رژیم غذایی 7 روزه برای کاهش وزن
رژیم غذایی 7 روزه برای کاهش وزن

حالت کاهش وزن 7 روزه

امروزه با مکانیزه شدن مشاغل ، تحرک افراد هر روز در حال کاهش است و این مشکل باعث ایجاد مشکل چاقی شده است. این مشکل یک ضعف عمده در ظاهر و تناسب اندام است و برای سلامتی مضر است. حال فرض کنید شرایطی برای این مرد وجود دارد که باید سریع وزن خود را کاهش دهد. به عنوان مثال ، او به یک مهمانی بزرگ یا یک جلسه مهم دعوت شده است و او زمان کافی برای آماده سازی لباس مناسب را ندارد و لباسی را که دوست دارد بپوشد ، ندارد. در چنین مواردی ، اولین سالی که به ذهن خطور می کند این است که آیا راه حلی کاربردی وجود دارد که بتواند به سرعت وزن خود را کاهش داده و لباس های مورد علاقه خود را بپوشد و زیبا به نظر برسد؟

در این مقاله شما را با رژیم غذایی 7 روزه آشنا می کنیم که می توانید از آن برای کاهش وزن تا 7 کیلوگرم استفاده کنید.

اهمیت انتخاب رژیم غذایی مناسب

نکته مهم در انتخاب روش صحیح کاهش وزن این است که همیشه بدنبال رژیم های طبیعی برای این کار باشید و هرگز قرص ها و مکمل های مختلف کاهش وزن را امتحان نکنید که با ترفندهای تبلیغاتی مانند معجزه کاهش وزن ، مردم را فریب دهند. استفاده نکن. با برنامه ریزی مناسب و رژیم غذایی سالم می توانید بدن خود را به وزن دلخواه برسانید. ایده حذف یک یا دو وعده غذایی اصلی یا وعده های غذایی نامنظم نمی تواند به کاهش وزن شما کمک کرده و سلامت شما را به خطر بیندازد. همچنین ، همیشه به خاطر داشته باشید که اهداف دست نیافتنی را تعیین نکنید ، زیرا بدن شما می تواند تا حدی با تمرینات سنگین و رژیم غذایی کنار بیاید.

رژیم GM چیست؟

رژیم 7 روزه ، که به عنوان GM (GM) شناخته می شود ، یکی از آن برنامه های رژیم است که می تواند به شما در کاهش وزن بین 6 تا 7 پوند در هفته کمک کند. با انجام این رژیم ، بدن کالری دریافت می کند و در نتیجه فرد سریعتر وزن خود را کاهش می دهد. با این حال ، این روش ، مانند همه روش های کاهش وزن ، مزایا و معایب خاص خود را دارد و باید از همه جنبه ها مورد توجه قرار گیرد تا به سلامت انسان آسیبی وارد نشود ، که در این مقاله مورد بحث قرار می گیرد.

اطلاعات دقیقی در مورد سابقه و روش این رژیم وجود ندارد. در ابتدا تصور می شد که این رژیم طراحی و به کارکنان جنرال موتورز ارائه شده است که تا حدود زیادی رد شد. مدت زمان این رژیم 7 روز است و شما باید هر روز از غذاهای خاصی استفاده کنید که بیشتر آنها به شما اجازه می دهد سبزیجات بخورید و فقط در روزهای آخر قادر به خوردن گوشت خواهید بود. یک عامل مهم در افزایش وزن ، دریافت کالری بیشتر از نیاز بدن است. دلیل کاهش سریع وزن با این روش استفاده از غذاهای کم کالری مانند میوه ها و سبزیجات است. بنابراین میزان کالری مصرفی در طول روز بیشتر از میزان دریافتی خواهد بود. متخصصان تغذیه معتقدند این سریع ترین و طبیعی ترین روش برای کاهش وزن بدون استفاده از هرگونه مواد شیمیایی است. این رژیم هیچ محدودیتی برای کار و سن ندارد و هرکسی می تواند به راحتی با این رژیم وزن کم کند.

برای شروع رژیم GM ، مهمترین چیز این است که ذهن خود را آماده کرده و برای خود هدف تعیین کنید. زیرا اگر هدفی را با ذهن آماده در ذهن خود تعیین کرده و دنبال کنید ، هرچه جلوتر بروید ، بیشتر باور خواهید کرد که به آن خواهید رسید و بنابراین برای رسیدن به آن هدف هر کاری را که ممکن است انجام خواهید داد. و بهره وری شما افزایش می یابد. در طول این رژیم شما باید فقط از غذاهای تجویز شده توسط این رژیم استفاده کنید. لازم به ذکر است که این رژیم نیازی به گرسنگی در طول روز ندارد. زیرا نتیجه عکس است و به جای کاهش وزن ، با افزایش وزن روبرو خواهید شد و تمام تلاش شما بی نتیجه خواهد بود. ممکن است عجیب به نظر برسد که بتوانید در این زمان کم و بدون گرسنگی به طور م weightثری وزن خود را کاهش دهید ، اما این رژیم غذایی به گونه ای طراحی شده است که با در نظر گرفتن کالری موجود در غذا ، می توانید در هر زمان از روز. تنها چیزی که بر آن تأکید می شود رعایت دقیق دستورات این رژیم است.

اهداف رژیم جنرال موتورز

  • تنها در 7 روز تا 7 کیلوگرم وزن کم کنید
  • سم زدایی کامل بدن
  • عملکرد دستگاه گوارش را بهبود می بخشد
  • قدرت سوزاندن چربی بدن را افزایش دهید

رژیم 7 روزه برای کاهش وزن برای کاهش وزن تا 7 کیلوگرم

اول از همه ، ذکر این نکته ضروری است که قبل از این رژیم باید با یک متخصص تغذیه مشورت کنید. همانطور که گفته شد ، این رژیم 7 روز طول می کشد و شما فقط باید از غذاهای ذکر شده در دستورالعمل برای کاهش 7 کیلوگرم استفاده کنید:

1 اولین روز رژیم: میوه تازه بخورید

روز اول برای شما بسیار مهم خواهد بود. زیرا شما اولین قدم را برای رسیدن به هدف و ایجاد تغییر اساسی در زندگی خود بر می دارید. بنابراین طبیعی است که این روز برای شما کمی سخت باشد. در این مرحله باید از میوه های مختلف استفاده کنید. سبزیجاتی مانند هندوانه و خربزه می توانند انتخاب خوبی باشند. لازم به ذکر است که استفاده از موز در بین میوه ها مجاز نیست. همچنین اجازه نخواهید داشت از سبزیجات خام یا پخته استفاده کنید. به یاد داشته باشید که بین 8 تا 12 لیوان آب مصرف کنید. بنابراین در اولین روزی که احساس گرسنگی می کنید ، فقط میوه بخورید.

2 روز دوم رژیم: سبزیجات بخورید

برخلاف روز اول ، شما مجاز به خوردن سبزیجات نبودید. در روز دوم می توانید از سبزیجات مختلف به اندازه دلخواه استفاده کنید. حتی می توانید سبزیجات بپزید ، اما نباید از روغن گیاهی استفاده کنید. در این روز ، استفاده از حبوبات آب پز ، هویج خام یا آب پز ، کلم بروکلی ، خیار ، کاهو و غیره به شدت توصیه می شود. جالب است بدانید سیب زمینی نیز سبزی محسوب می شود و به دلیل داشتن کربوهیدرات زیاد می توانید آن را صبحانه پخته بخورید تا در طول روز بسوزد و انرژی لازم برای انجام فعالیت های مختلف را داشته باشد. در این روز تغییراتی در عملکرد دستگاه گوارش مشاهده خواهید کرد و ممکن است تعداد بازدیدهای شما افزایش یابد. به یاد داشته باشید که بین 8 تا 12 لیوان آب مصرف کنید.

3 روز سوم رژیم غذایی برای کاهش وزن: با خوردن میوه ها و سبزیجات پوست سالم را تجربه کنید

در واقع ، سومین روز برنامه غذایی GM ترکیبی از دو روز گذشته است. به این ترتیب می توانید سبزیجات و میوه ها را در طول روز بخورید. موارد منع مصرف در این مرحله موز و سیب زمینی است. می توانید بقیه میوه ها و سبزیجات را به ترتیب دلخواه استفاده کنید ، به عنوان مثال صبح با رژیم سبزیجات و بعد از ظهر با رژیم میوه یا برعکس یا به صورت ترکیبی. مانند مراحل قبل ، باید 8 تا 12 لیوان آب بنوشید.

4 روز چهارم رژیم غذایی برای کاهش وزن: موز و شیر بخورید

روز چهارم یکی از روزهای جذاب این رژیم است. شما حق دارید بین 8 تا 12 موز در طول روز بخورید و حداکثر 3 لیوان شیر مصرف کنید. ممکن است نگران باشید که برنامه روز چهارم طوری طراحی شده است که احساس گرسنگی کنید ، اما در پایان روز احساس سیری خواهید کرد. البته باید قسمت شیر ​​و موز را طوری تقسیم کنید که در طول روز احساس گرسنگی نکنید.

5 روز 5 رژیم غذایی برای کاهش وزن: گوجه فرنگی بخورید

پنجمین روز ، روز مصرف گوجه فرنگی است. این روز برای شما نیز جالب خواهد بود. زیرا می توانید یک فنجان برنج با 6 تا 7 گوجه فرنگی در روز بخورید. همانطور که می دانید ، خوردن گوجه فرنگی مقدار زیادی اسید اوره را در بدن افزایش می دهد ، بنابراین برای رقیق کردن آن میزان آب خود را افزایش دهید. این مقدار می تواند به 15 لیوان آب در روز برسد.

6 روز 6 رژیم کاهش وزن: یک لیوان برنج بنوشید!

در این روز همچنین مجاز خواهید بود از یک فنجان برنج استفاده کنید. در طول روز می توانید با خوردن انواع سبزیجات سیر شوید. حتما بین 8 تا 12 لیوان آب بنوشید. در این مرحله شما احساس سبکی در بدن خود می کنید و سیستم گوارش شما تقویت می شود.

7 هفتمین روز رژیم کاهش وزن: آب میوه و سبزیجات

آخرین روز برنامه غذایی GM بهترین و هیجان انگیزترین روز است. در این قسمت می توانید با یک فنجان برنج و هر مقدار سبزیجات و آب میوه ای که می خواهید برای خود مهمانی ترتیب دهید.

در پایان این مرحله و در واقع برنامه رژیم غذایی 7 روزه ، متوجه کاهش وزن قابل توجهی خواهید شد. با حذف غذاهای پرکالری و مصرف زیاد میوه ، سبزیجات و آب ، علاوه بر کاهش وزن ، سلامتی و طراوت را برای خود به ارمغان آورده اید. اگر به پوست خود در آینه نگاه کنید ، متوجه خواهید شد که پوست شاداب تر و شفاف تر است. علاوه بر این ، شما دستگاه گوارش خود را تقویت کرده اید.

مزایای رژیم GM

  1. مهمترین و اصلی ترین مزیت رژیم جنرال موتورز کمک به کاهش وزن در کوتاه ترین زمان ممکن است. این فرآیند با کاهش مصرف غذاهای پرکالری انجام می شود.
  2. باعث سم زدایی بدن می شود ؛ با کاهش میزان کالری در بدن ، مقدار زیادی سموم و مواد زائد از بدن دفع می شود. البته به خاطر داشته باشید که رژیم های سم زدایی برای استفاده طولانی مدت مناسب نیستند ، زیرا می توانند به بدن آسیب برسانند.

معایب GM

  1. این رژیم حاوی مواد مغذی مهم و حیاتی مورد نیاز بدن نیست: در اولین روزهای این رژیم خبری از چربی ها ، ویتامین B12 ، آهن و سایر مواد مغذی نیست. همچنین ، در این رژیم هیچ اثری از پروتئین وجود ندارد ، در حالی که پروتئین اشتها را کاهش می دهد و رژیم غذایی سرشار از پروتئین به کاهش وزن کمک می کند. حتی بیشتر از رژیم های حاوی کربوهیدرات بالا. کمبود مواد مغذی و در نتیجه سوء تغذیه همه درشت مغذی ها برای بدن مضر است و فرد در برخی از روزها گرسنه و دست و پا گیر می شود.
  2. این حالت قابل اعتماد نیست. زیرا تاکنون هیچ مطالعه ای از آن پشتیبانی نمی کند.
  3. کاهش وزن با خستگی و خستگی مداوم همراه خواهد بود. در حقیقت ، با کاهش میزان کالری دریافتی ، بدن شما آب خود را از دست می دهد و منجر به کاهش ناگهانی وزن می شود. بنابراین شما باید رژیم غذایی داشته باشید که تمام نیازهای بدن به مواد مغذی را در نظر بگیرد و فعالیت بدنی را با آن ترکیب کند. چنین رژیم هایی چربی سوزی می کنند و علاوه بر کاهش وزن ، سلامت شما را نیز حفظ خواهند کرد.

آیا ارزش امتحان کردن حالت GM را دارد؟

بسیاری از افراد در شرایط خاص به دنبال راهی سریع برای کاهش وزن هستند. متأسفانه ، کاهش وزن دائمی به مدت یک هفته غیرممکن است زیرا خلاص شدن از شر چربی انباشته شده در بدن به زمان بیشتری نیاز دارد. اگرچه این رژیم شما را به خوردن میوه و سبزیجات بیشتر ترغیب می کند و مصرف قند و نوشیدنی های شیرین را محدود می کند ، اما این کاهش وزن موقتی است و بدن با همان سرعت به وزن قبلی خود برمی گردد. توصیه کلی این است که از چنین رژیم هایی استفاده نکنید و بدن خود را در معرض آسیب های مختلف قرار ندهید زیرا مواد مغذی مورد نیاز خود را مصرف نمی کنید. مگر اینکه به دلایلی نیاز به کاهش موقت وزن داشته باشید. بنابراین ، پس از مشورت با متخصص تغذیه یک رژیم غذایی سالم و متعادل را انتخاب کنید و سلامت خود را در کنار ورزش روزانه تضمین کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *