محققان می گویند برنامه های غذایی باید به جای صرفاً انواع غذاها، میکروبیوم روده و سبک زندگی را در نظر بگیرند.

در پینترست به اشتراک بگذارید
یک رژیم غذایی سالم و متعادل برای همه خوب است، اما افراد مبتلا به دیابت ممکن است به بیش از این نیاز داشته باشند. گتی ایماژ

مهم این نیست که چه می خورید، بلکه نحوه واکنش بدن شما به آن مهم است.

این پیام گروهی از محققان است که بهترین رژیم‌های غذایی را برای پاسخ گلیسمی بررسی کردند. این یافته ها می تواند برای افراد مبتلا به دیابت مفید باشد.

پژوهش انجام شده در کلینیک مایو به این نتیجه رسید که یک رژیم غذایی فردی که میکروبیوم، ژنتیک و سبک زندگی را در نظر می گیرد در کنترل سطح قند خون موثرتر از رژیمی است که فقط انواع غذاها را در نظر می گیرد.

دانشمندان کلینیک مایو دریافتند که افراد به دلیل میکروبیوم روده – گروه‌هایی از باکتری‌هایی که در دستگاه گوارش وجود دارند – می‌توانند به غذاهای مشابه واکنش متفاوتی نشان دهند.

توانایی پیش‌بینی واکنش قند خون بعد از غذا خوردن بر اساس این عوامل می‌تواند برای کسانی که مبتلا به دیابت هستند مفید باشد.

هلنا مندس سوآرس، دانشیار پژوهشی و استادیار جراحی در کلینیک مایو، می‌گوید: «دیابت یک مشکل بزرگ در سراسر جهان است و به نظر می‌رسد اگر رویکردهای کارآمد برای کنترل بهتر قند خون ایجاد نشود، ممکن است بدتر شود. روچستر، مینه سوتا، و نویسنده اصلی این مطالعه، به Healthline گفت. برخی از رویکردها وجود دارد، اما آنها اثربخشی متغیری دارند.”

یک مطالعه قبلی از مدلی برای پیش‌بینی پاسخ گلیسمی افراد به غذاها استفاده کرد، اما در گروهی از شرکت‌کنندگان اسرائیلی انجام شد، بنابراین مشخص نبود که آیا یافته‌های اولیه آن‌ها می‌تواند برای جمعیت‌های دیگر با زمینه‌های ژنتیکی و رفتارهای تغذیه‌ای متفاوت اعمال شود یا خیر. به عنوان مثال، او گفت. ما نشان می‌دهیم که همین رویکرد را می‌توان در مورد گروه ما نیز اعمال کرد، که تفاوت‌هایی در رابطه با گروه اسرائیلی داشت.»

آنچه تحقیقات نشان داد

دکتر مندس سوآرس و همکارانش در تحقیقات خود 327 نفر را به مدت 6 روز مورد بررسی قرار دادند.

تعیین توالی ژنتیکی میکروبیوم روده هر شرکت کننده از طریق نمونه های مدفوع امکان پذیر بود. کسانی که در این مطالعه شرکت کردند برای صبحانه شیرینی با پنیر خامه ای خوردند، سپس آنچه را که دوست داشتند برای بقیه روز خوردند.

از آنها خواسته شد تا یک دفترچه خاطرات داشته باشند که نشان دهد چقدر غذا خورده اند و چقدر ورزش کرده اند. آن‌ها همچنین مانیتوری داشتند که نشان می‌داد چگونه قند خونشان در واکنش به غذاهای خورده شده تغییر می‌کند.

هدف از این تحقیق ایجاد مدلی بود که بتواند به طور دقیق واکنش قند خون فرد به غذا را پیش بینی کند. محققان سن، سبک زندگی و میکروبیوم منحصر به فرد را در نظر گرفتند.

دانشمندان دریافتند مدل آنها قادر به پیش بینی دقیق پاسخ گلیسمی به غذاها در 62 درصد مواقع است. در مقابل، پیش‌بینی‌های مبتنی بر مصرف فقط کربوهیدرات 40 درصد دقیق بودند، در حالی که پیش‌بینی‌ها بر اساس کالری به تنهایی 32 درصد دقیق بودند.

اگرچه افراد مورد مطالعه دیابت نداشتند، اما این یافته ها می تواند برای افرادی که با این بیماری زندگی می کنند مفید باشد.

