سناتور لیندسی گراهام از کارولینای جنوبی این هفته ادعا کرد که مهاجران برزیلی را در یوما با چمدان های گوچی حمل کرده و لباس های طراح پوشیده است. عکس AP / مایا آلروززو

  • سناتور لیندسی گراهام ادعا می کند که مهاجران برزیلی با پوشیدن لباس های طراح در حال تلاش برای ورود به ایالات متحده هستند.

  • گراهام این ادعا را به شان هانیتی مجری فاکس نیوز و واشنگتن پست اعلام کرد.

  • با این حال ، به نظر نمی رسد تصاویری که سخنگوی وی برای The Post ارسال کرده است افرادی را نشان دهد که کیف های گوچی حمل می کنند.

سناتور لیندسی گراهام ادعا می کند که مهاجران برزیلی از طریق مرز مکزیک وارد آمریکا می شوند و “لباس های طراح و کیف های گوچی می پوشند”.

گراهام این اظهارات را روز سه شنبه در مصاحبه با شان هانیتی ، مجری شبکه فاکس نیوز ، در حالی که از سیاست مرزی دولت بایدن انتقاد کرد ، مطرح کرد.

سناتور کارولینای جنوبی گفت: “ما 40 هزار برزیلی را از طریق بخش یوما تنها با پوشیدن لباس های طراح و کیف های گوچی راهی کانکتیکات کردیم.” در فاکس نیوز ادعا شدبه “این دیگر مهاجرت اقتصادی نیست. مردم آمریکا را باز می بینند. آنها از ما سوء استفاده می کنند. و طولی نمی کشد که یک تروریست در این جمعیت حاضر می شود.”

گراهام در مصاحبه ای با واشنگتن پست روز سه شنبه این ادعاها را تکرار کرد و در مورد اظهارات خود در مورد Hannity توضیحاتی ارائه داد و در عین حال مطالبی را که در سفر اخیر خود به یوما ، آریزونا مشاهده کرده بود ، برای The Post بازگو کرد.

او در گفتگو با The Post می گوید: “معمولاً وقتی به مرز می روید ، افرادی را می بینید که واقعاً لباس بدی پوشیده اند و به نظر می رسد که از جهنم عبور کرده اند.” “این بار در یوما ، ده ها نفر به نظر می رسید که در حال ورود به هتل هستند و لباس هوشمندانه ای پوشیده اند.”

گراهام گفت: “این چیز جدیدی است. من به دولت بایدن توصیه می کنم کاری را که دولت اوباما انجام داد انجام دهد و آنها را به عقب بازگرداند.”

کوین بیشاپ ، سخنگوی دفتر گراهام ، نظرات و عکسهای بیشتری را که به گفته وی در سفر یوما گرفته شده است ، در اختیار این پست قرار داد.

بیشاپ به The Post گفت: “آنها هزاران برزیلی را از آنجا گذرانده اند.” “همانطور که سناتور گراهام در یوما اشاره کرد ، چمدان از خود او زیباتر بود.”

با این حال ، The Post نوشت که هیچ یک از چمدان های موجود در عکس های ارسال شده برای آنها به نظر نمی رسد محصولات گوچی باشد. دفتر گراهام بلافاصله به درخواست اظهار نظر اینسایدر پاسخ نداد.

هنوز مشخص نیست که گراهام تعداد 40 هزار مهاجر را از کجا آورده است یا از کجا به دست آمده که نشان می دهد این مهاجران در راه کانکتیکات هستند. با این حال ، این درست است که تعداد بی سابقه ای از برزیلی ها در مرز جنوبی ایالات متحده در سال جاری دستگیر شدند. بر اساس داده های گمرک و حفاظت از مرزها ، بیش از 46،200 برزیلی در طول سال مالی 2021 تا به امروز در مرز جنوبی بازداشت شده اند.

وال استریت ژورنال همچنین این هفته گزارش داد که مهاجران طبقه متوسطی هستند که به مکزیک پرواز می کنند و سپس سعی می کنند از مرزهای آمریکا به صورت غیرقانونی عبور کنند. این روزنامه نوشت که این موج مهاجران برزیلی ممکن است کمی از سایر پناهندگان از وضع مالی بهتری برخوردار باشند ، اما به دلیل مشکلات جدی اقتصادی که در کشور خود با آنها روبرو هستند ، به احتمال زیاد مجبور به فرار به آمریکا می شوند.

مقاله اصلی Business Insider را بخوانیددیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *