ضرورت اصلاح نظام آموزشی/ بی قانونی ترین فضای مجازی ایرانحجت الاسلام قاسم هاشمی در گفت و گو با خبرنگار ایمنا. در باره ناآرامی های اخیر و نقش دشمنان در آن جاری وی بیان کرد: موقعیت جغرافیایی کشور ما همواره چشم طمع، استکبار و استعمار را به همراه داشته است که تحمل پیشرفت دولت جدید و امنیت پایدار کشورمان را ندارد. بر این اساس سعودی ها، وهابی ها، رژیم صهیونیستی و آمریکایی ها حسودی کردند. توطئه برنامه دوم را برای چندین سال برنامه ریزی کنید.
وی اغتشاشات اخیر را برنامه ریزی شده دانست و افزود: بسیاری از مطالبی که مدعیان حقوق بشر برای فرزندان خود منع می کنند از طریق رسانه ها به فرزندان ما می گویند تا خشونت آمیز و ویرانگر شوند، مردم از اغتشاشات خیابانی حمایت نکردند. .

امام جمعه شاهین شهر اکثر مردم در برابر شورش و نگرانی از خسارات است سرچشمه گرفته از معرفی کرد و گفت: در توطئه 88 چون عده ای حضور داشتند، جمعیت زیادی شرکت کردند، اما در این توطئه یک شورش برنامه ریزی شده از یک گروه حداقلی حدود 44000 نفر در سراسر کشور به صحنه آمدند و آنها با تحریکات فراوان و احساسات شدید برای ایجاد ویرانی به صحنه آمدند.

وی با اشاره به اینکه پیشرفت و توسعه کشورها به ضرر منافع بلندمدت نظام حاکم است، گفت: منافع نظام حاکم در عقب ماندگی و وابستگی ملت است. میزبانآنها این موضوع و این را نمی فهمند محلی این باید امروز برای اعضای جامعه توضیح داده شود.

نظام آموزشی نیاز به اصلاح دارد

حجت الاسلام هاشمی با رفع خلأهای موجود در نظام آموزشی کشور ادامه داد: نظام آموزشی فعلی نیاز به اصلاح دارد زیرا پارسا اگرچه رسالت این نظام آموزشی تولید دانش آموزان وارسته و درجه یک در عرصه تعلیم و تربیت است، اما ناکامی های زیادی در این زمینه وجود داشته است.

وی دلیل اصلی مخالفت فرزندان ما با حجاب را عدم آموزش و همچنین تحریک دشمن عنوان کرد و گفت: عدم کنترل فضای مجازی یکی دیگر از دلایل این حوادث است چرا که این فضا تحت حاکمیت بیگانگان است، و آنها هیچ خیری به ما نمی کنند، آنها نمی خواهند

حجت الاسلام هاشمی از وجود بیرون انتقاد کرد مشروع ترین فضای مجازی در ایران ادامه داد: دولت قبل افتخار می کرد که این فضا را رها کرده است در حالی که اکنون بسیاری از کشورها فضای مجازی را کنترل می کنند.
وی درباره اغتشاشات شاهین شهر گفت: با توجه به میزان بالای نفوذ رسانه های دشمن، شاهد اقدامات محدودی در این تحرکات بودیم، ویترین چندین بانک تخریب شد. توسط ایران اداره می شوند. و متاسفانه این شبکه ها برای نوجوانان در دسترس هستند.