“بازی مرکب.” پارک یانگ کیو

  • طبق گزارشات ، نتفلیکس 21.4 میلیون دلار برای “بازی ماهی مرکب” ، بزرگترین سریال موفق خود هزینه کرده است.

  • این مبلغ در مقایسه با برخی دیگر از بازدیدهای نتفلیکس مانند “Stranger Things” و “The Crown” مبلغ کمی است.

  • بودجه های فیلم های دیگر در شرکت های دیگر مانند دیزنی و اپل بودجه ای مشابه فیلم دارند.

افزایش پلتفرم های پخش در سال های اخیر باعث ایجاد رقابت تسلیحاتی در محتوا شده است و هزینه ها را افزایش می دهد زیرا شرکت های رسانه ای سعی می کنند مشترکان را با IP بودجه ای بزرگ جذب کنند.

اما بزرگترین نمایش جهان در حال حاضر ، “بازی Squid” Netflix ، بر اساس IP IP قبلی موجود نیست و هزینه کمی در مقایسه با سایر بازدیدهای جریان دارد.

لوکاس شاو ، بلومبرگ ، روز چهارشنبه بر اساس اسناد داخلی به دست آمده ، گزارش داد که این پخش کننده 21.4 میلیون دلار برای سریال پرطرفدار کره ای هزینه کرده است. بنا به درخواست اینسایدر ، نتفلیکس از اظهار نظر در مورد این رقم خودداری کرد.

نتفلیکس روز سه شنبه اعلام کرد که “بازی ماهی مرکب” بزرگترین سریال پرطرفدار آن است ، زیرا 111 میلیون نفر از اعضای خانواده از ابتدای آن در 17 سپتامبر آن را تماشا کرده اند (اگر یک حساب حداقل دو دقیقه از یک نمایش یا فیلم را تماشا کند ، Netflix تعداد بازدیدها را محاسبه می کند). دومین مجموعه بزرگ این استریمر ، “بریگرتون” ، در اولین ماه پخش آن توسط 82 میلیون عضو تماشا شد.

به گزارش ورایتی ، نتفلیکس سرمایه گذاری زیادی در کشور اصلی برنامه کره جنوبی انجام می دهد و امسال مبلغ 500 میلیون دلار در منطقه متعهد می شود.

اما در 9 قسمت ، “Squid Game” برای Netflix حدود 2.4 میلیون دلار هزینه داشت – مبلغ بسیار کمتر از برخی دیگر از نمایش های موفق این شرکت.

“Various Things” و “The Crown” به ترتیب 8 میلیون و 10 میلیون دلار برای هر قسمت هزینه کردند ، Variety در سال 2017 گزارش داد. برای مقایسه ، فصل سوم “Stranger Things” ششمین راه اندازی بزرگ نتفلیکس است و هیچ فصل از “تاج” در آن پخش نمی شود. 10 برتر (هر چند فصل چهارم جایزه امی بهترین سریال درام امسال را دریافت کرد).

در دیزنی پلاس ، برنامه های مارول مانند “WandaVision” و “شاهین و سرباز زمستان” دارای برچسب قیمت فیلم هستند و “هر قسمت 25 میلیون دلار هزینه دارد.” هالیوود ریپورتر در سال 2019 نوشت. اولین فصل از “ستاره” براساس THR ، بودجه سریال “The Mandalorian” 15 میلیون دلار در هر قسمت بود که کل فصل هشت قسمت را 120 میلیون دلار قیمت گذاری می کرد.

غول های فناوری مانند اپل و آمازون نیز انبوهی از پول نقد را برای ایجاد مشاغل خود در زمینه پخش پول کاهش داده اند. طبق گزارش THR ، آمازون 465 میلیون دلار برای فصل اول سریال تلویزیونی “ارباب حلقه ها” هزینه می کند که شامل 250 میلیون دلار هزینه حقوق می شود.

به گفته چندین رسانه ، از جمله بلومبرگ و THR (نمایش 15 میلیونی برای هر قسمت برای 20 قسمت ، برابر با نمایش “جنگ ستارگان” ، “نمایش صبحگاهی” برای دو فصل 300 میلیون دلار برای اپل هزینه داشت. میمی لدر ، تهیه کننده اجرایی برنامه ، در مصاحبه ای با Insider پیش از آغاز برنامه Apple TV+در سال 2019 این رقم را عقب کشید ، اما تعدادی از آنها را فاش نکرد.

برای یادآوری:

  • «ارباب حلقه ها» (Amazon Prime Video) – 465 میلیون دلار برای فصل اول (شامل 250 میلیون دلار برای حقوق سریال)

  • “WandaVision” و “شاهین و سرباز زمستان” (دیزنی+) – 25 میلیون دلار در هر قسمت

  • “The Mandalorian” (دیزنی+) – 15 میلیون دلار در هر قسمت

  • “نمایش صبح” (Apple TV+) – 15 میلیون دلار در هر قسمت

  • “تاج” (نتفلیکس) – 10 میلیون دلار برای هر قسمت

  • “Stranger Things” (نتفلیکس) – 8 میلیون دلار در هر قسمت

  • “Squid Game” – 2.4 میلیون دلار در هر قسمت (21.4 میلیون دلار در 9 قسمت)

مقاله اصلی Business Insider را بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *