در پینترست به اشتراک بگذارید
بسیاری از ایالات متحده دمای انجماد را تجربه می کنند. گتی ایماژ
  • زمستان امسال در بیشتر مناطق ایالات متحده زودتر از موعد می رسد و دمای هوای سرد در این هفته فرا می رسد.
  • محققان می گویند کاهش سریع دمای هوا ممکن است شما را بیشتر در معرض بیماری قرار دهد.
  • اما این فقط به این دلیل نیست که هوا خنک تر است. ویروس ها در هوای سردتر عمر طولانی تری دارند.

یک جبهه سرد قطبی قوی این هفته سراسر ایالات متحده را فرا گرفته است و برخی از مناطق در غرب میانه در حال حاضر دمای بی سابقه ای را برای این زمان از سال تجربه کرده اند.

از آنجایی که دما تک رقمی است، طبیعی است که احتمال ابتلا به سرماخوردگی یا آنفولانزا بیش از هر زمان دیگری مرتبط باشد.

زمستان است، در نهایت، فصل اوج برای گلودرد، سرفه و آبریزش بینی. و کاهش ناگهانی دما، مانند آنچه در این جبهه سرد می بینیم، احتمال بیمار شدن ما را بیشتر می کند.

وقتی دما به سرعت پایین می‌آید و سطح رطوبت را نیز پایین می‌آورد، ویروس‌ها قوی‌تر می‌شوند و سیستم ایمنی بدن ما آسیب می‌بیند.

به گفته کارشناسان بهداشت، با این حال، خود هوای سرد نیست که ما را بیمار می کند – اما دمای پایین تر خطر ابتلا به عفونت را از چند طریق افزایش می دهد.

دکتر رابرت گلاتر، پزشک اورژانس در بیمارستان لنوکس هیل در شهر نیویورک، گفت: «داده‌ها نشان می‌دهند که ویروس‌ها در دماهای سردتر زنده می‌مانند و به طور مؤثرتری تکثیر می‌شوند، و به آن‌ها اجازه می‌دهد در دماهای سردتر تعداد بیشتری از مردم را آلوده و منتشر کنند.»

او گفت: “همراه با این، هوای سردتر می تواند پاسخ ایمنی را کاهش دهد و احتمال بیمار شدن شما را افزایش دهد.”

ویروس هایی مانند هوای سرد و خشک

ما شواهد محکمی داریم که نشان می‌دهد راینوویروس‌ها – عامل اکثر سرماخوردگی‌ها – در هوای خشک و سرد بهترین عملکرد را دارند.

یکی مطالعه به نحوه عملکرد ویروس ها در دماها و سطوح مختلف رطوبت نگاه کرد. محققان دریافتند که دمای سردتر و هوای خشک‌تر خطر ابتلا به عفونت‌های رینوویروس را در افراد افزایش می‌دهد.

هنگامی که یک ویروس برای اولین بار با بدن – به ویژه بینی یا گلو – تماس پیدا می کند، تکثیر می شود و باعث عفونت می شود. هنگامی که دمای بدن ما کاهش می یابد، همانطور که در هوای سرد کاهش می یابد، ویروس ها زمان تکثیر آسان تری دارند.

گلاتر توضیح می دهد که علاوه بر این، دمای سردتر یک لایه محافظ برای ویروس آنفولانزا ایجاد می کند و آن را محکم تر و کمتر نفوذ می کند.

در هوای گرم و مرطوب، ویروس لایه سخت را از دست می دهد و نرم تر می شود، بنابراین احتمال انتقال آن از فردی به فرد دیگر کمتر است.

سیستم ایمنی بدن ما آسیب می بیند

به گفته دکتر دیوید کاتلر، پزشک خانواده در مرکز بهداشت پراویدنس سنت جان، در عین حال، هوای خشک‌تر توانایی سیستم ایمنی بدن ما را برای مبارزه با ویروس‌ها مختل می‌کند.

علاوه بر این، هوای خشک‌تر واکنش ایمنی موضعی بدن شما را به ورود ویروس مختل می‌کند. کاتلر می‌گوید: برخی معتقدند سرمای شدید باعث انقباض رگ‌های خونی می‌شود که بیشتر پاسخ ایمنی موضعی را مختل می‌کند.

سرما اساساً رسیدن گلبول‌های سفید خون به غشای مخاطی – جایی که ویروس سرماخوردگی بیرون می‌آید و عفونت ایجاد می‌کند – و شروع به حمله به ویروس دشوارتر می‌کند.

روزهای کوتاه و تاریک زمستان نیز کمکی نمی کند. به دلیل کمبود نور خورشید و زمانی که در داخل خانه سپری می شود، افراد تمایل دارند سطوح پایین تری از ویتامین D داشته باشند، ویتامینی که به طور معمول به حفظ سیستم ایمنی بدن ما کمک می کند.

ما تمایل داریم در خانه بمانیم

ویروس هایی که سرماخوردگی را منتشر می کنند از طریق هوا و تماس شخصی نزدیک به گردش در می آیند. بنابراین قابل درک است که وقتی در هوای سرد در داخل خانه جمع می شویم، انتقال بالا می رود.

کاتلر گفت: «در زمستان، و به خصوص زمانی که هوا سرد است، مردم بیشتر در داخل خانه جمع می شوند و ویروس ها را بیشتر منتشر می کنند.

سرماخوردگی و آنفولانزا هر دو بسیار مسری هستند. سرفه می تواند میکروب ها را تا حدودی دفع کند 6 فوت. بیشتر میکروب ها می توانند برای مدتی روی سطوح زنده بمانند.

راینوویروس‌ها و سایر ویروس‌های سرماخوردگی می‌توانند تا ۷ روز روی سطوح داخلی، میزها یا دستگیره‌های درب زنده بمانند. ویروس های آنفولانزا به طور کلی فقط می توانند حدود 24 ساعت زنده بمانند. گلاتر گفت: همه ویروس‌ها روی سطوح سخت – فلزی یا پلاستیکی – بهتر از پارچه‌های نرم رشد می‌کنند.

روی پیشگیری از سرماخوردگی تمرکز کنید

کاتلر توصیه می کند که در وهله اول بر پیشگیری از سرماخوردگی تمرکز کنید، نه اینکه زمانی که قبلاً مریض شده اید، آن را درمان کنید.

برای درمان سرماخوردگی پول زیادی صرف می شود و انرژی مصرف می شود. چند اقدام ساده برای پیشگیری از سرماخوردگی نتایج بسیار بیشتری به همراه خواهد داشت.

اول، شستن مکرر دست ها ضروری است. میکروب ها از فردی به فرد دیگر سرایت می کنند و شستن دست ها می تواند انتقال را متوقف کند.

دوم، دستمال کاغذی را در دسترس داشته باشید. به گفته کاتلر، تحقیقات نشان داده است که دست داشتن جعبه های دستمال کاغذی – به ویژه در کلاس های درس – تعداد عفونت های تنفسی را کاهش می دهد.

این احتمالاً به این دلیل است که افراد به جای هوای اطراف یا دست‌های خود، در بافت‌ها سرفه یا عطسه می‌کنند و شانس انتشار ویروس را کاهش می‌دهند.

در نهایت، از یک مرطوب کننده برای اضافه کردن رطوبت به هوا استفاده کنید. ویروس ها هوای خشک را دوست دارند، بنابراین با ورود به فصل سرماخوردگی و آنفولانزا، هوای مرطوب لایه دیگری از محافظت را اضافه می کند.

خط پایین

با ورود یک جبهه سرماخوردگی به بخش زیادی از ایالات متحده در این هفته، شانس ما برای ابتلا به آنفولانزا یا سرماخوردگی معمولی افزایش می یابد.

در حالی که هوای سرد به خودی خود باعث سرماخوردگی یا آنفولانزا نمی شود، ویروس ها بیشتر زنده می مانند و در دماهای پایین تر سریعتر پخش می شوند.

کارشناسان بهداشت توصیه می کنند که با شروع هوای سرد بر پیشگیری از عفونت ها تمرکز کنید. دست های خود را به طور مکرر بشویید، سرفه و عطسه کنید و از مرطوب کننده استفاده کنید.