ساکارمنتو ، کالیفرنیا (AP) – گاوین نیوسوم ، فرماندار کالیفرنیا ، تابستان را برای حفظ شغل خود در مبارزات انتخاباتی سپری کرد و با پیروزی قاطع در دست ، به فشار بیشتر کالیفرنیای مترقی به سمت چپ ادامه داد.

در چهار هفته پس از ضرب و شتم تلاش برای فراخوان ، دموکرات ها قوانینی را امضا کردند که بر اساس آنها نمایش اسباب بازی ها و مسواک کودکان در فروشگاه های بزرگ بدون جنسیت ، برداشتن کاندوم بدون رضایت در هنگام رابطه جنسی غیرقانونی شد و راه را برای اولین کشور باز کرد. ممنوعیت فروش دمنده برگ و ماشین چمن زنی جدید با گاز.

وی همچنین فیلمبرداری از فردی در نزدیکی کلینیک سقط جنین به منظور ایجاد رعب و وحشت را ممنوع اعلام کرد ، شهرک های مخفی کاری را که شامل آزار و اذیت و تبعیض می شود ممنوع کرد و استفاده از گلوله های لاستیکی توسط پلیس در طول اعتراضات را محدود کرد. او حتی از توزیع بسته های سس گوجه فرنگی و سایر چاشنی های یکبار مصرف رستوران ها منع کرد ، مگر آنکه مشتریان از آنها بخواهند.

کالیفرنیا یکی از عمیق ترین ایالت های آبی کشور است – دموکراتها تمام ادارات سراسر ایالت را کنترل می کنند و اکثریت آنها در قانونگذاری است ، که امروزه اغلب به عنوان آزمایشگاهی برای سیاستهای لیبرال عمل می کند که در بسیاری از ایالت ها به رای نمی رسد. فرماندار قدرت عظیمی در مورد آنچه قانون می شود اعمال می کند زیرا قانونگذاران کالیفرنیا به ندرت وتو را نادیده می گیرند.

اگر امسال یک سال عادی غیرانتخاباتی بود ، شاید نیوسوم با احتیاط بیشتری به مبارزات انتخاباتی خود در سال 2022 نزدیک می شد. اما در اوایل سپتامبر ، تنها سه روز به مدت 30 روز که فرماندار باید قوانین را مرور کند ، نیوزوم به طرز قانع کننده ای تلاش جمهوریخواهان برای برکناری وی را شکست داد.

فقط سه روز پس از آن انتخابات ، نیوزوم دو قانون با هدف محدود کردن منطقه بندی تک خانواده ای در کالیفرنیا امضا کرد ، تغییری فاحش برای ایالت با بسیاری از جوامع که گستردگی حومه شهرها را مشخص می کند ، اما اکنون با کمبود مسکن مقرون به صرفه روبرو است.

بر اساس تجزیه و تحلیل کریس میچلی ، لابیست کهنه کار ، که سالها وتوی فرمانداری را ردیابی کرده است ، نیوسوم در مجموع 92 درصد از لوایحی را که قانون گذاران روی میز خود گذاشته اند امضا کرد – بالاترین درصد در طول سه سال مسئولیت وی.

بیل والن ، همکار سیاستگذاری در موسسه هوور ، یک اندیشکده محافظه کار در دانشگاه استنفورد ، گفت: “نتیجه ای از قوانین تدریجی و علامت های پیام رسانی مجازی بود”.

وی گفت: “به طور سنتی ، ما فرماندارانی داریم که بیشتر از نیوزوم مرکز گرا بوده اند.” با فراخوان فعلی ، این فرمانداری است که واقعاً به هیچ وجه تهدید نمی شود. “

اما آنچه در بیشتر کشورها مترقی تلقی می شود ، می تواند در کالیفرنیا معتدل تلقی شود.

نیوزوم با وتوی خود خشم بسیاری از جناح چپ ایالت را برانگیخت ، از جمله مسدود کردن لایحه ای که از پیمانکاران دولتی می خواست تأیید کنند که زنجیره های تأمین آنها در جنگل زدایی گرمسیری سهیم نیستند.

او همچنین لایحه ای را رد کرد که راه رفتن در خیابان را قانونی می کرد ، حامیان حرکتی می گویند این مورد ضروری است زیرا پلیس به طور نامتناسب افراد سیاه پوست را متوقف می کند و برای این جنایت بلیط می گیرد.

وی لایحه ای را که به کارگران مزرعه اجازه می داد در انتخابات اتحادیه ها از طریق پست رای دهند ، متوقف کرد ، تصمیمی که برخی از کارگران را بسیار عصبانی کرد با پروتیس راهپیمایی کرد به رختشوی فرانسوی ، رستوران شیک در منطقه خلیج سان فرانسیسکو که در آن نیوزوم در حال غذا خوردن بدون ماسک در طول همه گیری عکاسی کرده بود. صحنه بیرون آمدن نیوزوم با دوستان لابی در حالی که به دیگران می گفت در خانه بمانید به تلاش برای یادآوری کمک کرد.

در هفته های منتهی به فراخوان ، قانونگذاران گفتند که دولت نیوزوم به طور غیرمعمول در روند قانونگذاری مشارکت داشته است ، و موجی از اصلاحات را برای تنظیم لوایح به دلخواه خود ایجاد کرد. او قانونی را امضا کرد که کالیفرنیا را به اولین ایالت تبدیل می کند که خرده فروشان بزرگ مانند آمازون را از اخراج کارگران به دلیل سهمیه مفقودی که با استراحت حمام و استراحت تداخل دارد منع می کند.

به گفته لورنا گونزالز ، نماینده مجلس ، نویسنده این لایحه ، او از قانونگذاران برای حذف قوانین ناظر بر زبان برای اعمال یک استاندارد در سطح کار برای سرعت معقول اصرار داشت.

گونزالس ، دموکرات سن دیه گو و رئیس کمیته تخصیص اعتبار مجمع گفت: “از کسی که احتمالاً خود را چپ این فرماندار می داند ، … فکر نمی کنم او تا این حد پیش رفته باشد.” “اگر به برخی از لوایح ، همانطور که آنها شروع شده اند ، نگاه کنید و سپس بدانید که به دلیل ورودی دولت به کجا رسیدند ، پس … به نوعی می بینید که چه اتفاقی می افتد.”

قانونگذاران به اندازه معمول اسکناس های نیوزوم را ارسال نکردند. این بیماری همه گیر محدود به جایی و تعداد دفعاتی بود که قانونگذاران می توانستند جلسات کمیته را برگزار کنند ، و باعث شد که رهبران قانونگذار قانونگذاران را محدود به نوشتن 12 لایحه کنند. و این اولین سال از یک جلسه قانونگذاری دو ساله بود ، بنابراین بسیاری از بحث برانگیزترین پیشنهادات برای بررسی تا سال آینده به تعویق افتاد.

به گفته یک مدافع قانون ، جرم لوسیدن به قصد ارتکاب فحشا حذف می شود ، یک مدافع قانون گفته است که زنان سیاه پوست و افراد تراجنسیتی را هدف قرار می دهد. این لایحه به تصویب مجلس رسید ، اما نویسنده تصمیم گرفت هنوز آن را به نیوزوم ارسال نکند.

گونزالس معتقد است که قانونگذاران در طول جلسه “خودتنظیمی زیادی” داشتند ، زیرا می دانستند که مجبور ساختن موضوعات قطبی در Newsom می تواند در انتخابات فراخوان به او آسیب برساند.

اما سناتور سیدنی کاملگر ، دموکرات از لس آنجلس ، گفت که تعداد کمی از قانونگذاران لایحه را به تاخیر می اندازند زیرا نگرانند که چگونه می تواند بر آینده سیاسی نیوزوم تأثیر بگذارد و گفت: “قانونگذاران نیز خودخواهی دارند”. او گفت که فرماندار “همیشه درگیر” قوانین است.

او می گوید: “می خواهید یک فرماندار یا یک دولت در این امر دخیل باشد ، زیرا سیاستی که مناسب نیست یا نمی تواند اجرا شود ، در نهایت به یک رویا تبدیل می شود.”

سال آینده ، قانونگذاران می توانند قوانین نیوزوم را برای تنظیم قیمت خدمات درمانی و اعمال واکسن COVID یا آزمایش کارفرمایان ارسال کنند ، تصمیماتی که فرماندار باید در مبارزات انتخاباتی مجدد خود اتخاذ کند. اما با وجود اعتراض جمهوری خواهان ، فراخوان قدرت سیاسی وی را تأیید می کند ، اما این تصمیمات می تواند برای نیوزوم آسان تر باشد. نیوزوم تلاش فراخوان را با بیش از 60 درصد آرا شکست داد.

اسکات ویلک ، رهبر جمهوری خواهان سنای سناتور آمریکا گفت: “زندگی برای خانواده ها سخت تر و گرانتر شده است ، اما دموکرات ها بر مواردی مانند ممنوعیت بسته های سس گوجه فرنگی و ماشین های چمن زن با گاز متمرکز هستند.” امیدوارم سال 2022 عقل سلیم را برای ساکرامنتو به ارمغان آورد. “دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *