سئول ، کره جنوبی (AP)-شیم سوک هی قهرمان دو دوره المپیک پس از ارسال پیامک متنی که احتمال می داد او عمداً در طول بازی های زمستانی 2018 یک هم تیمی خود را ترک کرده است ، از تیم اسکیت سرعت کوتاه کره جنوبی حذف شد.

اتحادیه استیکینگ کره روز چهارشنبه اعلام کرد که در حال آماده سازی تحقیقات است و شیم 24 ساله را از شرکت در مسابقات جام جهانی پیست کوتاه اتحادیه بین المللی اسکیت که از هفته آینده آغاز می شود ، منع کرد.

روزنامه خبری دیسپچ مستقر در سئول هفته گذشته آنچه را که پیامک های رد و بدل شده بین شیم و مربی او در آخرین المپیک زمستانی در پیونگ چانگ کره جنوبی بود ، فاش کرد.

در این پیامها ، شیم به هم تیمی های خود چوی مین جونگ و کیم ای لانگ توهین کرده و در مورد تبدیل چوی به “استیون برادبری زن” بحث کرده است.

بردبری به احتمال زیاد به یک اسکیت باز دوومیدانی استرالیایی اشاره می کند که در المپیک زمستانی 2002 در فینال 1000 متر برنده شد ، پس از شکست هر اسکیت باز دیگری در فینال. اما منظور دقیق شیم و مربی او در پیام ها مشخص نبود – بردبری مدال طلا را به دست آورد.

پس از رد و بدل شدن پیام ها ، شیم و چوی یکدیگر را در میان اتهام ناگهانی ناگهانی در مسابقه 1000 متر بیرون آوردند. شیم بعداً رد صلاحیت شد و چوی در رتبه چهارم قرار گرفت.

شیم روز دوشنبه با انتشار بیانیه ای از طریق آژانس خود از چوی ، کیم و همه کسانی که باید از “رفتار ، کلمات و رفتارهای نابالغ من” ناامید شده و صدمه دیده بودند ، عذرخواهی کرد. به گفته رسانه های محلی ، او هنوز در بیانیه خود استدلال می کند که عمداً به چوی سفر نکرده است.

آژانس شیم روز چهارشنبه نتوانست بیانیه را فوراً با آسوشیتدپرس در میان بگذارد.

آژانس چوی روز چهارشنبه در بیانیه ای اعلام کرد از انجمن اسکیت و کمیته المپیک کره خواسته است تا در این پرونده تحقیق کنند. آژانس All That Sports گفت چوی “به دلیل ترس” در مورد آموزش یا حضور در مسابقات آینده به همراه شیم نگران است.

چوی و شیم هر دو ردیاب کوتاه کوتاه کره جنوبی هستند. شیم مدالهای طلای المپیک را در رله 3000 متر در سال 2014 و 2018 کسب کرد. چوی در امتداد سه هزار متر و 1500 متر در پیونگ چانگ مدال طلا کسب کرد.

شیم پس از المپیک 2018 هنگامی که یکی دیگر از مربیان سابق خود را متهم به تجاوز کرد ، خبرساز شد.

در میان جنبش #MeToo در حال افزایش در کره جنوبی ، پرونده شیم سایر ورزشکاران زن را تشویق کرد تا در مورد سوء استفاده از مربیان خود صحبت کنند.

مربی سابق به بیش از 10 سال زندان محکوم شد.

___

المپیک AP بیشتر: https://apnews.com/hub/2020-tokyo-olympics و https://twitter.com/AP_Sportsدیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *