سالیم ، اورئون (AP) – یکی از استانهای جنوبی اورگان می گوید به دلیل افزایش تعداد و اندازه مزارع غیرقانونی ماری جوانا غرق شده است که چهارشنبه وضعیت فوق العاده اعلام کرد و از فرماندار و رهبران قانونگذاری درخواست کمک کرد.

هیئت کمیسیونرهای شهرستان جکسون گفت افسران نیروی انتظامی و ناظران شهرستان و ایالت و مجریان قانون غرق شده اند و در مورد “تهدید قریب الوقوع برای سلامت عمومی و ایمنی شهروندان ما از تولید غیرقانونی حشیش در شهرستان ما” هشدار دادند.

رشد ماری جوانا غیرقانونی یک مشکل پایدار در سراسر غرب بوده است ، حتی در ایالت هایی مانند کالیفرنیا که گلدان را مجاز کرده اند. با وجود این که کشاورزان غیرقانونی اقدام به سرقت آب می کنند ، خشکسالی در سراسر غرب فوریتی را ایجاد کرده است و کاربران قانونی از جمله کشاورزان و صاحبان خانه را از منابع روزافزون محروم می کند.

کمیسرها در نامه ای به فرماندار کیت براون ، پیتر کورتنی ، رئیس مجلس سنای آمریکا و تینا کوتک ، سخنگوی مجلس گفتند: “شهرستان جکسون به شدت از شما برای رسیدگی به این وضعیت اضطراری درخواست می کند.”

کمیسرها گفتند که تنها چهار کارمند تمام وقت اداره منابع آب اورگان به شکایات رسیدگی می کنند و سایر وظایف خود را در شهرستان جکسون و همسایه جوزفین کانتی انجام می دهند.

شهرستان ژوزفین همچنین از رشد غیرقانونی که نهرها را تخلیه کرده و آبهای زیرزمینی را خارج کرده آسیب دیده است. دیو دانیل ، کلانتر شهرستان ژوزفین معتقد است که صدها عملیات غیرقانونی تنها در شهرستان او وجود دارد. یکی از آنها با 72000 گیاه ماری جوانا که از رودخانه ایلینوی آب می کشید ، مورد حمله قرار گرفت ، زیرا فردی در حال مرگ که در آنجا کار می کرد در روستای مجاور رها شد.

رای دهندگان اورگان تولید ، پردازش ، فروش و استفاده از ماری جوانا تفریحی را در رای گیری در سال 2014 قانونی کردند. مشاغل گلدان باید توسط ایالت ثبت شوند ، که رعایت قوانین را اجرا می کند. اما برخی از تولیدکنندگان و تولیدکنندگان خارج از قانون هستند و با هجوم اخیر افراد خارجی در شهرستانهای جکسون و جوزفین همراه شده اند که با فروش در بازار سیاه خارج از اورگان در حالی که از مالیات و مقررات ایالت اجتناب می کنند ، به دنبال سود زیادی هستند.

کمیسرها خاطرنشان کردند که مزارع غیرقانونی ماری جوانا اغلب به عنوان مزارع قانونی شاهدانه مطرح می شوند. اخیراً مقامات بهداشتی اورگان و کمیسیون مشروب و حشیش اورگان گزارش داده اند که نزدیک به 50 درصد از مزارع شاهدانه ثبت شده در این ایالت به طور غیرقانونی ماری جوانا پرورش می دهند ، با محتوای THC – ترکیبی که به حشیش مقدار زیادی می دهد – بیشتر از محدودیت های قانونی.

سازمان های دولتی اعلام کردند که حدود 25 درصد از مزارع شاهدانه ثبت شده از ورود بازرسان خودداری کردند. در مجسمه هایی که ماری جوانا غیرقانونی رشد می کند ، معاونان کلانتری غالباً اسلحه گرم ضبط کرده اند.

کمیسیونرها در اعلام اضطراری خود گفتند تا سپتامبر سال جاری ، بخش اجرای قانون شهرستان جکسون تقریباً 700 مورد نقض کد مربوط به تولید یا فرآوری ماری جوانا را آغاز کرد که بیش از دو برابر تعداد آنها در سال 2016 است.

چارلز بویل ، سخنگوی براون در واکنش به نامه کمیسر گفت که فرماندار این نگرانی ها را بسیار جدی می گیرد.

وی خاطرنشان کرد: پس از تصویب لایحه قانونگذاری در سال جاری که دولت نحوه تنظیم صنعت کنف را تغییر داده و هدف آن جلوگیری از تولید غیرقانونی حشیش بود ، براون یک تیم چند نمایندگی برای اجرای این قانون ایجاد کرد.

او همچنین اجازه دو برابر شدن میزان کمک های مالی قانون شاهدانه در منطقه را داد و به پلیس ایالت اورگان دستور داد تا منابع بیشتری را اختصاص دهد.

بویل گفت: “پیام واضح است – اورگان برای فعالیت در زمینه رشد حشیش غیرقانونی باز نیست.” “اینها شرکت های جنایی هستند که منابع آب را در حالی که دولت ما در خشکسالی است کاهش می دهند ، نیروی کار خود را در شرایط غیرانسانی نگه می دارند و به بازار قانونی شاهدانه ما آسیب جدی می رسانند.” . »

سخنگوی کوتک ، دنی موران ، گفت که دفتر وی در حال بررسی موضوعات مطرح شده توسط رئیس کمیسیون شهرستان جکسون ، ریک دایر و کمیسیونرها دیو دوتررر و کالین روبرتز است و “منتظر گفتگوهای بیشتر در مورد بهترین راه پیش رو است.”

کمیسیونرها گفتند که کارکنان اجرای کد آنها باید به 9 افسر سه برابر افزایش یابد. افسران بیشتری برای قضاوت در مورد حجم استنادات مورد نیاز است. کلانتری به 34 کارمند دیگر از جمله 18 کارآگاه نیاز دارد. و اداره منابع آب ایالت نیاز به سه کارمند تمام وقت دیگر دارد که فقط به بررسی شکایات مربوط به آب اختصاص داده شده است.

برای رسیدن به این سطوح ، کمیسیونرها از کارمندان دولتی اضافی ، بودجه دولتی برای استخدام كاركنان و پیمانكاران در استان و لغو ممنوعیت مالیاتهای محلی بر مشاغل ثبت شده و قانونی ماری جوانا درخواست كردند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *