سفر رئیس جمهور به اصفهان و یک نکته!به گزارش خبرنگار ایمنا، آیت الله سید ابراهیم رئیسی روز پنجشنبه در بیست و پنجمین سفر خود وارد اصفهان شد و در جمع خبرنگاران با بیان اینکه مردم از کم آبی بیشترین ضرر را متحمل شده اند، اظهار داشت: در حال حاضر بیش از همه مردم از کمبود آب رنج می برند. از استان: کم آبی یکی از مسائلی است که باید توسط دولت تدبیر و امید حل شود و اطمینان داریم با کمک مسئولان و مردم استان می توان این مشکل را حل کرد.

رئیس جمهور بر لزوم نوعی همکاری مردم و دولت برای رفع مشکل کم آبی تاکید کرد و البته در این سفر این جنبه و همچنین وام مورد توجه قرار گرفت. وی ادامه داد: متاسفانه پروژه های نیمه تمام در منطقه وجود دارد که از دهه 60 تاکنون اجرا شده است. این یکی از مشکلاتی است که مردم را آزار می دهد.»

سید ابراهیم رئیسی اولین بخشی از برنامه‌های سفر دولت مردمی به استان اصفهان، در پی سفر هوایی به بخش‌هایی از رودخانه زاینده‌رود، در جمع اهالی روستای قلعه بالا بود که در جریان گفت‌وگو با آنان از مشکلات و الزامات آن مطلع شدند. عمدتاً مردم روستایی که به کشاورزی مشغول هستند.

رئیس جمهور به ساکنان روستای قلعه بالا گفت: «برخی در همان زمان آن را پیشنهاد کردند روزها من به اصفهان پرآب سفر می کنم، اما در زمانی که مشکلات مردم حادتر است، گفتم باید به این استان بروم و رنج مردم را از نزدیک ببینم و حرف هایشان را بشنوم.

سخن، گفتار خوشبختانه رئیس جمهور در سفر یک روزه به اصفهان محتوا تحت الشعاع قرار دادن نتیجه احتمالی سفر پیشنهادی رئیس نهاد ریاست جمهوری و معاون اجرایی رئیس جمهور در جلسه شورای اداری استان؛ سید سولات مرتضوی در سخنان از پیش آماده شده خود اطلاعات مفصلی از مزیت های منطقه اصفهان در زمینه های مختلف اقتصادی، صنعتی، صنایع دستی و … ارائه کرد و در پایان از شعر سعدی در موضوع مهم زاینده رود خرسند شد:

«منظور من این است که من وارد شدم زمانی که در کوهستان باران می بارد آهسته تر خرج نکنید (به قول ملوانان). نبرد / به سال خشک شدن دجله»؛ سخنان نسنجیده او به دلیل زیاده خواهی نهفته در دل مردم و مسئولان اصفهانی قرار گرفت.

قضاوت بدون در نظر گرفتن زوایای موجود

حجت الاسلام محمد تقی نقدعلی نماینده مردم شهرستان خمین در مجلس شورای اسلامی وی در گفت و گو با خبرنگار ایمنا در پاسخ به سخنان معاون اجرایی رئیس جمهور در جلسه شورای اداری استان اصفهان گفت: انصافاً صحبت های معاون اجرایی رئیس جمهور و وزیر نیرو در جلسه بود. هیئت مدیره یک طرفه بود. ، به برداشت بی رویه و انتقال آب به استان های دیگر اشاره ای نکرد.

ادامه خواهد داشت: توسعه بیش از 100000 هکتار در بالا بیشتر سعی می کردند تونل آبی بیاورند و دو در همان ناحیه و زیر آن غذا بخورید دست اما معاون اجرایی رئیس جمهور و وزیر نیرو به آن اشاره ای نکردند.

نقدعلی می گوید: ظاهراً رئیس جمهور باید با وزیر نیرو، معاون اجرایی رئیس جمهور و مسئولان حوزه تشکیل جلسه دهد و کارشناسان مربوطه علت اصلی حادثه را روشن کنند. به نظر من حکم صادر شده یک حکم جامع است مهمانی و از همه جهات، این اتفاق نیفتاد.

به شعر اشاره کرد سولات وی که مرتضوی به زاینده رود یاد کرده است، بیان می کند: این شعر نیز نقش را به یک معنا در نظر گرفته است، نه وجوه کامل موضوع را. در بالا او ترک نکرد.

خمینی، سخنگوی شهر، گزارش منتشر شده از سوی مقامات دولتی در این جلسه را یک طرفه دانست. بیابان ها شهر سامان و محدوده پروژه توبا و سبهه در حال کشت است و امروز تمام شده است عجب می فهمند ولی شرق و غرب اصفهان حق دارند سبح شرع خود را تحقیر می کند. اگر با کمبود بارندگی مواجه شدیم حتما باید پمپ های موجود را بررسی کنیم جریان بالا باید انجام شود.

از اخاذی های غیرقانونی و مکرر خودداری شود

حجت الاسلام حسین میرزایی نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی استمعاون اجرایی رئیس‌جمهور در گفت‌وگو با خبرنگار ایمنا در پاسخ به سخنرانی در جلسه شورای اداری منطقه اصفهان، اظهار داشت: اظهارات نادرست یا کنایه‌پردازی موجب اشتباه در محاسبات مسئولان کشور و ایجاد اختلاف می‌شود. ساکنان مناطق مختلف

وی ادامه می دهد: پیشنهاد ما برای رسیدگی به معضل آب همیشه یک پیشنهاد سریع بوده که تمامی ذینفعان، ذینفعان و حقوق را تضمین می کند. هک ậ به باید به ذینفعان دستمزد پرداخت شود و فرآیند حل مسئله باید به شیوه ای معتبر، منصفانه و عادلانه انجام شود.

به گفته میرزایی، امروز یکی باید بگوید این فرد مقصر است، آن شخص گناهی ندارد. راه به جایی نمی رسد و گرهی از مردم باز نمی شود، باید از تخیلات غیرقانونی و دو طرفه پرهیز کرد.

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی گفت: سوال اینجاست که آیا در این سال ها که اصفهانی ها محصول خوبی برداشت کردند، رودخانه زاینده رود به باتلاق گاوخانی سرازیر شد؟ در این مورد رودخانه جاری نشد و اصفهانی ها تاکنون دخل و خرج کرده اند تو خوبی آنها می دانستند.

مسئولان دولتی برای حل مشکل زاینده رود به شدت صحبت نمی کنند

اصغر سلیمی نماینده مردم سمیرم در مجلس شورای اسلامی است، معاون اجرایی رئیس جمهور در گفت و گو با خبرنگار ایمنا در پاسخ به سخنرانی در جلسه شورای اداری منطقه اصفهان گفت: در بحث زاینده رود و حوزه آبخیز هنوز حرف محکم و کارشناسی شده ای از مسئولان مربوطه نشنیده ایم که بتواند مشکلات زاینده رود را حل کند.

وی ادامه داد: با توجه به شرایط زاینده رود و رانش زمین در اصفهان این موضوع به صورت علنی و منطقی به مردم اعلام می شود و انتظار داریم راهکارهای عملی اندیشیده شود.

سخنگوی سمیرم‌ها در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه برخی از مردم می‌دانند از اصفهان لذت می‌برند، گفت: شهر اصفهان از مشکلات زیست‌محیطی و مشکلات آلودگی هوا و راه‌های دسترسی به استان رنج می‌برد. شاهد این.

وی گفت: زمانی به خاطر حضور رزمندگان اسلام در جنگ می گفتند اصفهان نصف جهان است، ما 23 هزار شهید تقدیم نظام جمهوری اسلامی ایران کردیم و همیشه برای دفاع از انقلاب در خط مقدم بودیم. و سیستم.” علت منطقه اصفهان را خوش گذران می دانند.

سلیمی افزود: پس ما شجاع، شهید، رزمنده، یگان امام حسین(ع)، لشکر نجف اشرف و تیپ 44 هستیم. قمربنی اوندا هاشم زمان ما به دلیل خدمات و زیرساخت های موجود در این منطقه مورد توجه قرار گرفتیم.

وی ادامه داد: مسئولان با این مفاهیم و مسائل از اصفهان لذت می برند. در این مورد اینطور نیست و این منطقه با مشکلات زیادی دست و پنجه نرم می کند. هنوز منطقه ای آباد در ذهن مسئولان وجود دارد.

به گفته نماینده مردم سمیرم در مجلس شورای اسلامی، حتی شهرهای دور از مرکز استان نیز نسبت به شهرهایی که در استان های محروم محسوب می شوند، از محرومیت بیشتری برخوردار هستند. اصفهان فقط از اسم خودش لذت می برد و مانند شهرها سمیرم این را حمل می کند و ما در این منطقه فقط هیزم می خوریم.

سلیمی گفت: از جنوب به استان کهگیلویه و بویراحمد و از غرب به استان می رسد. چهارمحال و بختیار همین بس که شهرستان سمیرم در استان اصفهان قرار دارد و متأسفانه مقامات عالی کشور اصفهان را استانی نامیده اند، شهری مانند سمیرم. frdn و Xorobiabank پس مانده های اصفهان را هم می خوردند.

وی افزود: حتی نیمی از وام هایی که به شهرستان های همجوار سمیرم داده می شود به این شهرستان داده نمی شود که تبعیض بزرگی در این زمینه است. شاهد ما چنین هستیم زیرا آنها می دانند که از آن لذت می بریم در این مورد این مورد نیست.

نماینده مردم سمیرم در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: در سمیرم و فریدونشهر منابع آب مناسبی وجود دارد اما حداقل استفاده کنید سانه لازم به ذکر است سالانه نیم میلیارد متر مکعب آب و رودخانه از این دو شهرستان برداشت می شود. ماربر رودخانه چشمه‌ناز شمس‌آباد ونک که بیشترین خروجی یا آب را از سمیرم دارد، کمترین بهره‌برداری را دارد.

وی گفت: بر روی این دو رودخانه بزرگ حتی یک سد وجود ندارد، اما تا زمانی که به خلیج فارس نریزند چندین سد از این رودخانه ها بهره مند می شوند، اما متاسفانه سدهای کوچکی برای این شهرها وجود ندارد. ما منتظر منابع آبی هستیم.» این شهرها باید توسط مسئولان بررسی شود.