سونیا سوتومایور قاضی دیوان عالی آمریکا در 12 سپتامبر 2019 در دانشگاه تافتس در بوستون ، ماساچوست سخنرانی می کند. پل ماروتا/گتی ایماژ

  • قاضی سونیا سوتومایور گفت که دادگاه عالی ساختار استدلال خود را تا حدی تغییر داد زیرا قضات زن بیش از قضات مرد متوقف شدند.

  • در حال حاضر دیوان عالی به هر قاضی اجازه می دهد که در هنگام مشاجره به نوبت س questionsال بپرسد.

  • پیش از این ، دادگاه فقط به صورت رایگان برای همه بازجویی می کرد.

به نقل از CNN ، سونیا سوتومایور ، قاضی دادگاه ، روز چهارشنبه گفت که دادگاه عالی ساختار استدلال های شفاهی خود را تا حدی تغییر داد ، زیرا مطالعات نشان می داد که قضات زن بیشتر توسط همتایان مرد خود قطع می شوند تا برعکس.

یکی از این مطالعات نشان داد که در جریان مشاجرات در دوره 2015 ، دادگاه های Sotomayor ، Elena Kagan و Ruth Bader Ginsburg مرحوم با نرخ های دو رقمی بسیار بیشتر از همکاران مرد خود قطع می شوند.

“ما فقط دو مورد مشاهده می کنیم که یک قاضی مرد توسط یک عدالت دیگر با نرخ دو رقمی (ده بار یا بیشتر) قطع شده است ، اما هفت مورد از یک قاضی زن تا این حد قطع شده است. توجه داشته باشید که این نرخ نامتناسب قضات زن با وجود این واقعیت که تنها سه زن وجود داشت ، وقفه رخ داد. “

داده ها همچنین نشان داد که به عنوان مثال ، Sotomayor در مجموع 57 بار در این مدت قطع شد ، یعنی تقریباً دو برابر دفعاتی که چهار قاضی مرد قطع شده بودند.

سوتومایور ، که به مدت 12 سال در دادگاه عالی خدمت کرده است ، گفت که این عدم تعادل را “بدون پرسش” بسیار قبل از تصمیم دادگاه برای تغییر سیستم خود تشخیص داده است – و راهی برای مقابله با آن پیدا کرده است.

وی در جریان یک رویداد مجازی در دانشکده حقوق دانشگاه نیویورک به حضار گفت: “من حرف شما را قطع می کنم.”

سوتومایور با اشاره به این که این مشکل در جاهای دیگر جامعه نیز دیده می شود ، گفت: “بیشتر اوقات زنان چیزهایی می گویند و مانند مردانی که ممکن است حرف یکسانی را بیان کنند ، شنیده نمی شوند.”

سوتومایور گفت ، مطالعات در مورد وقفه “تأثیر بزرگی” داشت و باعث شد تا جان رابرتز ، رئیس دادگستری در مورد قطع قضات از یکدیگر “حساس تر” شود. او افزود که در صورت لزوم در صورت نیاز ، میانجیگری می کند.

دیوان عالی بهار سال گذشته در نتیجه همه گیری ویروس کرونا دور شد و قضات در مورد پرونده ها از طریق کنفرانس از راه دور و صدا برای اولین بار در تاریخ به صورت مستقیم پخش شدند. در یک پیچ و تاب جدید دیگر ، به هر عدالت به ترتیب سن و سال فرصت داده شد تا سوالات خود را بپرسد. این عمل با پرسش های معمول رایگان برای همه که بصورت حضوری انجام می شد متفاوت بود.

همانطور که قضات هفته گذشته برای شروع دوره جدید به سالن دادگاه بازگشتند ، دادگاه قانون جدید را حفظ کرد و رویکرد ترکیبی را در پیش گرفت. قضات هنوز در هنگام مشاجره آزادانه صحبت می کنند ، اما پس از اتمام زمان هر وکیل ، آنها به نوبت س askingال می کنند.

این تصمیم تغییراتی را به همراه داشته است. قاضی کلارنس توماس ، بدنام عدم سخنرانی یا شرکت فعال در جلسات ، در تک تک استدلال های دوره گذشته س questionsالات خود را مطرح کرد ، و در این بحث همچنان به این پرسش ادامه می دهد. او عالی ترین قاضی است و در سه دهه گذشته روی نیمکت نشسته است.

دادگاه در مورد پرونده های اصلی مربوط به سقط جنین و حقوق اسلحه که می تواند تأثیرات چشمگیری در کشور داشته باشد ، تصمیم گیری می کند.

مقاله اصلی Business Insider را بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *