آتلانتا (AP) – یک قاضی روز چهارشنبه شکایتی را مبنی بر تقلب در پرجمعیت ترین استان گرجستان در جریان انتخابات 2020 رد کرد. این شکایت به دنبال بررسی حدود 147000 رای رای غایب بود تا ببیند آیا این رای نامشروع است.

این شکایت در ابتدا در ماه دسامبر تنظیم شده بود و ادعا می شد که در رای گیری کلاهبرداری و شمارش نامناسب آرا در شهرستان فولتون وجود دارد. این پرونده توسط نه رای دهنده گرجستانی ثبت شد و توسط گارلند فاوریتو ، منتقد دیرینه نظام های انتخاباتی گرجستان هدایت شد.

حکم برایان آمرو ، رئیس دادگاه عالی شهرستان هنری ، مبنی بر رد پرونده می گوید رأی دهندگانی که این دعوی را مطرح کرده اند “در ادعای جراحت خاص” ناتوان بوده اند و بنابراین از این حق برخوردار نیستند که ادعا کنند حقوق قانونی ایالتی آنها در برابر حمایت و روند قانونی نقض شده است.

آمرو همچنین خاطرنشان کرد که دفتر وزیر امور خارجه گرجستان “به طور اساسی و دقیق” به درخواست وی برای به روز رسانی هرگونه تحقیقات در مورد ادعاهای تقلبی یا تقلبی در رای گیری در شهرستان فولتون پاسخ داده است.

فاوریتو پس از صدور حکم ابراز ناامیدی کرد و گفت که تیم او “با جدیت آماده شده است تا شواهد ادعاهای ما را نشان دهد” در جلسه ای که قاضی قبلاً برای 15 نوامبر تعیین کرده بود.

فاوریتو نوشت: “همه شهروندان گرجستان این حق را دارند که بدانند آیا در انتخابات شرکت فولتون ، آرای تقلبی تزریق شده است یا خیر ، چه تعداد تزریق شده است ، از کجا آمده است و چگونه می توانیم از تکرار آن در انتخابات آینده جلوگیری کنیم.” در یک ایمیل. “این برای هیچ سازمانی کافی نیست که به طور مخفیانه به ما بگوید که هیچ رأی تقلبی وجود ندارد و از بازرسی مردم از آنها خودداری می کند.”

راب پیتس ، رئیس هیئت کمیسیونان شهرستان فولتون ، رد این دعوی را جشن گرفت.

او در بیانیه ای از طریق ایمیل گفت: “امروز یک پیروزی برای دموکراسی بود.” “این دعوی نتیجه دروغ بزرگ بود ، که چیزی بیش از یک تئوری توطئه بی اساس نیست که توسط افرادی پخش می شود که به سادگی نمی توانند قبول کنند که طرف آنها شکست خورده است. شکست امروز آن در سراسر کشور باید طنین انداز شود. “

رئیس جمهور پیشین ، دونالد ترامپ ، که از باخت اندک خود در یک ایالت سنتی قرمز عصبانی بود ، خشم خود را بر گرجستان و به ویژه در شهرستان فولتون متمرکز کرد. او و متحدانش از مقامات ارشد منتخب جمهوری خواه در این ایالت به دلیل عدم اقدام برای لغو شکست وی انتقاد شدید کردند.

تلاش برای بررسی آرا در شهرستان فولتون یکی از تعدادی از بررسیها و ممیزیهای مشابه بود که طرفداران ترامپ و دیگران آن را دنبال کردند و ادعا کردند که در انتخابات عمومی 2020 تقلب شده است. مقامات انتخابات ایالتی و فدرال بارها اعلام کرده اند که هیچ شواهدی مبنی بر تقلب گسترده وجود ندارد.

شکایتی که توسط فاوریتو و دیگران تشکیل شده است ، به شدت متکی به سوگندنامه تعدادی از افرادی است که در بازشماری مجدد آرا شرکت کرده اند. آنها گفتند که رأی های غایبی را مشاهده کردند که به نظر می رسید انگار با دستگاه علامت گذاری شده اند و نه با دست و به گونه ای که در یک پاکت قرار می گرفتند چین نخورده بودند.

همچنین شامل اتهاماتی بود که قبلاً رد شده بود مبنی بر اینکه کارگران انتخاباتی در State Farm Arena در آتلانتا پس از رفتن ناظران و اعضای رسانه ها برای شب “چمدان” های رای گیری را از زیر میز بیرون کشیدند و رای ها را چندین بار اسکن کردند.

این دعوی به دنبال تغییر نتایج انتخابات گرجستان نبود که هفته ها پس از انتخابات تأیید شد. پس از شمارش اولیه آرا و قبل از صدور گواهینامه ، ایالت یک بازشماری کامل از انتخابات ریاست جمهوری را انجام داد تا الزامات حسابرسی جدید در قوانین ایالت را برآورده کند. دومین بازشماری ماشین به درخواست ستاد انتخاباتی ترامپ انجام شد.

در این شکایت ادعا شده است که عدم رعایت قوانین ایالتی از سوی مقامات شهرستان فولتون و نظارت صحیح بر کارکنان انتخابات منجر به افزودن و شمارش آرای جعلی شده است که باعث کاهش رای رای دهندگان واجد شرایط گرجستان شده است. این استدلال کرد که بدون اقدامات اصلاحی توسط دادگاه ، این امر در انتخابات آینده دوباره اتفاق می افتد.

اما قاضی دریافت که “صرف نظر از صحت و سقم این ادعاها” ، رأی دهندگان شکایت نتوانستند ادعا کنند که آنها به طور شخصی و فردی تحت تأثیر قرار گرفته اند و بنابراین فاقد شاکی هستند.

وکلای دفتر دادستانی کل کشور روز سه شنبه پاسخ کوتاهی ارائه کردند که جزئیات مراحل تحقیقاتی در پاسخ به ادعاها را شرح می دهد. بازرسان با شاهدان مصاحبه کردند و حدود 1000 برگ رای غایب و تصاویر رأی را بررسی کردند. در این خلاصه آمده است که آنها هیچ گونه برگه ای را پیدا نکردند که مطابق با افرادی باشد که سوگند یاد کرده اند یا در غیر این صورت تقلبی یا تقلبی به نظر می رسید.

مأموران آرا را در دسته ها و جعبه های شناسایی شده توسط یک نفر که در شمارش دستی شرکت کرده بود ، بررسی کردند ، اما همه آنها چین خورده بودند و به نظر می رسید هیچ کدام با رایانه علامت گذاری نشده بود. سپس زن به بازرسان گفت ممکن است اشتباه کرده باشد و یک شماره جعبه دیگر به آنها داد ، اما محققان تشخیص دادند که ترکیب جعبه و دسته ای که او ذکر کرده وجود ندارد.

سایر شرکت کنندگان در شمارش دست به محققان گفتند که آنها نیز رای های مشکوک دیده اند ، اما شماره جعبه یا دسته را ذکر نکرده اند.

بازرسان همچنین دریافتند که ویدئوی امنیتی تأیید می کند که “چمدان” در State Farm Arena سطل های رای گیری معمولی بوده است که کارگران انتخابات وقتی آنها را برای یک شب تمام کرده بودند زیر میزها قرار داده بودند و سپس وقتی به آنها گفته شد که شمارش را ادامه دهند ، بیرون کشیدند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *