در پینترست به اشتراک بگذارید
گزارش شده است که والدین “مهمانی سرخک” برگزار کرده اند. گتی ایماژ

ایالات متحده در حال حاضر یکی از بدترین سال های شیوع سرخک در تاریخ اخیر را تجربه می کند.

تا 15 آوریل 2019، 555 مورد فردی در 19 ایالت وجود داشته است. مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری (CDC) گزارش ها.

از زمانی که این بیماری در سال 2000 حذف شد، این دومین تعداد موارد بزرگ در ایالات متحده است.

در شهر نیویورک، شیوع سرخک بدترین شیوع از سال 1991 است، با 285 مورد تا 8 آوریل. و این خوشه تنها یکی از هفت شیوعی است که در حال حاضر در ایالات متحده رخ می دهد.

بر اساس گزارش CDC، سایر مکان‌های شیوع بیماری عبارتند از شهرستان راکلند در نیویورک، نیوجرسی، میشیگان و واشنگتن، به همراه شهرستان سانتا کروز و شهرستان بوت در کالیفرنیا.

آریزونا، کالیفرنیا، کلرادو، کانکتیکات، جورجیا، ایلینویز، کنتاکی، میشیگان، میسوری، نیوهمپشایر، نیوجرسی، اورگان، تگزاس و واشنگتن همگی فعالیت‌های سرخک را در سال جاری گزارش کرده‌اند.

شیوع فعلی توسط مسافرانی آغاز شده است که این بیماری را در خارج از کشور گرفتار کرده و آن را به خانه بازگرداندند و در آنجا شیوع پیدا کرد.

هر ساله، مسافران واکسینه نشده (آمریکایی یا بازدیدکنندگان خارجی) در حالی که در کشورهای دیگر هستند به سرخک مبتلا می شوند و سرخک را به ایالات متحده می آورند. آنها می توانند سرخک را به سایر افرادی که در برابر سرخک محافظت نمی شوند، گسترش دهند، که گاهی اوقات منجر به شیوع می شود. در وب سایت خود بیان می کند.

مقامات نیویورک مقابله می کنند

شیوع مداوم سرخک در شهر نیویورک بسیار خطرناک بوده است.

هفته گذشته، دکتر اوکسیریس باربات، کمیسر بهداشت شهر نیویورک، همراه با دیگر مقامات شهر، از جمله شهردار نیویورک، بیل دی بلازیو، تأیید کردند که نگران هستند والدین به «میهمانی های سرخک» بازگشته اند.

باربات در یک کنفرانس مطبوعاتی گفت: “ما نگران خانواده هایی هستیم که مهمانی های سرخک دارند.”

«در آن روزها، مردم جشن می گرفتند تا بچه هایشان را در معرض آبله مرغان، سرخک قرار دهند و ما اکنون در دنیای متفاوتی زندگی می کنیم. بسیاری از افراد با بیماری های مزمن زندگی می کنند که از سرطان جان سالم به در می برند، بنابراین ما نمی خواهیم کودکان یا بزرگسالان بی جهت در معرض سرخک قرار گیرند زیرا عواقب جدی در این مورد وجود دارد.

اداره بهداشت نیویورک وضعیت اضطراری بهداشت عمومی اعلام کرده و دستور داده است که افراد واکسینه نشده که در کد پستی خاصی زندگی می کنند، کار می کنند یا ساکن هستند، ظرف 48 ساعت واکسینه شوند. کسانی که مشکلات پزشکی دارند معاف می شوند.

سپس بخش بهداشت سوابق واکسیناسیون هر کسی که با فردی که به این بیماری در تماس بوده است را بررسی می کند. اگر فرد در معرض واکسیناسیون خود را دریافت نکرده باشد، ممکن است مشمول جریمه 1000 دلاری شود.

دکتر هرمینیا پالاسیو معاون شهردار بهداشت و خدمات انسانی در بیانیه ای گفت: سرخک یک بیماری خطرناک و بالقوه کشنده است که به راحتی با واکسن قابل پیشگیری است.

او گفت: «وقتی مردم تصمیم می‌گیرند فرزندان خود را واکسینه نکنند، فرزندان خود و سایرین – مانند زنان باردار، افراد تحت شیمی‌درمانی و افراد مسن – را در معرض خطر ابتلا به سرخک قرار می‌دهند.»

شیوع نیویورک پس از ابتلای یک کودک واکسینه نشده به این بیماری در خارج از کشور آغاز شد و سپس به ایالات متحده بازگشت.

این یک راه بسیار رایج برای شروع شیوع است، به ویژه در مناطقی که جمعیت زیادی از افراد واکسینه نشده دارند.

سرخک در سایر نقاط جهان بسیار شایع است

اگرچه سرخک برای نزدیک به 20 سال است که یک تهدید بزرگ در ایالات متحده نبوده است، اما همچنان یک بیماری شایع در بخش هایی از اروپا، آسیا، اقیانوس آرام و آفریقا است.

سرخک در واقع در سال 2000 به لطف یک برنامه واکسیناسیون بسیار مؤثر در ایالات متحده از بین رفت. با این حال، هنوز در سراسر جهان در کشورهای دیگر رایج است. دکتر مگان برمن، پزشک داخلی در شاخه پزشکی دانشگاه تگزاس، به Healthline گفت: از آنجایی که سفر به خارج از کشور رایج است، اگر ویروس به جوامع ما وارد شده باشد، عفونت به سرعت گسترش می یابد.

در سال های اخیر مسافرانی از انگلستان، فرانسه، آلمان، هند، فیلیپین و ویتنام به این ویروس مبتلا شده اند. CDC می گوید.

بر اساس اعلامیه‌های بهداشت سفر CDC، در حال حاضر، اسرائیل، اوکراین و فیلیپین با شیوع گسترده سرخک مواجه هستند. ایتالیا، صربستان، ژاپن و یونان – در میان دیگران – اخیراً نیز شیوع بیماری را تجربه کرده اند.

قبل از سفر به خارج از کشور، ضروری است که علیه سرخک واکسینه شوید. این واکسن تا 97 درصد در پیشگیری از انتقال موثر است.

CDC توصیه می کند که نوزادان بین 6 تا 11 ماه یک دوز واکسن سرخک-اوریون- سرخجه (MMR) دریافت کنند. کودکان 12 ماهه و بزرگتر – علاوه بر نوجوانان و بزرگسالان – برای محافظت کامل باید دو دوز مصرف کنند.

اگر واکسن را دریافت نکرده اید، سیستم ایمنی ضعیفی دارید، یا قصد دارید با یک نوزاد کمتر از شش ماه سفر کنید، از سفر به خارج از کشور خودداری کنید و از مناطقی که شیوع بیماری در آن شیوع دارد دوری کنید.

اینجاست که چرا کنترل آن بسیار سخت است

سرخک فوق العاده مسری است. در باره 9 نفر از 10 نفر افرادی که در برابر سرخک مصون نیستند در صورت قرار گرفتن در معرض این ویروس آلوده می شوند.

این ویروس می تواند به راحتی در مکان های عمومی و بدون تماس فرد به فرد منتقل شود. علاوه بر این، از آنجایی که ویروس سرخک می‌تواند تا دو ساعت در هوا باقی بماند، بیماری می‌تواند مدت‌ها پس از اینکه فرد مبتلا منطقه را ترک کرد، سرایت می‌کند.

در برخی موارد، تشخیص سرخک – که باعث تب، سرفه، آبریزش بینی و بثورات پوستی می شود – در ابتدا می تواند دشوار باشد. از آنجا که علائم معمولاً 7 تا 14 روز پس از آلوده شدن فرد ظاهر می شود، ما اغلب نمی دانیم چه کسی در معرض ویروس قرار گرفته است.

«افراد حدود چهار روز قبل از ظاهر شدن بثورات، مسری هستند. قبل از آن، فقط یک سرماخوردگی بد به نظر می رسد. دکتر ریچارد روپ، استاد اطفال و مدیر مؤسسه علوم واکسن سیلی در شعبه پزشکی دانشگاه تگزاس، می‌گوید تا زمانی که متوجه می‌شویم فردی سرخک دارد، این شانس را داشته است که افراد زیادی را مبتلا کند.

برای جلوگیری از شیوع سرخک، بیشتر جمعیت – 92 تا 95 درصد – باید مصون باشند.

با این حال، متأسفانه، ما همچنان شاهد نرخ پایین واکسیناسیون در برخی مناطق ایالات متحده هستیم. کارشناسان بهداشت می گویند این تردید واکسن باعث شده است که ویروس مانند آتش در این جوامع گسترش یابد.

CDC می گوید که مقامات بهداشتی ایالات متحده به طور فعال در حال بررسی موارد و تماس های سرخک هستند. مقامات بهداشتی با ردیابی فعالیت سرخک، واکسیناسیون و قرنطینه افراد مستعد و صدور هشدارهای مواجهه در صورت لزوم، سخت تلاش می کنند تا همه گیری را تحت کنترل درآورند.

برمن گفت: “من انتظار دارم که این عفونت با واکسیناسیون جامعه و محدود کردن قرار گرفتن در معرض ویروس مهار شود.” اگر بتوان ابولا را در یک کشور در حال توسعه مهار کرد، آنگاه می‌توانیم سرخک را با منابع خود و کمک جامعه کنترل کنیم.»

CDC توصیه می کند که اگر قصد ندارید واکسن MMR را دریافت کنید، بسیار مهم است که از مکان های عمومی که در آن افراد مستعد وجود دارند اجتناب کنید. این شامل مدارس، مراکز خرید، مراکز مراقبت از کودکان و بیمارستان ها می شود.

در مجموع، کلید مهار سرخک محدود کردن مواجهه عمومی با این ویروس و تشویق افراد بیشتری برای واکسینه شدن است.

این واکسن نه تنها از ما در برابر ویروس محافظت می کند، بلکه از دیگران – به ویژه نوزادان و افراد سرکوب شده سیستم ایمنی که نمی توانند واکسن را دریافت کنند – نیز محافظت می کند.

خط پایین

ایالات متحده در حال حاضر یکی از بدترین سال ها را برای شیوع سرخک در تاریخ اخیر تجربه می کند.

امروز اداره بهداشت شهر نیویورک اعلام کرد که واکسیناسیون را در مناطق خاصی از شهر اجباری می کند.

در سال جاری 555 مورد در ایالات متحده گزارش شده است که از کل تعداد کل سال 2018 بیشتر است.

برای اینکه ویروس بسیار مسری مهار شود، افراد بیشتری باید واکسینه شوند و قرار گرفتن در معرض این بیماری را محدود کنند.