کار ما نشان می‌دهد که برای افراد بدون دیابت، وقتی چندین فاکتور فردی از جمله میکروبیوم روده‌شان را در نظر می‌گیریم، نه فقط محتوای تغذیه‌ای غذاهای مصرف‌شده، پاسخ گلیسمی آن‌ها بهتر از زمانی که فقط به کربوهیدرات‌ها یا کربوهیدرات‌ها نگاه می‌کنید، پیش‌بینی می‌شود. مندس سوارس گفت: محتوای کالری غذاها. میکروبیوم بخش بزرگی از شخصیت ما است، و به طور خاص برای غذا، میکروب های ما می توانند همکاران یا رقبای ما باشند، بنابراین این دیدگاه باید در مطالعات و رویکردهایی ادغام شود تا بفهمیم چگونه به غذاهایی که می خوریم پاسخ می دهیم. بخور.»

اهمیت رژیم غذایی

قند خون (گلوکز) که از غذا بدست می آید، چیزی است که بدن به عنوان منبع انرژی از آن استفاده می کند.

اگر فردی دیابت داشته باشد، بدن او به درستی قند خون را کنترل نمی کند. مدیریت دیابت شامل تلاش برای حفظ سطح قند خون در محدوده ایمن از طریق متعادل کردن مصرف غذا با فعالیت، شیوه زندگی و دارو است.

اما پیش‌بینی پاسخ‌های گلیسمی به غذاها می‌تواند پیچیده و برای هر فرد متفاوت باشد.

ما متغیرهای زیادی داریم که بر پاسخ گلیسمی تاثیر می گذارند. برخی از این عوامل عبارتند از جنسیت، قومیت، درجه مقاومت به انسولین، ظرفیت و الگوی ترشح انسولین توسط لوزالمعده، وعده های غذایی مخلوط، به ویژه در حضور فیبر که انتقال دستگاه گوارش را کند می کند، چربی در وعده غذایی و سرعت متابولیسم. به همین دلیل است که این یک معمای بزرگ است که به راحتی قابل حل نیست.

کمی بیشتر از 30 میلیون نفر در ایالات متحده دیابت دارند. این حدود 9 درصد از جمعیت است. تقریباً 24 درصد یا حدود 7 میلیون نفر مبتلا به دیابت تشخیص داده نشده اند. 84 میلیون نفر دیگر به پیش دیابت مبتلا هستند که در صورت عدم درمان می تواند منجر به دیابت نوع 2 شود.

رژیم غذایی با کنترل نوع و میزان قند خون و کربوهیدرات هایی که وارد بدن می شود، نقش مهمی در مدیریت دیابت دارد.

دکتر لوری رایت، استادیار بهداشت عمومی در دانشگاه فلوریدا جنوبی، «کنترل بخش‌های کربوهیدرات، تأکید بر کربوهیدرات‌های پیچیده، مصرف فیبر محلول، و جفت کردن کربوهیدرات‌ها با پروتئین، همگی تکنیک‌هایی هستند که نشان داده‌اند سطح قند خون را به خوبی کنترل می‌کنند». به Healthline گفت.

به طور کلی، توصیه های اساسی رژیم غذایی وجود دارد که برای همه افراد، از جمله افراد مبتلا به دیابت، سالم است. اما کارشناسان می گویند که افراد باید با یک متخصص برای تعیین مناسب ترین رژیم غذایی برای آنها همکاری کنند.

توصیه هایی مانند خوردن وعده های کوچک، میوه ها و سبزیجات تازه همراه با هر وعده غذایی، وعده های غذایی متعادل و پرهیز از غذاهای سرخ شده برای همه خوب است، اما اگر می خواهید بدانید چه چیزی برای شما بهتر است و می خواهید یک برنامه غذایی شخصی ایجاد کنید. Sandra J. Arevalo، متخصص تغذیه و سخنگوی آکادمی تغذیه و رژیم غذایی، به Healthline گفت، بهتر است به دنبال کمک حرفه ای باشید.

بیشتر غذاهایی که می خوریم به قند تجزیه می شوند و در خون آزاد می شوند.

اگر قند خون فرد افزایش یابد، لوزالمعده انسولین ترشح می کند که به قند خون اجازه می دهد تا به سلول های بدن برود تا به عنوان انرژی مورد استفاده قرار گیرد.

در یک فرد مبتلا به دیابت، بدن یا انسولین کافی تولید نمی کند یا به درستی از آن استفاده نمی کند. اگر سلول‌ها به انسولین خون پاسخ ندهند، یا انسولین کافی برای شروع وجود نداشته باشد، قند خون در جریان خون باقی می‌ماند و می‌تواند منجر به عوارضی مانند از دست دادن بینایی یا بیماری‌های کلیوی و قلبی شود.

