در پینترست به اشتراک بگذارید
کودکانی که به اندازه کافی نمی خوابند، احتمالاً تکالیف خود را تمام نمی کنند و همچنین به عملکرد مدرسه خود اهمیت نمی دهند. گتی ایماژ
  • یک مطالعه جدید نتیجه می گیرد که تقریبا نیمی از کودکان در ایالات متحده 9 ساعت خواب توصیه شده را ندارند.
  • کارشناسان می‌گویند کمبود خواب می‌تواند بر روی تکالیف مدرسه تأثیر بگذارد و اثرات بلندمدت سلامتی مانند چاقی ایجاد کند.
  • کارشناسان فهرستی از نکاتی را برای والدین در مورد چگونگی بهبود عادات خواب فرزندشان در نظر گرفته اند. در میان آنها هیچ وسیله الکترونیکی بین شام و صبحانه وجود ندارد.

بچه های ما خواب کافی ندارند.

زمان شروع زودهنگام مدرسه، حواس پرتی مربوط به صفحه نمایش و سایر فشارهای خارجی باعث شده است که 52 درصد از کودکان آمریکایی 6 تا 17 ساله کمتر از 9 ساعت در شب توصیه شده توسط پزشکان اطفال داشته باشند.

بر اساس مطالعه جدیدی که در کنفرانس و نمایشگاه ملی آکادمی اطفال آمریکا (AAP) 2019 در نیواورلئان ارائه شده است، کمبود Zzz روی رشد کودک تأثیر دارد.

این مطالعه هنوز در یک مجله معتبر منتشر نشده است.

آنچه محققان دریافتند این بود که در مقایسه با همسالان خود که کم خواب بودند، 48 درصد از کودکانی که به اندازه کافی می خوابیدند، 44 درصد احتمال بیشتری برای نشان دادن کنجکاوی در یادگیری اطلاعات و مهارت های جدید داشتند.

به گفته محققان، آنها همچنین 33 درصد بیشتر به احتمال زیاد تمام تکالیف خود را تکمیل می کنند و 28 درصد بیشتر به احتمال بیشتری به عملکرد خوب در مدرسه اهمیت می دهند.

عوامل خطر برای خواب ضعیف عبارتند از: زندگی زیر خط فقر فدرال، فقدان آموزش مراقبان در مورد اهمیت خواب کافی، افزایش استفاده از رسانه های دیجیتال، موقعیت های نامطلوب زندگی خانگی، و مسائل مربوط به سلامت روان.

دکتر هوی سی تسائو، متخصص اطفال در بوستون، ماساچوست و یکی از نویسندگان این مطالعه، این کم خوابی مزمن را «یک مشکل جدی سلامت عمومی در میان کودکان» نامید.

اثرات کم خوابی بر سلامتی

به گفته کارشناسان، خطرات کم خوابی فراتر از عملکرد تحصیلی است.

برای یک چیز، کمبود خواب همراه با قرار گرفتن بیشتر در معرض میکروب ها در مدرسه، احتمال بیمار شدن یک جوان را بیشتر می کند.

Sujay Kansagra، MD، مدیر برنامه داروی خواب در دانشگاه دوک اطفال در کارولینای شمالی، به Healthline گفت: «وقتی استراحت شبانه لازم را کم می‌کنید، سلامت جسمانی شما ضعیف می‌شود.

از نظر رشد، کمبود خواب نیز مشکل ساز است.

کانساگرا می‌گوید: «جوانان، به‌ویژه نوجوانان، هنوز در حال توسعه لوب پیشانی و مهارت‌های تصمیم‌گیری خود هستند، اما وقتی کم‌خوابی تشدید می‌شود، لوب پیشانی شما بیشتر آسیب می‌بیند.»

او گفت: “این می تواند باعث کاهش عملکرد ذهنی مشابه عملکرد یک فرد مست شود، جایی که فرآیندهای تصمیم گیری به تأخیر می افتد و مختل می شود، توجه کوتاه می شود و عملکرد حافظه کاهش می یابد.”

تأثیرات آن می‌تواند بیش از وقفه‌های حافظه نیز باشد.

Lynelle Schneeberg، روانشناس، استادیار دانشکده پزشکی ییل و مدیر گروه رفتاری، «کودکان کم خواب مشکلات رفتاری، مشکلات تحصیلی، مشکلات سلامتی، رفتارهای پرخطر بیشتر، و مشکلات مربوط به اضطراب و خلق و خوی بیشتری دارند. به Healthline گفت که برنامه خواب در مرکز پزشکی کودکان کانکتیکات.

علاوه بر این، او گفت: «کودکان کم‌خواب بیشتر دچار ترس‌های خواب، کابوس‌های شبانه، راه رفتن در خواب و شب ادراری می‌شوند.»

به گفته جسیکا براون، DO، MPH، کارشناس رسمی هیئت مدیره در پزشکی خواب کودکان، علاوه بر این، کم خوابی می‌تواند خطر مشکلات سلامتی مانند چاقی، فشار خون بالا، بیماری قلبی، سکته مغزی، ضربان قلب نامنظم و دیابت را افزایش دهد. در بهداشت کودکان بانوی دریاچه در لوئیزیانا.

به گفته سوزان مالون، دکترای MSN، دانشمند پژوهشی ارشد در کالج پرستاری دانشگاه نیویورک، روری مایرز، اما شاید نگران‌کننده‌ترین ارتباط بین کم خوابی و خودآزاری نوجوانان و خطر خودکشی باشد.

او یک نامه تحقیقاتی در سال 2018 را در مجله برجسته می کند JAMA اطفال هشدار در مورد خطرات خواب کمتر از 8 ساعت در خطر آسیب به خود نوجوانان.

قوی‌ترین ارتباط بین خلق و خو و خودآزاری بود، به طوری که دانش‌آموزان دبیرستانی که کمتر از ۶ ساعت می‌خوابیدند، سه برابر بیشتر از دانش‌آموزان دبیرستانی که ۸ ساعت می‌خوابیدند، قصد خودکشی، برنامه‌ریزی اقدام به خودکشی یا اقدام به خودکشی داشتند. مالون به Healthline گفت. علاوه بر این، دانش‌آموزان دبیرستانی که کمتر از 6 ساعت می‌خوابیدند، بیش از چهار برابر بیشتر احتمال داشت که اقدام به خودکشی کنند.

مشکل رسانه های اجتماعی

کانساگرا گفت، در حالی که می دانیم که تماشای صفحه نمایش می تواند خواب کودکان را مختل کند، رسانه های اجتماعی ممکن است به دلیل تأثیر آن بر مراکز پاداش مغز، خطرات منحصر به فردی داشته باشند.

او گفت: «ما در دنیای آنلاین تحت سلطه رسانه‌های اجتماعی زندگی می‌کنیم که از طریق آن نه تنها محتوا را مصرف می‌کنیم، بلکه می‌توانیم آن را با لمس یک دکمه ایجاد کنیم.

کانساگرا می‌گوید: «زمانی که در حال تماشا یا تولید محتوا هستید، مغز شما مواد شیمیایی مانند نوراپی نفرین و دوپامین ترشح می‌کند. این مواد شیمیایی «مراکز بیداری» مغز شما را تحریک می‌کنند و خوابیدن را سخت‌تر می‌کنند.

بئاتریس تاوبر پریور، روانشناس بالینی، نویسنده، سخنران و صاحب Harborside Wellbeing در کارولینای شمالی، می‌گوید: رسانه‌های اجتماعی همچنین به غدد آدرنال سیگنال می‌دهند که آدرنالین و هورمون استرس، کورتیزول، زمانی که شخص رسانه‌های اجتماعی را بررسی می‌کند، ترشح کند.

او به Healthline گفت: «آخرین چیزی که می‌خواهید فرزندتان تجربه کند، افزایش آدرنالین و کورتیزول در زمانی است که می‌خواهد بخوابد.

چگونه به کودکان کمک کنیم بهتر بخوابند

اگر می خواهید به خواب بهتر فرزندانتان کمک کنید، از خانه شروع کنید.

کارشناسان معتقدند والدین و مراقبان نقش بزرگی در اطمینان از درک اهمیت خواب کودکان و نوجوانان ایفا می کنند و مقدار مناسبی از آن را دریافت می کنند.

اشنیبرگ که همچنین نویسنده کتاب «مربی خواب فرزندتان شوید: پزشک قبل از خواب 5» می‌گوید: «والدین می‌توانند به فرزندان خود بیاموزند که به طور مستقل به خواب بروند، می‌توانند محدودیت‌های خوبی را در زمان خواب تعیین کنند و می‌توانند با یک قرارداد قوانین خانه، وسایل الکترونیکی را مدیریت کنند. -راهنمای مرحله، سنین 3 تا 10.

برخی از قوانین بالقوه شامل موافقت با خاموش کردن دستگاه‌ها یک ساعت قبل از خواب، خاموش کردن دستگاه‌ها تا بعد از صبحانه، رها کردن دستگاه‌ها در خارج از اتاق خواب در طول شب، و رها کردن دستگاه‌ها در حالت غیرآبی نور «شب» از شام تا صبحانه است.

تری کرال، یک پرستار و کارشناس خواب ثبت شده در سازمان تحقیقات غیرانتفاعی شورای خواب بهتر، موافق است.

در اینجا مراحلی را که او برای کمک به خواب بهتر کودکان پیشنهاد می کند آورده شده است:

  • مراقبان باید در مورد اهمیت و فواید خواب کافی زودهنگام و اغلب با کودکان خردسال صحبت کنند. در مورد ارزش خواب در روز صحبت کنید، نه در شب یا در حالی که سعی می کنید یک کودک خسته را به رختخواب ببرید.
  • هرگز از زود به رختخواب رفتن به عنوان تنبیه یا دیر بیدار ماندن به عنوان پاداش استفاده نکنید. از اتاق خواب برای استراحت استفاده نکنید.
  • محیط خواب را برای کودک و نوجوان خود بهینه کنید. یک اتاق خواب تاریک، آرام و راحت با تشک و بالش راحت برای کودکان به همان اندازه که برای بزرگسالان مهم است.
  • رفتن به رختخواب همیشه باید با دید مثبت باشد. به جای اینکه به کودکان بگویید “باید به رختخواب بروند”، به جای آن بگویید: “شما باید به رختخواب بروید.”
  • بچه‌ها باید منع رفت و آمد رسانه‌ای داشته باشند و والدین باید سعی کنند صفحه‌نمایش را از اتاق خواب کودک دور نگه دارند.