفیده تخم مرغ ، یک قاشق غذاخوری عسل ، یک قاشق غذاخوری شیر و یک قاشق غذاخوری آب لیمو آماده کرده و روزانه آن را روی صورت ، چانه و گردن ماساژ دهید و ماساژ دهید. البته ترکیب دو پروتئین ، کمی نمک دریا و کمی سرکه سیب نیز برای کاهش وزن صورت مفید است.

2- خربزه میوه ای است که می تواند برای کاهش وزن صورت شما بسیار مثر باشد. ابتدا این میوه را در مخلوط کن بریزید و آب آن را بگیرید ، سپس آب این میوه را با پنبه به مدت 5 دقیقه روی صورت خود بمالید و ماساژ دهید.

این روش علاوه بر از بین بردن چربی اضافی صورت در عرض 7 روز و باعث کاهش وزن می شود ، همچنین از پیری زودرس پوست به دلیل وجود ویتامین C در خربزه جلوگیری می کند.

3- ماسک دیگری که برای کاهش وزن استفاده می شود استفاده از کره کاکائو است. ابتدا کره کاکائو را روی اجاق گاز گرم کرده و یک بار صبح و عصر قبل از خواب روی صورت ، چانه و گردن بمالید.

4- به جرات می توان گفت که ویتامین E بیشترین ویتامین مورد استفاده در زیبایی است. استفاده از ویتامین E به صورت خوراکی و غیر خوراکی بسیار مفید و مهم است. اول از همه ، توصیه می شود غذاهای حاوی این ویتامین را در رژیم غذایی خود قرار دهید ، مانند سبزیجات ، محصولات لبنی ، حبوبات و بادام زمینی. برای استفاده خارجی ، می توانید روغن ویتامین E را روی صورت ، گردن و چانه نیز بمالید. این روغن پوست را کوچک کرده و باعث نازک شدن صورت می شود.

6- یکی دیگر از درمان های خانگی برای کاهش وزن استفاده از حوله داغ قبل از خواب است. روش این است که یک حوله را در آب گرم خیس کنید و آب آن را بگیرید و آن را روی صورت خود قرار دهید. این کار با تعریق به این شکل چربی صورت شما را کاهش می دهد.

7- می توانید خامه شیر را با چند قطره عسل مخلوط کرده و هر روز روی صورت ، گردن و چانه بمالید. این عمل علاوه بر لاغری صورت ، باعث درخشندگی و روشن شدن پوست شما می شود.

افرادی که چانه دارند نیز باید شیر خام خالص را روی صورت و چانه خود ماساژ دهند تا از شر آن خلاص شوند.

– عمل: با مشورت با متخصص زیبایی می توانید با جراحی به کاهش وزن صورت خود نیز کمک کنید ، اما لی از این واقعیت آگاه نیست که جراحی زیبایی پوست باعث تخریب ساختار صورت و پیری زودرس آن می شود.

همانطور که می بینید ، روشهای هیجان انگیز زیادی برای کاهش وزن روی صورت وجود دارد که هر کدام تأثیرات خاص خود را روی صورت شما دارند. فقط شما باید علت اصلی چاقی صورت خود را قبل از انتخاب روش کاهش وزن درک کنید. در صورت لزوم ، می توانید از بخش رژیم غذایی آنلاین برای داشتن یک رژیم غذایی سالم و شخصی درخواست دهید تا در اسرع وقت شما را در این زمینه راهنمایی کنم.

به امید بهترینها برای شما.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *