حتعداد بیشماری از کارکنان آمازون و گوگل روز سه شنبه نامه ای ناشناس را امضا کردند که در آن توافق بین شرکت ها و اسرائیل که به عقیده آنها به فلسطینی ها آسیب می رساند محکوم شد.

نامه ای که توسط 300 کارمند آمازون و 90 نفر دیگر از گوگل به صورت داخلی امضا شده است ، روز سه شنبه در گاردین منتشر شد اما هیچ اسمی ضمیمه نشده است. کارمندان گفتند از ترس انتقام جویی ناشناس هستند اما می خواهند مخالفت خود را با قرارداد پروژه نیمبوس که خدمات ابری به ارتش و سازمان های دولتی اسرائیل ارائه می دهد ، ابراز کنند.

بازیکنان مأیوس کننده سعی می کنند جف بزوس را شخصی سازی کنند ، سانسور کنندگان را در بازی های آمازون STUDIOS ویدئویی گول بزنید

در این نامه آمده است: “ما به عنوان کارکنان وجدان گوگل و آمازون از زمینه های مختلف می نویسیم. ما معتقدیم که فناوری ما باید در خدمت و ارتقاء مردم در همه جا ، از جمله همه کاربران ما باشد.” “ما نمی توانیم نگاه دیگری داشته باشیم ، زیرا محصولاتی که ما می سازیم برای محروم کردن حقوق اولیه فلسطینیان ، بیرون راندن فلسطینیان از خانه و حمله به فلسطینیان در نوار غزه استفاده می شود – اقداماتی که تحقیقات جنایات جنگی را از سوی دادگاه جنایی بین المللی آغاز کرده است.”

آمازون و گوگل قرارداد Project Nimbus را با مبلغ 1.2 میلیارد دلار برنده شدند ، در ماه آوریل مایکروسافت و دیگران را شکست دادند. آمازون همچنین قراردادی 50 میلیون دلاری با وزارت دفاع امضا کرد تا اجسام غیرقابل شناسایی را از هواپیماهای بدون سرنشین و تصاویر هوایی خود شناسایی کند.

این نامه این توافقنامه ها را نمونه هایی از “الگوهای نگران کننده نظامی گری ، عدم شفافیت و اجتناب از نظارت” نامیده است.

برای مطالعه بیشتر از آزمون WASHINGTON اینجا را کلیک کنید

در این نامه از غول های فناوری خواسته شده است که قرارداد با اسرائیل را بشکنند و از قراردادهای آینده با دولت و ارتش این کشور “که به کاربران ما آسیب می رساند” اجتناب کنند.

سخنگوی آمازون در نامه ای به واشنگتن اگزامینر گفت که این شرکت “بر تمرکز بر مزایای فناوری ابر برتر جهان در دسترس همه مشتریان ما ، در هر نقطه ای که قرار دارند ، متمرکز است.”

واشنگتن اگزامینر نیز با گوگل تماس گرفت اما در زمان انتشار خبری از آن دریافت نکرد.

فیلم های واشنگتن Examiner

برچسب ها: اخبار ، آمازون ، گوگل ، اسرائیل ، فلسطینی ها ، فناوری بزرگ ، فناوری ، علم و فناوری

نویسنده اصلی: مه آلود سوری

محل اصلی: صدها کارمند آمازون و گوگل نامه ای ناشناس در مخالفت با معامله با اسرائیل امضا کردند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *