شهردار جدید شیراز انتخاب شدبه گزارش ایمنا، اعضای شورای اسلامی شهر شیراز در هشتادمین جلسه ششمین دوره این نهاد، محمد حسن اسدی را با هشت رای مثبت به عنوان شهردار این شهر انتخاب کردند. کلان شهر آنها انتخاب کردند

6. با بررسی های انجام شده از سوی شورای شهر شیراز، محسن اردکانی و محمدحسن اسدی به عنوان گزینه های نهایی تصدی شهرداری جدید شیراز انتخاب و اسدی با اکثریت آرا به این سمت انتخاب شد.

12 نفر از اعضای شورای شهر شیراز حضوری و با حضور مجازی مهدی سلطانی، محمدحسن اسدی هشت رای و محسن اردکانی پنج رای کسب کردند.

در ابتدای این جلسه به هر یک از کاندیداها یک ساعت فرصت داده شد، هر یک از این دو نامزد نهایی برنامه خود را ارائه کردند و به سوالات اعضای شورا پاسخ دادند.

اردکانی سخنان خود را با شعار تعاون، تغییر و تعالی آغاز کرد و موضوع فساد، ارتباط مستقیم با مردم، مناسب سازی ساختار مدیریت بحران شهری، بازسازی بافت تاریخی و از جمله برنامه های آن را افزایش قیمت فساد در سال جاری اعلام کرد. شهرداری حفاظت کند. . انجام داد

بهسازی شهر در شب برای ارتقای آرامش، امنیت و زیست پذیری کلی و تدوین طرح جامع مدیریت ترافیک شهرداری شیراز از دیگر برنامه های اردکان ذکر شد.

اسدی همچنین در حذف پادگان از شهر، ساماندهی و مدیریت کمربند جنوبی شیراز، توجه به مسائل فرهنگی و توسعه زیرساخت های این بخش، ترویج فرهنگ عمران، توسعه شهر بر اساس منابع و ایجاد روابط متقابل مشارکت دارد. – هماهنگی سازمانی، حفظ وجوه عمومی و منافع عمومی و ایجاد طرح مرکزی قانون جامع مدیریت بحران شیراز و تهیه بانک مناطق بحران از جمله برنامه های آن است.

تمرکز بر سرمایه گذاری سالم و بدون رانت، دسته بندی پرونده های قضایی و تقویت معاونت حقوقی شهرستان، ساماندهی مشاغل محروم شهرستان، افزایش آگاهی و آگاهی، توسعه همکاری با شرکت های دانش بنیان، توسعه خدمات الکترونیک و … از جمله موارد ذکر شده بود. برنامه ها. ESD.

طبق قانون، تایید نهایی تصمیم شهردار توسط وزارت کشور انجام می شود.

31 مردادماه سال جاری 13 نفر از اعضای شورای اسلامی شهر شیراز با استعفای احسان اصنافی شهردار شیراز که از 6 شهریور 1400 شروع به کار کرده بود موافقت کردند و سعید مصفا به سمت سرپرست منصوب شد.

منبع: ایرنا