مورد برای رژیم های غذایی فردی

اگرچه مدیریت مصرف غذا می تواند وسیله ای موثر برای کنترل سطح قند خون باشد، اما برای بسیاری از افراد نیز می تواند چالش برانگیز باشد.

Sacha Uelmen، RDN، مدیر عامل آموزش و تغذیه دیابت در انجمن دیابت آمریکا (ADA)، می‌گوید نظارت بر کالری و کربوهیدرات دریافتی می‌تواند برای افراد مبتلا به دیابت در هر وعده غذایی مشکل ایجاد کند.

او به Healthline گفت: “مدیریت برنامه های غذایی حول مصرف کربوهیدرات، حجم غذا یا کالری می تواند برای بسیاری از افراد موثر باشد.” اما برای دیگران، مدیریت دیابت ممکن است یک بار یا وظیفه مهم باشد. یک رویکرد مؤثرتر، باری را که بر روی فرد در هر وعده غذایی وارد می‌شود کاهش می‌دهد.»

Uelmen می گوید که یک رویکرد فردی به رژیم غذایی برای دیابت مناسب است.

“دیابت یک بیماری پیچیده است که هر فرد را به طور متفاوتی از پیشرفت گرفته تا علائم تا عوارض تحت تاثیر قرار می دهد، و به همین دلیل، توصیه های ADA متفاوت است و باید توسط یک تیم مراقبت های بهداشتی چند رشته ای تنظیم شود تا نیازهای دیابت هر فرد را همراه با سایر شرایط سلامتی برآورده کند. آنها ممکن است داشته باشند. هیچ درمان یا برنامه مدیریتی یکسانی برای دیابت وجود ندارد.»

به روده نگاه می کند

محققان کلینیک مایو تنها تعدادی از کارشناسان متعدد در سراسر جهان هستند که نقش میکروبیوم روده را در هر جنبه ای از سلامتی بررسی می کنند.

مندس سوارس می گوید درک چگونگی تعامل تریلیون ها میکروب در دستگاه گوارش در بدن عامل مهمی در درک بیشتر ما از بیماری هایی مانند دیابت خواهد بود.

با این حال، کارشناسان می گویند تحقیقات در مورد میکروبیوم هنوز در حال تکامل است و مردم باید در استفاده از محصولات تجاری میکروبیوم محتاط باشند. در عوض باید با پزشک خود مشورت کنند.

استفاده از تجزیه و تحلیل میکروبیوم برای هدایت رژیم غذایی یک ابزار بالقوه مفید برای محققان است. در حال حاضر چنین تجزیه و تحلیل مبتنی بر میکروبیوم محدود به آزمایشگاه‌های تحقیقاتی است و مزایای آن در محیط‌های تحقیقاتی تنها برای استفاده کوتاه‌مدت مستند شده است.» مدیر موسسه تحقیقات دیابت در مرکز پزشکی Mills-Peninsula به Healthline گفت.

دکتر کلونوف گفت: “برای افرادی که در یک مطالعه تحقیقاتی نیستند، استفاده از محصولات تجاری میکروبیوم در این مرحله توصیه نمی شود، زیرا بسیاری از میکروبیوم ها به خوبی درک نشده اند.” پتانسیل زیادی برای هدر دادن پول و آسیب دیدن توسط چنین محصولاتی وجود دارد، مگر اینکه محصول به طور دقیق آزمایش شده و در یک مجله پزشکی بررسی شده گزارش شود، و همچنین برای یک نشانه خاص توسط سازمان غذا و داروی ایالات متحده تایید شده باشد.

مندس-سورس امیدوار است که محققان در آینده بتوانند این نوع مدل را برای پیش‌بینی پاسخ گلیسمی در افراد مبتلا به دیابت و پیش دیابت اعمال کنند. او می‌گوید توانایی اندازه‌گیری چگونگی تغییر پارامترهای بالینی با درمان‌های شخصی‌شده برای این بیماری، بینش مفیدی را ارائه می‌دهد.

او گفت: «فکر می‌کنم در عصر پزشکی شخصی‌سازی‌شده، کار ما نشان می‌دهد که در نظر گرفتن ویژگی‌های افراد، از جمله مشخصات میکروبیومی آن‌ها، می‌تواند تفاوت واقعی در میزان موفقیت یک رویکرد برای پیشگیری از بیماری‌هایی مانند دیابت ایجاد کند.»