• یک گروه غیرانتفاعی از مقامات تگزاس به دلیل بسته شدن سواحل عمومی به دلیل “فعالیت های پروازی اسپیس ایکس” شکایت می کند.

  • Save RGV گفت ساحل بوکا چیکا برای پرتاب SpaceX بیش از 450 ساعت در سال از سال 2019 بسته شده است.

  • SpaceX به درخواست اظهار نظر پاسخ نداد ، اما در ماه اوت گفت که ادعاهای این گروه “دقیق نیست”.

طرفداران محیط زیست از مقامات تگزاس به دلیل ادعای بسته شدن مداوم سواحل عمومی به اسپیس ایکس برای آزمایش موشک های خود شکایت کردند.

به نقل از رویترز ، یک گروه غیرانتفاعی زیست محیطی به نام Save Rio Grande Valley (Save RGV) روز دوشنبه در دادگاه ایالت کامرون کانتی شکایت کرد. سند دادگاه مدعی است که بسته شدن مکرر سواحل عمومی در امتداد ساحل خلیج فارس نقض قانون اساسی تگزاس و “حق اساسی تگزاسی ها برای دسترسی به سواحل عمومی تگزاس” است.

در این شکایت آمده است که شهرستان کامرون ، اداره کل زمینی تگزاس و کمیسر آن جورج پی بوش اجازه داده اند که ساحل بوکا چیکا ، 8 مایل زمین در نزدیکی براونسویل ، تا 450 ساعت در سال بسته شود تا اسپیس ایکس بتواند آزمایش کند. فضاپیماهای آن

Save RGV در شکایت خود گفت که این زمین بخشی از پناهگاه حیات وحش در شهرستان کامرون است و هدف آن جلوگیری از بسته شدن زمین در آینده و همچنین بزرگراه ایالتی 4 – تنها جاده ای است که به ساحل منتهی می شود.

SpaceX بلافاصله به درخواست Insider برای اظهار نظر پاسخ نداد.

در دعوی Save RGV آمده است که اصلاحیه 2013 قانون سواحل باز تگزاس باعث بسته شدن سواحل عمومی واقع در امتداد ساحل خلیج “برای فعالیت های پرواز فضایی” شد. از سال 2019 ، مقامات شهرستان بارها ساحل و بزرگراه ایالت 4 را برای پرتاب های مختلف SpaceX ، از جمله موشک های Falcon آن ، بسته اند.

این گروه همچنین گفت که بر اساس اصلاحیه ، باید قبل از بسته شدن تعطیلی ، به مردم حداقل 14 روز قبل اطلاع داده شود. اما ، Save RGV ادعا می کند که این شهرستان اغلب تنها چند ساعت قبل از بسته شدن زمین اعلام می کرد. در این شکایت ادعا شده است که گزارش هایی مبنی بر بسته شدن ساحل به تنهایی توسط SpaceX و تمدید ساعت تعطیلی بدون تأیید رسمی استان وجود دارد.

Save RGV می گوید قانون اصلاح شده قانون اساسی تگزاس را نقض می کند زیرا دسترسی مردم به این سرزمین را محدود می کند و ادعا می کند که بسته شدن SpaceX بر توانایی ساکنان نزدیک ساحل در لذت بردن کامل از خانه خود تأثیر منفی گذاشته و همچنین مانع از اعضای غیرانتفاعی شده است. شرکت در فعالیتهایی که به حفظ حیات وحش محلی کمک می کند.

جیم چاپمن ، یکی از اعضای هیئت مدیره Save RGV ، در بیانیه ای به رویترز گفت: “این علم موشک نیست.” “قانون اساسی تگزاس کاملاً واضح است. در تگزاس ، دسترسی به سواحل عمومی را نمی توان محدود کرد.”

Save RGV در گذشته با SpaceX درگیر شده بود. این امر در طول تابستان به دادستان منطقه در مورد این موضوع هشدار داد. در آن زمان ، اسپیس ایکس گزارش داد که ادعاهای Save RGV وکیل منطقه “دقیق” نیست.

ماه گذشته ، اداره هوانوردی فدرال اعلام کرد که مدت زمانی را برای عموم مردم فراهم می کند تا نظرات خود را در مورد پیش نویس گزارش مورد مطالعه بر اثرات زیست محیطی برنامه موشکی SpaceX در بوکا چیکا بررسی کنند.

در ماه اوت ، “60 دقیقه” گزارش داد که اسناد دولتی را به دست آورده است که نشان می دهد SpaceX دسترسی عمومی به ساحل را در “بیش از 1000 ساعت در سال 2019” مختل کرده است ، و مجوز FAA آن را نقض کرده است ، که فقط اجازه می دهد مناطق 300 ساعت در سال بسته شود.

“60 دقیقه” همچنین گزارش داد که تاسیسات Starbase SpaceX در تگزاس با ساکنان محلی تنش ایجاد کرده است که ادعا می کنند شرکت فضایی آزمایشات را با هشدار کمی انجام می دهد – آزمایشاتی که باعث شده ساکنان خانه های خود را تخلیه کنند. آنها همچنین ادعا کردند که آزمایشات منجر به آتش سوزی در قلم مو و خسارت مالی شده است.

در ماه مارس ، نمونه اولیه SpaceX در محل پرتاب منفجر شد و بقایای آن را در منطقه حفاظت شده حیات وحش پراکنده کرد.

مقاله اصلی Business Insider را بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *