در اینجا دلیل افزایش موارد این بیماری خطرناک است.

در پینترست به اشتراک بگذارید
کارشناسان پزشکی از افزایش نرخ بیماری های مقاربتی در سراسر کشور نگران شده اند. گتی ایماژ

میزان سیفلیس مادرزادی – زمانی که سیفلیس از مادر باردار به جنین منتقل می شود در دوران جنینی – بالاترین میزانی هستند که در دو دهه اخیر داشته اند.

این بیماری بالقوه برای نوزادان کشنده است، اما قابل درمان است. با این حال، مقامات بهداشت عمومی می گویند که این روند نشان دهنده مشکلات بسیار عمیق تر در سیستم مراقبت های بهداشتی ایالات متحده است.

سال‌هاست که شیوع سیفلیس مادرزادی که گاهی به آن سیفلیس نوزادی می‌گویند، رو به افزایش بوده است.

تعداد موارد گزارش شده هر ساله از سال 2012 افزایش یافته است و در مجموع 918 مورد در سال 2017 بوده است. گزارش جدید مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری (CDC). نرخ ملی 23.3 مورد در هر 100000 تولد زنده بود که بیش از 150 درصد از سال 2013 افزایش یافته است (9.2 مورد در هر 100000 تولد زنده).

افزایش بیماری های مقاربتی در ایالات متحده

این نرخ ها به موازات سایر بیماری های مقاربتی در ایالات متحده است که در سال های اخیر افزایش یافته است. تعداد موارد کلامیدیا، سوزاک و سیفلیس در چهار سال گذشته هر سال افزایش یافته است که منجر به رکوردشکنی 2.3 میلیون مورد در سال 2017 شده است: بیشترین گزارش شده در سطح کشور در یک سال.

نگرانی من این است که سیفلیس معمولاً قبل از HIV ظاهر می شود. دکتر جیل رابین، رئیس بخش مراقبت‌های سرپایی و برنامه‌های سلامت زنان-خدمات PCAP، گفت: سال‌ها پیش می‌گفتیم که اگر شروع به افزایش سیفلیس کنم، سایر بیماری‌های مقاربتی نیز افزایش خواهند یافت. Northwell Health در نیویورک.

او و دیگران سیفلیس را به‌عنوان «قناری در معدن زغال سنگ» برای بیماری‌های مقاربتی توصیف کرده‌اند، زیرا دوره کوتاه‌تری برای تشخیص آن وجود دارد، به این معنی که می‌تواند در طول غربالگری خیلی سریع‌تر ظاهر شود.

وقتی می بینید که نرخ سیفلیس در حال افزایش است، مطمئناً شاهد افزایش نرخ سایر بیماری های مقاربتی از جمله HIV نیز خواهید بود.

گسترش افزایش نرخ STI امکان انتقال این بیماری ها به نوزادان است.

چرا سیفلیس مادرزادی نگران کننده است

سیفلیس مادرزادی می تواند منجر به سقط جنین، مرده زایی یا مرگ در مدت کوتاهی پس از تولد شود. هنگامی که نوزاد از تولد جان سالم به در می برد، ممکن است کم وزن و نارس به دنیا بیاید. بر اساس CDC، اثرات این بیماری همچنین می تواند شامل موارد زیر باشد:

  • استخوان های تغییر شکل یافته
  • مشکلات عصبی و آسیب مغزی
  • کوری
  • ناشنوایی
  • مننژیت
  • کم خونی

دکتر جفری کلاوسنر، استاد بالینی پزشکی در بخش بیماری‌های عفونی در دانشکده پزشکی دیوید گفن در UCLA و استاد کمکی اپیدمیولوژی در دانشکده فیلدینگ UCLA، گفت: «سیفلیس شناخته شده است که بر تک تک اعضای بدن تأثیر می‌گذارد. سلامت عمومی.

و نوزادان ممکن است بدون هیچ علائم ظاهری به دنیا بیایند. در برخی موارد علائم مشکلات جدی سلامت ممکن است هفته ها یا حتی سال ها بعد ظاهر نشود.

علاوه بر خطری که برای نوزاد ایجاد می کند، مقامات بهداشت عمومی می گویند که نرخ رو به رشد سیفلیس مادرزادی همچنین نشان دهنده یک نقص خطرناک در سیستم مراقبت های بهداشتی است.

کلاوسنر می‌گوید: «وقتی شاهد افزایش سیفلیس مادرزادی هستیم، می‌دانیم که مشکلات سیستمیک بسیار عمیق‌تری در توانایی ما برای پیشگیری و کنترل بیماری‌های مقاربتی وجود دارد، و این به این دلیل است که سیفلیس مادرزادی یکی از آسان‌ترین شرایط قابل پیشگیری با یک سیستم بهداشت عمومی مؤثر است.»

غربالگری سیفلیس بخشی استاندارد مراقبت های دوران بارداری است که معمولاً در سه ماهه اول بارداری و اغلب دوباره در سه ماهه سوم انجام می شود.

سیفلیس مادرزادی نه تنها از نظر روش‌های جنسی ایمن که اجازه می‌دهد بیماری بین همسران گسترش یابد، بلکه در مراقبت از مادران باردار نیز ناکارآمد است.

اگرچه این کاملاً تقصیر پزشکان نیست. رابین اشاره می کند که ممکن است برخی از مادران به دنبال مراقبت های دوران بارداری نباشند. اما حتی مادرانی که باید با پزشک خود تأیید کنند که برای سیفلیس به عنوان پروتکل آزمایش غربالگری می شوند، ممکن است متفاوت باشد.

کلاوسنر گفت: “تصور نکنید که پزشک شما را برای همه چیزهایی که قرار است آزمایش کنید، آزمایش می کند و از پزشک می پرسد که قرار است برای چه چیزی آزمایش شوید.”

رابین گفت: زنان باردار باید مطمئن شوند که تحت آزمایش و درمان مناسب قرار می‌گیرند، زیرا هنگامی که بیماری از جفت عبور می‌کند، “در قسمت زیادی آسیب وارد شده است”.

درمان اولیه کلیدی است

سیفلیس باقی می ماند بسیار قابل درمان با آنتی بیوتیک، و این واقعیت که در حال بازگشت است نگران کننده است.

کلاوسنر گفت: «سیفلیس به‌طور باورنکردنی برای برنامه‌های بهداشت عمومی مؤثر است، اما پول، سرمایه‌گذاری و منابع می‌طلبد.»

متخصصان پزشکی، از جمله کلاوسنر، مستند کرده اند کاهش قابل توجه هزینه های بهداشت عمومی در ایالات متحده در سال های اخیر. برخی از گروه‌های در معرض خطر بیشتر برای سیفلیس، از جمله سیاه‌پوستان و مردان همجنس‌گرا، به طور نامتناسبی تحت تأثیر این بیماری قرار می‌گیرند و احتمالاً با کمبود هزینه‌های بهداشت عمومی آسیب بیشتری می‌بینند.

تا آنجا که به پیشگیری مربوط می شود، رابین و کلاوسنر هر دو استفاده از کاندوم را برای جلوگیری از گسترش سیفلیس و سایر بیماری های مقاربتی بین همسران توصیه می کنند (اگرچه کاندوم ها محافظت کاملی ندارند). محدود کردن شرکای جنسی و دانستن تاریخچه جنسی شرکا نیز مهم است.

همانطور که در بالا ذکر شد، مراقبت های مناسب قبل از تولد نیز برای اطمینان از اینکه سیفلیس منجر به سیفلیس مادرزادی در نوزاد نمی شود ضروری است.

«در بسیاری از حوزه‌های قضایی شکاف‌های بزرگی در توانایی ما برای انجام آن کار بسیار اساسی بهداشت عمومی وجود دارد و سپس زنان مبتلا از بین می‌روند و از نتایج آزمایش خود مطلع نمی‌شوند و پزشکان از نتیجه آزمایش مثبت مطلع نمی‌شوند، و سپس کلاوسنر گفت که زن درمان نمی شود.

خط پایین

موارد سیفلیس مادرزادی از سال 2012 هر ساله افزایش یافته است و در مجموع در سال 2017 به 918 مورد رسیده است. گزارش جدید CDC. نرخ ملی 23.3 مورد در هر 100000 تولد زنده بود که بیش از 150 درصد از سال 2013 افزایش یافته است (9.2 مورد در هر 100000 تولد زنده).

این بیماری می تواند باعث سقط جنین، مرده زایی و سایر مشکلات در دوران بارداری شود. در نوزادان می تواند منجر به نابینایی، مننژیت و کم خونی در میان سایر بیماری ها شود.

کارشناسان می گویند که این افزایش زمانی رخ داده است که انواع بیماری های مقاربتی در سراسر کشور در حال افزایش است. در حالی که سیفلیس را می توان با آنتی بیوتیک ها درمان کرد، اما اگر در اوایل بارداری تشخیص داده نشود، می تواند برای مادر و کودک بسیار مضر باشد.