انتخاب و ذخیره سازی

ریزومهای خام و تازه فقط در زمان برداشت می توانند در مجاورت پرورش دهندگان موجود باشند. در بازارهای خارج از کشور ، ریشه های خشک در بسته های خلاء و پودر را می توان به راحتی در تمام طول سال یافت. جینسنگ سفید (Bái cān- 白 参) با خشک کردن ریشه تازه برداشت شده در زیر نور خورشید تولید می شود ، در حالی که جینسنگ قرمز (مرغ هنگ کن یا جینسنگ قرمز کره ای) پس از برداشت بخارپز می شود و سپس در آفتاب خشک می شود.

در سوپرمارکت ها ، داروخانه ها و فروشگاه های تخصصی داروهای سنتی چینی (TCM) ، ممکن است با انواع مختلف محصولات جینسنگ مانند چای ، عسل ، نوشیدنی ها ، آب نبات ، ژله و غیره مواجه شوید قبل از استفاده از این محصولات ، کل محتویات جینسنوزیدها را در محصولات بخوانید.

در خانه ، ریشه خشک شده جینسنگ را می توان برای چندین ماه در داخل یک شیشه خشک نگهداری کرد ، در مکانی خنک و دور از نور خورشید و رطوبت نگهداری کرد. پودر آن را می توانید در یخچال به مدت چند ماه نگهداری کنید.

روش های تهیه و سرو

جینسنگ فرآوری شده به ندرت به نظافت نیاز دارد. یک قطعه کوچک از ریشه (بیش از 3 گرم وزن خشک در یک زمان) را برش دهید و در یک لیوان آب داغ به مدت 2 دقیقه بریزید و بنوشید.

در اینجا چند نکته برای خدمت ارائه شده است:

 • ریشه تازه در آب گرم غوطه ور شده و با عسل و گیاهان مخلوط می شود که به عنوان چای طراوت از آن لذت می برند.

 • در کره ، ریشه گیاه در تهیه دستور العمل معروف تابستانی نیز استفاده می شود سامگی تنگ (سوپ جینسنگ-مرغ). معمولا با کیمچی و جینسنگ-شراب (insamju) سرو می شود.

 • استخراج ریشه در تهیه نوشیدنی ها ، آب نبات ، آدامس ، تنقلات تند ، آب نبات و غیره در صنعت غذا جایگاه منحصر به فردی پیدا کرد.

حقایقی در مورد جینسنگ

 • جینسینگ و محصولات آن عمدتا بر عملکرد متابولیک مانند هضم ، گردش خون و سیستم عصبی مرکزی در بدن انسان تأثیر می گذارد.

 • به جینسینگ باید به عنوان یک تونیک سازگار و ترمیم کننده نگاه کرد. این دارو جایگزین داروهای درمانی منظم برای بیماریهای خاص نیست.

 • ترکیبات موجود در ریشه جینسنگ شباهت های ساختاری و عملکردی با استروئیدهای طبیعی دارند. آنها بر محور هیپوتالاموس-هیپوفیز-آدرنال و سیستم ایمنی بدن تأثیر می گذارند ، که می تواند بسیاری از اقدامات مشهور آن را در بر داشته باشد.

 • هیچ مطالعه مستندی برای اثبات ادعای آن به عنوان یک عامل ایجاد کننده بیماریهای جنسی وجود ندارد.

 • ریزوم حاوی ویتامین ها و مواد معدنی است. با این حال ، در مقدار مصرف ، ریزوم گیاهی به سختی نیازهای روزانه ویتامین ها و مواد معدنی را پوشش می دهد و بنابراین تأثیر چندانی بر سلامتی ندارد.

مشخصات ایمنی

 • مصرف جینسینگ در دوزهای کنترل شده برای مدت زمان کوتاه اثرات مفیدی دارد. مسمومیت با گلیکوزیدها زمانی ایجاد می شود که در مقادیر بیشتر به مدت طولانی مصرف شود. برخی از علائم رایج مصرف بیش از حد ، افزایش فشار خون ، کم خوابی (بی خوابی) ، اضطراب ، روان رنجوری و غیره است.

 • همچنین مشخص شده است که سمیت داروی ضد انعقاد وارفارین را تقویت می کند و منجر به خونریزی شدید می شود. این دارو سطح قند خون بیماران مبتلا به داروهای ضد قند خون و انسولین را مختل می کند.

 • زنان باردار به طور کلی توصیه می کنند از آن اجتناب کنند. (سلب مسئولیت پزشکی).

≻≻-بازگشت به گیاهان از جانب جینسینگبه برای مشاهده لیستی چشمگیر از انواع گیاهان دارویی با توضیحات کامل در مورد حقایق تغذیه ای و مزایای سلامتی به اینجا مراجعه کنید.

≻≻-بازگشت به صفحه نخست.

منابع بیشتر:

 1. ترکیبات فنلی و خواص آنتی اکسیدانی. (پیوندها در پنجره جدید pdf باز می شوند)

 2. اکتشاف و پردازش-suntenglobal.com.

 3. بررسی طب جایگزین-مونوگراف.

 4. بررسی آفردودیزیک های گیاهی اثبات شده علمی.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *