بر اساس بیانیه خبری ، جانیس مک گچین ، فرماندار آیداهو ، پنجشنبه در یک مدرسه ابتدایی در کنار نامزد دادستان کل آرت مکومبر یک کنفرانس مطبوعاتی برگزار کرد تا “در مورد دعاوی که اخیراً دفتر فرماندار ستاد در آن مشغول بوده است” رکورد را تنظیم کند. به

مک گچین ساعت 3 بعد از ظهر در مدرسه ابتدایی آمون در شرق آیداهو صحبت کرد ، جایی که وی در مورد شکست دادگاه خود به باشگاه مطبوعاتی آیداهو به دلیل سوابق عمومی مربوط به گروه وظیفه اش مبنی بر تلقین در مدارس دولتی آیداهو صحبت کرد. قاضی در ماه آگوست حکم داد که مک گچین مجبور است نسخه هایی از پاسخ های فاقد واکنش را به فرم گوگل ارائه دهد که از نیروهای کار بازخورد می خواهد.

پس از اینکه باشگاه مطبوعات از استیون هیپلر قاضی ناحیه 4 شهرستان آدا درخواست کرد مک گچین پرونده ها را تا اوایل اکتبر منتشر نکند ، مک گچین را به دلیل عدم ارائه سوابق عمومی در تحقیر دادگاه محکوم کرد.

مک گچین ، جمهوری خواه ، در جریان کنفرانس مطبوعاتی خود ، دادستانی کل آیداهو را مقصر دانست و گفت که در رد اولیه سوابق “به توصیه آنها عمل کرد”. مک گچین یک ورق کاغذی را که مدعی بود مدرک وکالت قانونی است دریافت کرد.

وی همچنین رسانه ها را به دلیل گزارش این پرونده در مورد دعوی و 50،000 دلار پول مودیان مالیاتی که وی برای پرداخت هزینه های قانونی درخواست کرده بود ، سرزنش کرد. او معتقد بود که نظرات عمومی را بدون هویت منتشر می کرد. (یک کپی از پرونده هایی که در 3 ژوئن به آدری داتون ، خبرنگار آیداهو کپیتال سان ارائه شد ، اسامی ، اطلاعات تماس و بازخوردی که این افراد ارائه کرده بودند را تغییر داد.)

مک گچین گفت: “هدف من هرگز خودداری از اظهارنظرهای عمومی مطبوعات ، بلکه محافظت از آیداهو در برابر رسانه ها بود.”

مکومبر ، که در انتخابات مقدماتی GOP به عنوان دادستان کل کاندیدا شده است ، نتیجه شکایت را به دفتر AG متهم کرد و گفت که این امر به مک گچین “توصیه بد” داده و سپس از نمایندگی وی خودداری کرده است. وی گفت دفتر لورنس واسدن جمهوری خواه AG باید مبلغ 30،000 دلار هزینه وکالت بپردازد و گفت McGeachin می تواند 60 درصد از بودجه دفتر خود را از دست بدهد.

اسکات گراف ، سخنگوی دفتر دادستان کل آمریکا در بیانیه ای از طریق ایمیل اعلام کرد که AG آخرین مشاوره حقوقی خود را در 7 ژوئن ، حدود شش هفته قبل از طرح شکایت باشگاه مطبوعاتی آیداهو ، به مک گچین ارائه کرد. گراف گفت که مک گچین “قبل از شکایت” تصمیم مستقل برای جستجوی نمایندگی خارجی گرفت “.

“امتیاز مشتری وکیل مانع از بحث در مورد ویژگی های مشاوره ما در این مرحله می شود. با این حال ، شکایت ، از دست دادن فرماندار ستادی در دادگاه و بار مالی بعدی مالیات دهندگان آیداهو اکنون همه ناشی از تصمیمات مستقل است که توسط معاون فرماندار با مشورت وکیل منتخب خود پس از 7 ژوئن گرفته شده است. “

وی افزود: “این کل موضوع نمایشی عالی از این است که چرا دولت باید به جای آنچه می خواهد بشنود ، از مشاوره حقوقی که باید بشنود ، استفاده کند.”

در مطبوعات عصر پنجشنبه ، باشگاه مطبوعاتی آیداهو گفت که قاضی هیپلر کاملاً روشن کرد که چرا مک گچین دستور انتشار اسناد عمومی را صادر کرده است. این سازمان همچنین گفت که از مک گچین درخواست پرداخت هزینه ها و هزینه ها تا 26 آگوست ، تاریخی که هیپلر در ابتدا به نفع باشگاه مطبوعات حکم می کرد ، داشته است.

در این بیانیه آمده است: “هیچگونه هزینه ، هزینه یا جریمه ای ایجاد نمی شد اگر فرماندار به سادگی پرونده ها را در صورت درخواست منتشر می کرد ، همانطور که قانون اقتضا می کند.”

مکومبر در جریان کنفرانس خبری پنجشنبه ، کمپین خود را برای اداره دولتی مطرح کرد و گفت که توصیه های وی “قابل اعتماد” خواهد بود.

او گفت: “به عنوان دادستان کل شما ، منتخبین محافظه کار ما سرانجام یک مدافع واقعی در کار خواهند داشت.”

دوین بودکین خبرنگار آیداهو ادنیز بعد از ظهر پنجشنبه در توییتی گفت به گفته اسکات وولستن هولم ، سرپرست مدرسه مشترک منطقه بونویل ، هیچ کس از دفتر مک گچین با منطقه یا مدیر ابتدایی آمون تماس نگرفت تا درباره استفاده از مدرسه برای رویداد مک گچین بحث کند.

وولستن هولم در ایمیلی به بودکین که خبرنگار آن را به صورت آنلاین به اشتراک گذاشت ، گفت که یکی از والدین از مدیر مدرسه درخواست استفاده از سالن اجتماعات را برای ملاقات کرد ، اما هدف این جلسه را فاش نکرد.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *