طرح شناسایی ساختمان های خطرناک پرهسارپژمان اکبری در گفت و گو با خبرنگار ایمنا گفت: بر اساس آن نامه و دستورالعمل به سازمان نظارت استان گیلان و دادستان به شهرداری پره سر جهت شناسایی و تامین ایمنی ساختمان های خطرناک سطح شهر.

وی افزود: ساختمان های خطرناک در برابر بار. تلقی تیم ساماندهی نظام مهندسی لرزه نگاری پره سر توسط کارشناس فنی شهرستان شناسایی و به صاحبان آنها برای مقاوم سازی و حفاظت از ساختمان ها تذکرات لازم داده می شود.

شهردار پره سر تاکید کرد: اگر ساختمان ها با مصالح سنتی و آجرهای خوب قدیمی ساخته شوند در برابر زلزله های پنج تا شش ریشتری مقاوم خواهند بود.

اکبری با تاکید بر اینکه ساختمان هایی که بر اساس مهندسی کامل ساخته می شوند در برابر زلزله های شش و نیم تا هفت درجه ای مقاوم هستند و در ایران تنها ساختمان های بیمارستان ها، آتش نشانی ها، سازمان های مدیریت بحران و مراکز حساس در برابر ضربه شدید مقاوم هستند. . زلزله.سایر ساختمان ها به گونه ای ساخته شده اند که در هنگام وقوع زلزله تلفات جانی نداشته باشند.

وی افزود: اگر همه ساختمان ها کاملاً در برابر زلزله مصون باشند، هزینه ساخت و ساز در کشور دو برابر می شود، بنابراین نیازی به ساخت انبار کاه و مرغ مانند یک بیمارستان قدرتمند نیست که صاحب واحد تولیدی تولید می کند. مرغ و تخم مرغ مانند مرغداری 500 کرور در سال درآمد دارد، بنابراین پرداخت 200 کرور برای ساخت ساختمان آن از نظر اقتصادی مقرون به صرفه نیست.

به گزارش ایمنا، شهرستان ساحلی پرهوسار از توابع شهرستان رضوانشهر در 80 کیلومتری غرب مرکز استان گیلون قرار دارد.