خریداری کردن

ماهی شینوک پرورش داده شده در قفس و نیوزلند در فروشگاههای ایالات متحده موجود است. فصل ماهی قزل آلا اقیانوس آرام از ماه مه تا سپتامبر ادامه دارد. اگر آن را در خارج از آن ماه ها دیدید ، یخ زده است ، اگرچه هنوز هم خوشمزه خواهد بود. ماهی قزل آلا معمولاً گران تر است.

در ایالات متحده ، چینوک معمولاً به صورت کامل یا کامل منجمد ، فیله ، استیک و تکه های چوبی به فروش می رسد. نسخه های دودی ، نمکی و خشک نیز به راحتی در دسترس هستند. می توان هم استیک و هم فیله خرید.

به دنبال برچسب گذاری روی بسته “پرورش یافته در مزرعه”/ “صید شده وحشی” و “برداشت مسئولانه”/ “غذاهای دریایی پایدار” باشید. اگر ماهی کامل خریداری می کنید ماهی را انتخاب کنید که چشمانی روشن ، شفاف و پوست مرطوب و براق ، قوام سفت و عطر تازه دارد.

از ماهی هایی که بوی تند ، ماهی یا شبیه آمونیاک دارند ، اجتناب کنید. همچنین ، برای طراوت بخش های بریده شده مانند استیک ، به دنبال گوشت صورتی-نارنجی با خطوط سفید روشن باشید.

از مصرف ماهی قزل آلا دودی با لبه های خشک یا قهوه ای که به نظر می رسد نشت و مرطوب است خودداری کنید.

ذخیره سازی

ماهی قزل آلا چینوک ماهی غنی از چربی و پروتئین است. اگر باکتری ها را بلافاصله پس از برداشت ذخیره نکنید ، باکتری ها را جذب می کند و به سرعت بد می شود.

در خانه ، ماهی کامل ، فیله ، استیک و تکه ها را برای استفاده در عرض 1-2 روز در یخچال نگهداری کنید ، در غیر این صورت برای استفاده طولانی مدت در قسمت فریزر قرار دهید.

موارد مصرف غذا

شینوک وحشی آبهای آلاسکا به دلیل گوشت خوش طعم و غنی از امگا 3 و طعم خوشمزه ، از همه گونه های ماهی قزل آلا گران ترین است.

می توان آن را کبابی ، پخته ، بخارپز ، سرخ کردنی یا کبابی کرد. گوشت قسمت میانی ظریف تر از گوشت نزدیک به دم است. اگر پوست را ترجیح می دهید ، فقط آن را از داخل پوست بکنید. قبل از پخت هرگونه استخوان را بردارید.

فقط مطمئن شوید ، باید پخته شود تا زمانی که گوشت مات شود و به راحتی با چنگال پوسته پوسته شود.

در اینجا برخی از ایده های خدمت رسانی وجود دارد:

 • ماهی قزل آلا شینوک به سادگی کباب می شود یا در روغن زیتون و گیاهان با فشار لیمو پخته می شود.

 • فیله های ترد یا استیک را در سس کره گیاهی برای چند دقیقه میل کنید ، با یک لیمو لیمو به عنوان تزیین سرو کنید.

 • شینیو کنسرو شده و دودی که در ساندویچ ، سالاد ، املت ، غذاهای ماکارونی ، موس و نان و کیک استفاده می شود.

 • ماسونوسوکه نام ژاپنی ماهی قزل آلا چینوک است. ماهی قزل آلا نمک یا شیو زاک جزء اصلی صبحانه ژاپنی است که با برنج ، سوپ میسو و ترشی سرو می شود.

 • ژاپن برای برآوردن نیازهای داخلی ، آلاسکا صید شده وحشی و نیوزلند را وارد می کند. این غذا به طور گسترده در رستوران های سوشی و ساشیمی در سراسر ژاپن استفاده می شود.

 • ماهی قزل آلا چینوک (خاویار) – خاویار ماهی قزل آلا دانه ای بزرگتر (ایکورا) نسبت به سایر گونه های ماهی قزل آلا کوچکتر است. در ژاپن هم از خاویار (ایکورا) و هم از قلیه در کیسه (سوجیکو) به عنوان چاشنی در غذاهای سوشی و برنج استفاده می شود.

 • خاویار ماهی قزل آلا (ikura) و قلیه در کیسه ها (sujiko) که در سوشی استفاده می شود و غذاهای برنج در ژاپن.

مشخصات ایمنی

Chinook دارای سطح جیوه بالاتری نسبت به ماهی قزل آلا دیگر است ، اما این میزان هنوز پایین تر از میزان موجود در ماهی هایی است که در این توصیه ذکر شده است. سطح متیل جیوه در ماهی قزل آلا چینوک 0.022 قسمت در میلیون (PPM) است.

بر این اساس ، دستورالعمل های نهایی FDA ایالات متحده در مورد میزان خوردن ماهیان باردار و مادران شیرده ، همراه با لیست گزینه های خاصی که ایمن هستند یا باید از آنها اجتناب شود ، چینوک را در بهترین دسته انتخاب با این معیار ، فرد می تواند 2-3 وعده در هفته مصرف کند. (سلب مسئولیت پزشکی).

همچنین بخوانید ≻≻-

ماهی آتلانتیک حقایق تغذیه و مزایای سلامتی

ماهی قزل آلا بروک حقایق تغذیه و مزایای سلامتی

نوعی ماهی پهن بزرگ حقایق تغذیه و مزایای سلامتی

≺≺ بازگشت به غذای دریایی از جانب ماهی قزل آلا چینوک حقایق تغذیه و مزایای سلامتی

خواندن بیشتر (پیوندها در پنجره جدید باز می شود):

 1. ماهی قزل آلا چینوک. PDF

 2. بارداری و ماهی

 3. پایگاه داده ملی تغذیه USDA.

 4. اسیدهای چرب امگا 3: یک کمک ضروری.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *