پرسنل نیروی دریایی کامبوج در اسکله ای در پایگاه دریایی ریم در جریان یک سفر رسانه ای تحت رهبری دولت ، 26 ژوئیه 2019. TANG CHHIN SOTHY/AFP از طریق گتی ایماژ

  • به نظر می رسد که کامبوج در ماه های آگوست و سپتامبر به ساخت و ساز در پایگاه دریایی ریم خود ادامه داده است.

  • این کار دولت آمریکا را نگران کرده است ، زیرا احتمال می دهد آمادگی ارتش چین برای استفاده از این پایگاه باشد.

  • دولت کامبوج در مورد هدف این کار چیزی نگفته است که نشان دهنده ناامیدی از سیاست ایالات متحده در آنجا است.

کامبوج در ماه های آگوست و سپتامبر به کار ساخت و ساز در پایگاه دریایی ریم خود ادامه داد و پروژه هایی را پیش برد که به نظر می رسد ایالات متحده می تواند از حضور نظامی چین در گوشه ای با ارزش استراتژیک جنوب شرق آسیا حمایت کند.

عکسهای ماهواره ای که توسط Maxar و Planet Labs گرفته شده و توسط ابتکار شفافیت دریایی آسیا منتشر شده نشان می دهد که دو ساختمان جدید در انتهای شمالی پایگاه بین 9 تا 22 آگوست ساخته شده است. ساحل کنار ساختمانها نیز از پوشش گیاهی پاک شده است.

AMTI عکس ماهواره ای پایگاه دریایی Ream

دو ساختمان جدید در Ream ساخته شده است که در 3 اکتبر 2021 دیده شده است. CSIS آسیا ابتکار شفافیت دریایی/Maxar

در اواخر ماه اوت ، کارگران شروع به ساختن جاده ای از دروازه جنوب شرقی پایگاه به منطقه ای در ساحل محل ساختمان های جدید کردند.

در آگوست نیز کامبوج پاکسازی مسیری را که از جاده جدید منشعب می شود به سمت منطقه ای که در سال 2019 پاکسازی و محصور شده بود آغاز کرد. بر اساس AMTI ، که بخشی از مرکز است ، مشخص نیست که از آن منطقه حصاری برای چه چیزی استفاده می شود. برای مطالعات استراتژیک و بین المللی

AMTI عکس ماهواره ای پایگاه دریایی Ream

پاکسازی جاده جدید در پایگاه دریایی ریم ، مشاهده شده در 3 اکتبر 2021. CSIS آسیا ابتکار شفافیت دریایی/Maxar

کار در جاده جدید از اوایل اکتبر ادامه داشت و به نظر می رسد به سمت ساختمان جدیدی در ساحل حرکت می کند.

یک ردیف درختان قبل از ساخت آن ساختمان پاکسازی شد ، که در 40 فوت در 26 فوت کوچکتر از سایر ساختمانهای جدید است.

AMTI عکس ماهواره ای پایگاه دریایی Ream

ساخت و ساز جدید در پایگاه دریایی ریم ، مشاهده شده در 3 اکتبر 2021. CSIS آسیا ابتکار شفافیت دریایی/Maxar

در جنوب آن ساختمان جدید ، خط دیگری از درختان در ساحل پاک شده و کانال جدیدی حفر شده است.

این کار در نزدیکی محل سابق ستاد تاکتیکی کمیته ملی امنیت دریانوردی انجام شد ، ساختمانی با بودجه ایالات متحده که در سال 2012 رسما افتتاح شد و در سپتامبر 2020 به طور غیر منتظره تخریب شد.

یکی دیگر از ساختمانهای ایالات متحده در نزدیکی ، تأسیسات تعمیر و نگهداری قایق بادی سخت ، که در سال 2017 تکمیل شد ، در اکتبر 2020 تخریب شد.

AMTI عکس ماهواره ای پایگاه دریایی Ream

ساخت و ساز جدید در پایگاه دریایی ریم ، مشاهده شده در 3 اکتبر 2021. CSIS آسیا ابتکار شفافیت دریایی/Maxar

تخریب و ساخت و ساز نگرانی ها را درباره گزارش سال 2019 مبنی بر توافق محرمانه با چین که به پکن اجازه می دهد پرسنل نظامی را مستقر کند ، اسلحه ذخیره کند و کشتی های جنگی را در ریم اسکله کند ، افزایش داده است.

مقامات کامبوج اعتراف می کنند که چین از کار در پایگاه پشتیبانی می کند ، از جمله لایروبی برای عمیق سازی بندر ، اما می گویند چنین معامله ای وجود ندارد و چین حضور نظامی در آنجا نخواهد داشت.

دو ساختمان ساخته شده در ماه اوت در کنار دو ساختمان ساخته شده بین آوریل و می است ، که چند روز قبل از رسیدن وندی شرمن معاون وزیر امور خارجه به پایان رسید.

شرمن در آنجا بود “نگرانی های جدی” در مورد “حضور نظامی چین و ساخت تاسیسات” در پایگاه.

پس از این سفر ، سخنگوی وزارت امور خارجه به اینسایدر گفت که “شواهد قابل توجه منبع باز” وجود دارد که نشان می دهد چین روی “پروژه بازسازی بزرگ” در ریم کار می کند ، که گزارش های معتبر نشان می دهد که منطقه تحت کنترل انحصاری ارتش چین را شامل می شود. به

عدم شفافیت ، تغییر توضیحات و ساخت سریع “این شبهه را تشدید می کند که ارتقاء در آنجا به همان اندازه کامبوج به نفع چین است” ، ATMI در اوایل سال جاری گفت.

پایگاه دریایی کامبوج ریم

وضعیت در ریم نشان دهنده ناامیدی کامبوج از آمریکا است.

به گفته چارلز دانست ، همکار گروه جهانی اوراسیا ، واشنگتن در برخوردهای خود با پنوم پن بر خلاف استقبال از ویتنام و تایلند ، بر ارزش هایی مانند حقوق بشر تأکید کرده است.

دانست به اینسایدر گفت ، این “هون سن” نخست وزیر را که زمانی در مبارزه با تروریسم و ​​دیگر مسائل با آمریکا همکاری می کرد “بیگانه” کرده است.

چین به سن ، از سال 1985 در قدرت ، حمایت سیاسی قوی و کمک و سرمایه گذاری گسترده ارائه کرده است. برخی از ناظران سن را مستبد در دولت تک حزبی توصیف کرده اند. در مقابل ، “چین دسترسی اقتصادی به این کشور ، حمایت سیاسی و … ، و به طور فزاینده ای ، همکاری نظامی ، از جمله ساخت و سازهای چینی و کنترل احتمالی بر ریم ، دریافت می کند.”

وزارت امور خارجه روز چهارشنبه در مورد آخرین ساخت و ساز پاسخ نداد ، اما سخنگوی سفارت آمریکا در آنجا گفت کامبوج “در مورد قصد ، ماهیت و محدوده این پروژه” یا در مورد دخالت ارتش چین کاملاً شفاف نبوده است.

سخنگو گفت: “مردم کامبوج مستحق دانستن اطلاعات بیشتر در مورد پروژه در Ream و داشتن حق رأی در این نوع توافقنامه نظامی هستند.”

پایگاه دریایی کامبوج ریم

پرسنل نیروی دریایی کامبوج با روزنامه نگاران در جریان یک سفر رسانه ای تحت رهبری دولت در پایگاه دریایی ریم ، 26 ژوئیه 2019. TANG CHHIN SOTHY/AFP از طریق گتی ایماژ

یک پایگاه نظامی در کامبوج به پکن قابلیت های جدید قدرت نمایی در دریای چین جنوبی را نمی دهد و جغرافیای دریایی در اطراف ریم احتمالاً نوع نیروهای دریایی را که می توانند در آنجا فعالیت کنند محدود می کند.

اما دسترسی نظامی به Ream یا سایتهای نزدیک آن می تواند به چین اجازه دهد تا قدرت ، به ویژه نیروی هوایی ، را در خلیج تایلند و آبراههایی که دریای چین جنوبی و اقیانوس هند را به گونه ای متصل می کند که قبلاً نتوانسته بود ، پیش بینی کند.

به گفته دانست ، چنین دسترسی همچنین به “حضور نظامی چین در جزایر پارسل و اسپراتلی برای ترسیم محیطی در سرزمین اصلی جنوب شرقی آسیا” می افزاید ، که می تواند به پکن اجازه دهد با تلاش های ایالات متحده برای رسیدن به تایوان با پشتیبانی در بحران مقابله کند.

دانست به اینسایدر گفت: “کامبوج ، که زمانی به عنوان یک کشور استراتژیک بی اهمیت شناخته می شد و واشنگتن می توانست با سیاست خارجی مبتنی بر ارزش ها آن را هدف قرار دهد ، بار دیگر از نظر استراتژیک اهمیت پیدا کرده است.”

مقاله اصلی Business Insider را بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *