شروع فصل فوتبال بانوان – ایمنا


به گزارش خبرنگار ایمنا، در لیگ پانزدهم بانوان 10 تیم در 5 دیدار شرکت خواهند کرد. لیگ فوتبال بانوان ایران امروز جمعه 8 مهر 1401 با برگزاری سه دیدار آغاز می شود. لیگ 1401-1402 با همکاری تیم های آذربایجان غربی و ذوب آهن اصفهان آغاز می شود. کار گروهی تیم های حاضر در لیگ برتر بانوان حذف شدند سلام تهران و فراتر از آن ایساتیس کاران فارس از لیگ دسته اول به لیگ برتر صعود کرد. قهرمان «خاتون بام» و نایب قهرمان فصل گذشته شهرداری «سیرجون» و تیم «سپاخان» از مدعیان لیگ امسال هستند. همچنین ملوان انزلی، زارع باتری سنندج، نماینده البرز در مجلس و کارخانه فرآوری گاز ایلام دیگر تیم های لیگ برتری خواهند بود.

کار گروهی از نظر مالی نیز فوتبال بانوان با تبلیغات و مشارکت کم هزینه است. مشکلات مالی و عدم حمایت از دلایل اصلی سقوط یا خروج تیم هایی مانند ذوب آهن، حامیاری، آذرخش کردستان، تیم ملی شهرکرد، استقلال خوزستان از لیگ برتر بانوان در سال های گذشته بود. را می توان با نهادهایی مانند فدراسیون فوتبال. باشگاه “ذوب اوهان” به دلیل کاهش هزینه تصمیم گرفت گران ترین تیم ورزشی بانوان – تیم فوتبال را حذف کند. تیمی که با اعتبار کمتری می تواند دوام بیاورد اما در شرایط سخت اقتصادی، وجود تیم های ورزشی بانوان نه تنها به سیاست گذاری افراد و باشگاه های حامی، بلکه در درجه اول به داشتن امکانات مالی بستگی دارد. تیم فقط برای حضور در لیگ.

البته باید توجه داشت که فوتبال نه مردانه است و نه زنانه، حتی یک رنگ خاص هم نیست، اما فوتبال عشق بی نهایت در مستطیل سبز است، پس سخت است و کمتر بهتر است، اما باشگاه ها و افرادی که عاشق فوتبال دختران هستند. به عنوان چراغ امید حمایت شود بگذار نور در قلب دخترانی باشد که دنیایشان فقط از چمن سبز و توپ های سفید تشکیل شده است.

اما در زیر به برخی از نکات برجسته ای که در تعطیلات بین دو فصل رخ داده است اشاره می کنیم:

شروع فصل فوتبال بانوان

حذف تیم “ذوب آهن”. کار گروهی در فوتبال بانوان

بحث واگذاری تیم ذوب اوهان در لیگ برتر فوتبال بانوان همواره از ماه ها قبل و حتی در لیگ های گذشته مطرح بوده و با بروز مشکلات جزئی شاهد این موضوع از سوی مسئولان تیم فوتبال بانوان بوده ایم. و امسال با حمایت مدیران ذوب اوهان این تصمیم بالاخره دختران گاندو آنها از لیگ اخراج شدند. به گفته مدیران ذوب اوهان، این کناره گیری به دلیل بار مالی سنگین تیم فوتبال بانوان به دلیل حضور بازیکنان غیربومی در این تیم است و این باشگاه سعی دارد بیشتر روی دختران تمرکز کند. فوتبال اصلی اصفهان. البته به همین دلیل موضوع از دست دادن تیم بانوان در اداره ورزش بانوان اصفهان کمی عقب مانده دیده می شود.

در همین رابطه علیریزو احسانی، مدیرعامل باشگاه ذوب آهن اصفهان در گفت و گو با خبرنگار ایمنا گفت: امسال طبق نظر هیات مدیره باشگاه ذوب آهن اصفهان باید در مناطق دارای پتانسیل تیم داشته باشد. فصل گذشته 10-15 بازیکن زن بومی نبودند و ایجاد خوابگاه و امکانات برای آنها در اصفهان برای باشگاه بار قانونی بود. هیئت مدیره این موضوع را نپذیرفت و به همین دلیل مجبوریم فعالیت فوتبال بانوان در باشگاه ذوب آهن را لغو کنیم. اگر این را در نظر بگیریم که باشگاه سپهون در فوتبال بانوان هم فعال است، تیم پایه ذوب آهن شرایط حضور در لیگ برتر را دارد و اگر در نظر بگیریم که یک بازیکن بومی در این تیم بازی خواهد کرد، فوتبال بانوان ما به بلوغ نرسیده است. و به شکل خود نرسیده است. در آینده می توانیم چندین سال در لیگ های منطقه ای و مدارس فوتبال کار کنیم، بازیکن تربیت کنیم و دوباره با پتانسیل خودمان در لیگ فوتبال بانوان اولی شرکت کنیم.

شروع فصل فوتبال بانوان

همیاری ارومیه هم کار گروهی او از فوتبال زنان دست کشید!

همیاری آذربایجان غربی را می توان تیمی در میانه جدول دانست که در لیگ های گذشته پرچم دختران ترکیه ای را در فوتبال بانوان بالا نگه داشته است. این تیم تعاونی با حمایت سازمان تعاون شهرداری های منطقه آذربایجان غربی در لیگ حضور یافت که البته حمایت ها عمدتاً برای حضور در لیگ بود و بازیکنان حقوق قابل قبولی نداشتند و به همین دلیل در سال های گذشته بارها و بارها در مدیریت تیمش شرکت کرد و سرانجام تیم دری امسال لیگ بانوان را ترک کرد. خروج همیاری از لیگ برتر فوتبال بانوان را می توان به غروبی تشبیه کرد که باید چند سال صبر کرد تا خورشید طلوع کند.

وجود باشگاه پیکان در لیگ برتر فوتبال بانوان

با وجود اینکه زمان کمی تا آغاز لیگ برتر فوتبال بانوان کشور باقی مانده است، باشگاه پیکان اعلام کرده طبق توافق با شورای فوتبال منطقه البرز در لیگ اولی ها حضور خواهد داشت. پیش از این به دلیل ممنوعیت حضور هیأت های فوتبال در مسابقات لیگ، دخترانی به نام البرازی (نماینده البرز) وارد این مسابقات می شدند.

باشگاه «پیکان» سال گذشته برای حضور در لیگ برتر فوتبال بانوان تلاش کرد که این تلاش بی نتیجه ماند زیرا نتوانست به سوپرلیگ بانوان راه پیدا کند. باقی مانده است. اکنون پیکان با البرز و بازیکنان فصل گذشته تیمش را برای حضور در بازی های لیگ آماده کرد. پس از حضور دو باشگاه اصفهانی سپاهون و ذوب آهن و ملوان، باشگاه پیکان یکی از باشگاه‌های بزرگ با تیم‌هایی در رده‌های بانوان و آقایان است، اما همچنان جایگزین باشگاه‌های بزرگ دیگری مانند پرسپولیس، استقلال، تراکتورسازی شده است. ، فولاد و سایرین در لیگ فوتبال بانوان رایگان است.

شروع فصل فوتبال بانوان

حضور مریم ایراندوست و سنت شکنی زرد سرپوشیده?

یکی از بزرگترین خبرهای لیگ برتر فوتبال بانوان، عقد قرارداد مریم ایراندوست با فولاد مبارکه سپاهان است. ایراندوست که به همکاری خود با تیم ملی فوتبال بانوان پایان داد، با قراردادی یک ساله هدایت تیم فوتبال بانوان سپخون را پذیرفت. داشتن این مربی می تواند یک جهش طلایی باشد سرپوشیده پایان دادن به ناکامی آنها در کسب عنوان قهرمانی سوپرلیگ بانوان. مدیران باشگاه امیدوارند ایراندوست با پشت سر گذاشتن تیم های خاتون بم و شهرداری سیرجان و ایستادن بر سکوی قهرمانی، در این فصل جانشین محمودی شود. «سپاخان» فصل گذشته با هدایت بیان محمودی با کسب 53 امتیاز، 67 گل در رده سوم جدول مسابقات 12 تیمی لیگ برتر بانوان قرار گرفت.

برنامه مسابقات امروز و فردا

29 مهر جمعه 1401
کیان نیشابور و فرا ایساتیس مرز فارسی

تولید کننده باتری کردستان و فرآوری گاز ایلام

خاتون بام و سلام تهران

شنبه 30 اکتبر 1401

فولاد مبارکه سپاهان و شهرداری سیرجان

نماینده البرز و ملوان بندرانزلی