در پینترست به اشتراک بگذارید
کارشناسان می گویند که عموم مردم باید بدانند که سیگارهای الکترونیکی جایگزین سالمی برای مصرف دخانیات نیستند. گتی ایماژ
  • یک مطالعه جدید نتیجه می گیرد که سیگارهای الکترونیکی جریان خون را به قلب کاهش می دهند.
  • مطالعه دوم بیان می‌کند که سیگارهای الکترونیکی بیشتر از سیگارهای تنباکوی سنتی بر مسائل مربوط به قلب، مانند سطح کلسترول و گلوکز تأثیر منفی می‌گذارند.
  • محققان گفتند که می‌خواهند این پیام را دریافت کنند که سیگارهای الکترونیکی جایگزین مطمئنی برای سیگارهای سنتی نیستند.

از آنجایی که شواهد بیشتری به آسیب رساندن سیگارهای الکترونیکی به ریه ها اشاره می کند، دو مطالعه جدید نگرانی دیگری را در مورد محصول محبوب بخارپز اضافه می کند.

وقتی نوبت به قلب می‌رسد، سیگارهای الکترونیکی ممکن است بیشتر از تنباکو به این اندام حیاتی آسیب بزنند – یافته‌ای که محققانی را که این مطالعات را انجام می‌دهند شگفت‌زده کرد.

این تحقیق اواخر این هفته در جلسات علمی انجمن قلب آمریکا در سال 2019 در فیلادلفیا ارائه می شود.

هنوز در یک مجله معتبر منتشر نشده است.

در این دو مطالعه، محققان به این نتیجه رسیدند که سیگارهای الکترونیکی بر عوامل خطر بیماری قلبی مانند کلسترول، تری گلیسیرید و سطح گلوکز تأثیر منفی می‌گذارند و همچنین جریان خون را در قلب بیش از سیگارهای سنتی کاهش می‌دهند.

دکتر فلوریان رادر، محقق ارشد مطالعه و مدیر پزشکی آزمایشگاه فیزیولوژی انسان و همچنین دستیار مدیر آزمایشگاه غیرتهاجمی در موسسه قلب اسمیت در مرکز پزشکی Cedars-Sinai در لوس، می‌گوید که این ممکن است فقط نوک کوه یخ باشد. آنجلس

مضرات سیگارهای الکترونیکی اکنون به وضوح برای ریه ها نشان داده شده است. رادر به Healthline گفت: نتایج ما بخشی از داده‌های در حال ظهور است که آسیب‌های احتمالی را برای قلب نشان می‌دهد. احتمالاً اندام‌ها و سیستم‌های اندامی دیگری نیز وجود دارند که به روش‌هایی تحت تأثیر قرار می‌گیرند که ما هنوز از آن آگاه نیستیم.»

رادر و تیمش پس از مشاهده افزایش استفاده از سیگار الکترونیکی، انگیزه انجام این تحقیق را پیدا کردند.

او گفت: “با مشاهده جذب سریع و باورنکردنی استفاده از سیگار الکترونیکی در جوامع محلی خودمان و همچنین در سراسر کشور، ما به شدت ناگزیر شدیم تا دریابیم که چگونه اثرات سیگار الکترونیکی در مقایسه با آنچه برای سیگارهای معمولی دیده بودیم.” گفت.

آنچه تحقیقات نشان داد

رادار و تیم او جریان خون قلب – معیاری برای عملکرد عروق کرونر – در 19 جوان سیگاری بین 24 تا 32 سال را بلافاصله قبل و بعد از کشیدن سیگارهای الکترونیکی یا سنتی بررسی کردند.

آنها عملکرد عروق کرونر را از طریق یک ابزار تصویربرداری به نام اکوکاردیوگرافی کنتراست میوکارد در حالی که شرکت کنندگان در حالت استراحت بودند و پس از انجام یک تمرین دست گرفتن برای شبیه سازی استرس فیزیولوژیک، بررسی کردند.

محققان با این فرضیه که سیگارهای الکترونیکی تأثیر کمتری خواهند داشت، از یافتن عکس آن متعجب شدند.

آنها گزارش دادند که جریان خون پس از استنشاق سنتی سیگار به طور متوسط ​​افزایش یافته و سپس با استرس بعدی کاهش یافته است.

رادر گفت: «با این حال، در سیگاری‌هایی که از سیگارهای الکترونیکی استفاده می‌کنند، جریان خون هم پس از استنشاق در حالت استراحت و هم پس از استرس گرفتن دست کاهش می‌یابد.» “این نتایج نشان می دهد که استفاده از سیگار الکترونیکی با اختلال عملکرد عروق کرونر مداوم در حالت استراحت، حتی در غیاب استرس فیزیولوژیک مرتبط است.”

به عبارت دیگر، سیگارهای الکترونیکی ممکن است برای قلب بدتر از تنباکو باشد.

ما که نمی‌دانستیم چه چیزی باید انتظار داشته باشیم، فکر کردیم که استفاده از سیگار الکترونیکی ممکن است تا حدودی به دلیل چیزهایی که در مورد مقادیر متغیر و گاهاً کمتر نیکوتین می‌دانستیم تا حدودی کمتر از سیگار معمولی مضر باشد، یا شاید به همان اندازه مضر باشد. رادر گفت: در سیگارهای الکترونیکی در مقایسه با سیگارهای معمولی. و بنابراین، ما از نتایج خود شگفت زده شدیم.

نتایج مطالعه دوم

مطالعه دوم توسط دکتر سانا مجید، پزشک مقیم پزشکی داخلی در مرکز پزشکی Beth Israel Deaconess در ماساچوست انجام شد.

این مطالعه تأثیر سیگارهای الکترونیکی را در مقایسه با تنباکوهای سنتی بر روی مسائل مربوط به قلب، مانند سطح گلوکز و کلسترول بررسی کرد.

مانند رادر، مجید و تیمش کنجکاو بودند تا دریابند که آیا سیگارهای الکترونیکی تأثیر استرس زا کمتری دارند یا خیر.

با این حال، یافته‌های آن‌ها به این نتیجه رسیدند که سیگارهای الکترونیکی روی مسائل مربوط به قلب تأثیر منفی می‌گذارند، حداقل به اندازه تنباکو، اگر نه بیشتر.

مجید می‌گوید این موضوع باید توسط کاربران سیگار الکترونیکی که ممکن است فکر می‌کنند انتخاب سالمی انجام می‌دهند جدی گرفته شود.

بسیاری از مردم، به ویژه کودکان و نوجوانان، این باور را دارند که سیگارهای الکترونیکی بی ضرر هستند. ما می خواهیم همه بدانند که مواد شیمیایی زیادی در سیگارهای الکترونیکی وجود دارد که ممکن است سلامت قلب را تغییر دهد.

او گفت: “مطالعه ما یک دیدگاه اولیه است که نشان می دهد ممکن است بین استفاده از سیگار الکترونیکی و وضعیت متابولیک قلبی ناسالم رابطه وجود داشته باشد.”

تأثیر یافته ها

دکتر رز ماری رابرتسون، FAHA، معاون مدیر علوم و پزشکی در انجمن قلب آمریکا (AHA)، به Healthline گفت که او و سازمانش امیدوارند این یافته ها تحقیقات بیشتری را تحریک کند و همچنین ذهن افرادی را که مدت ها تصور می کردند سیگارهای الکترونیکی هستند باز کند. یک انتخاب مطمئن

رابرتسون گفت: “محققان در مرکز علوم تنظیم مقررات دخانیات AHA و دیگرانی که در حال مطالعه ادراکات و باورهای جوانان و بزرگسالان هستند، دریافتند که بسیاری از پیام‌های ارسال شده در مورد سیگارهای الکترونیکی توسط صنعت، چه به طور مستقیم یا ناخودآگاه گمراه شده‌اند.”

او گفت: “اینها شامل اظهاراتی مبنی بر اینکه این محصولات “کاملاً ایمن” هستند و پیشنهاداتی مبنی بر اینکه آنها در حمایت از ترک استفاده از محصولات تنباکوی قابل احتراق بسیار مؤثر هستند، می شود.

رابرتسون اضافه می کند که بسیاری از مردم بر این باورند که سیگارهای الکترونیکی توسط سازمان غذا و دارو (FDA) بررسی و تایید شده اند، که اینطور نیست.

رابرتسون گفت: “بسیاری از مردم بر این باورند که سیگارهای الکترونیکی تجاری در دسترس توسط FDA تنظیم می شوند، در حالی که برعکس این موضوع صادق است.”

این محصولات اجازه دارند قبل از آزمایش و تایید توسط FDA تحت یک معافیت زمانی محدود به فروش برسند که ما معتقدیم برای مدت طولانی تمدید شده است، در واقع به صنعت اجازه می دهد تا بر روی عموم آزمایش کند، با بودجه های بازاریابی هنگفت و گمراه کننده پشتیبانی می شود. . بخش مهمی از رویکرد آنها استفاده از طعم هایی بوده است که بسیاری از جوانان را به آزمایش و سپس معتاد شدن ترغیب کرده است.

رابرتسون می گوید که افراد جوانتر و زنان باردار بیشتر در معرض خطر هستند.

بعدش چی پیش میاد

از اینجا چه اتفاقی می افتد؟

محققان امیدوارند عمیق‌تر کاوش کنند و انجمن قلب آمریکا امیدوار است که این داده‌ها را مستقیماً در اختیار عموم قرار دهد تا این تصور را که سیگارهای الکترونیکی انتخاب سالمی هستند تغییر دهد.

رادر و تیم او به مطالعات خود ادامه خواهند داد و به تأثیر بالقوه بر قلب افرادی که قبلاً در معرض خطر مشکلات قلبی هستند، نگاه خواهند کرد.

او گفت: «ما احساس می‌کنیم که فهمیدن این موضوع بسیار مهم است، زیرا سیگارهای الکترونیکی هنوز توسط بسیاری به عنوان راهی برای تلاش سیگاری‌های معمولی برای ترک سیگار تصور می‌شود.

مجید و تیمش نیز عمیق تر خواهند شد.

ما به پیگیری با شرکت کنندگان در مطالعه خود ادامه می دهیم تا ببینیم چگونه گلوکز و کلسترول در طول زمان با استفاده طولانی مدت از سیگار الکترونیکی تغییر می کند. ما همچنین در حال مطالعه اثرات محصولات جدیدتر سیگار الکترونیکی مبتنی بر غلاف مانند JUULs هستیم.

رابرتسون می‌گوید انجمن قلب آمریکا به حمایت از چنین مطالعاتی ادامه خواهد داد و به مردم کمک می‌کند نه تنها یافته‌ها را درک کنند – بلکه بپذیرند.

رابرتسون گفت: “تعداد روزافزون افرادی که از سیگارهای الکترونیکی استفاده می کنند، به ویژه در میان جوانان ما، یک بحران بهداشت عمومی است و باید فوراً به آن رسیدگی شود.” “انجمن قلب آمریکا بر تعهد ما به جهانی عاری از دخانیات ثابت قدم است.”