گوشت ماهی قزل آلا بروک نیمه چرب ، بسیار ریز و معطر است. رنگ گوشت آنها نیز بسته به ویژگی های مختلف تغذیه ، سفید ، عاجی ، صورتی و مایل به قرمز است.

شرح:

ماهی قزل آلا خنک ، آب شیرین ، گوشت کوچک و متوسط ​​و نیمه چرب است.

قزل آلا بروک بدن بلند ، ساده و بیضی شکل ، سر کوچک و دهانه بازکن پایینی را نشان می دهد که به زیر چشم باز می شود. تنوع رنگی شامل زیتونی ، آبی-خاکستری یا قهوه ای با شکم سفید نقره ای است. بدن دارای علائم کرم زرد کم رنگ در امتداد سطح پشتی و باله پشتی و لکه های رنگین کمانی است که روشن تر از رنگ بدن است. در طرفین آنها لکه های قرمز کوچکی وجود دارد که اغلب با هاله های مایل به آبی در میان لکه های بزرگتر زرد احاطه شده است.

بروک دارای لبه ای روشن (سفید) بر روی باله های خود است که آنها را از ماهی قزل آلا قهوه ای متمایز می کند. باله دم مربع است. در طول زمان تخم ریزی در پاییز ، ماهی قزل آلای نر می تواند رنگ خود را به رنگ نارنجی-قرمز روشن در امتداد کناره ها بدست آورد.

ماهی قزل آلای بزرگسال آب شیرین 10-25 اینچ و وزن آن تا 20-5 کیلوگرم می رسد.

چرخه زندگی:

ماهی قزل آلا معمولاً در دو سال بالغ می شود. آنها بین سپتامبر و اکتبر تخم ریزی می کنند. ماده ها در لانه ای به نام “قرمز” تخم می گذارند. صرف نظر از زیستگاه آب شیرین یا شور ، ماهی قزل آلا برای تولید مثل به آبهای طبیعی خود باز می گردد. آلوین های ریز و بچه های کوچک در آب سرد و تمیز و اکسیژن دار به خوبی رشد می کنند تا زنده بمانند و در درجه اول از پلانکتون ها ، لارو حشرات و سایر لاروهای ماهی تغذیه کنند.

طول عمر ماهی قزل آلا بروک از 7 سال متفاوت است.

زیستگاه:

ماهی قزل آلا جریانهای تمیز ، اکسیژن دار و سرد آبهای شمالی را ترجیح می دهد ، اما گاهی اوقات در آبهای شور و خورها نیز.

زیرگونه های کوچک رودخانه تمام عمر خود را در نهرهای سرد آب ، نهرها و رودخانه های کوچک می گذرانند. گونه های ماهی قزل آلا (شورترها) مهاجر هستند و سفر خود را از نهرهای آب شیرین طبیعی ، رودخانه ها ، دریاچه ها ، نهرهای سرد ، خلیج های باز خورده و آبهای عمیق اقیانوس باز می گردانند و دوباره به آبهای طبیعی خود برای تخم ریزی باز می گردند.

نهر بالغ از حشرات ، نرم تنان و ماهی های کوچک تغذیه می کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *