دنور (AP)-یکی از نامزدهای سابق فرمانداری آیداهو که در سال 1984 در قتل دختر 12 ساله کلرادو تحت محاکمه بود ، تا زمانی که وسواس او نسبت به جنایت و ملاقات های بی وقفه برای گفتگو با پلیس وجود نداشت ، حتی بعنوان یک مظنون در اجرای قانون در نظر گرفته نمی شد. دادستان ها در آغاز محاکمه این مرد روز چهارشنبه گفتند سرنخ هایی وجود دارد که او را به مظنون تبدیل کرده است.

استیو دی پانکی ، نامزد تکراری طولانی مدت ، سال گذشته در مرگ جونل متیوز دستگیر شد. بقایای این دختر پس از ظاهر شدن صورت او روی کارتن های شیر پیدا شد ، به عنوان یکی از اولین بچه های مفقود شده که در تلاش برای حمایت از رونالد ریگان ، رئیس جمهور سابق ، روی آنها ظاهر شده بود. او به ضرب گلوله کشته شده بود.

پانکی همسایه خانواده این دختر در گرلی ، کلرادو بود ، شهری که تقریباً 108000 نفر در آن 80 مایل (80 کیلومتری) شمال دنور زندگی می کردند.

مایکل رورک ، دادستان ناحیه ولد در سخنرانی افتتاحیه خود اظهار داشت که اظهارات داوطلبانه پانکی در طول سالها به مجریان قانون و روزنامه نگاران ، علاقه شدید وی به این پرونده و رفتار عجیب در زمان قتل که توسط همسر سابقش بازگو شد ، گناه او را اثبات می کند.

“تقریباً گویی متهم به صورت دوره ای و با افزایش دفعات به مجریان قانون می رود ، روی شانه آنها ضربه می زند و می گوید:” من اینجا هستم. بیا و من را بیاور ، “روورک گفت.

آنتونی وایورست ، وکیل پانکی ، معتقد است که شواهد غیرقانونی دادستان ، شخصیت فوق العاده پانکی و وسواس او در اسرار “جنایت واقعی” برای محکوم کردن او به آدم ربایی و قتل کافی نیست. ويورست گفت قصد دارد شهادتي را ارائه دهد كه نشان مي دهد پليس بايد روي يك مظنون جانشين متمركز تمركز كند.

ویورست گفت: “استیو پانکی یک فرد شلوغ است … او وسط همه چیز می شود.” “و وقتی صحبت از این جنایات واقعی می شود ، او علاقه خاصی دارد و به طور خاص درگیر می شود.”

ژونل بیش از 30 سال مفقودالاثر شناخته می شد تا اینكه كارگران حفر خط لوله در ژوئیه 2019 كشف كردند كه بقایای انسانی با پرونده دندانپزشكی او مطابقت دارد در یك منطقه روستایی در جنوب شرقی گرلی. پلیس سپس مرگ او را قتل نامید.

رورک گفت ، جونل بر اثر اصابت یک گلوله به پیشانی خود جان باخت.

رورک جزئیات ملاقات های مستمر و بی دلیل پانکی و اظهاراتش را در مورد پرونده متیوس به مجریان قانون به اشتراک گذاشت.

ویورست گفت وسواس پانکی به این دلیل است که او مبتلا به سندرم آسپرگر است ، که باعث می شود ذهن او اطلاعات را متفاوت پردازش کند و او را وادار به “وسط این موارد” کند تا “اهمیت خود” خود را ثابت کند.

ويورست چندين نمونه از جنايات ديگر را ارائه داد كه پانكي خود را با ادعاي نيروي انتظامي مبني بر اينكه شواهدي در اختيار دارد يا مستقيماً در اين امر دخيل بوده است وارد كرده است.

دادستان ها می گویند که پنکی مکرراً با نیروی انتظامی تماس می گیرد تا اطلاعاتی را در مورد این پرونده به اشتراک بگذارد که به گفته وی از اعترافات شبانگاهی یاد گرفته است که با جزئیات بیشتری شرح داده نشده است ، اما این کار را فقط در مقابل مصونیت از پیگرد قانونی انجام می دهد.

رورک گفت که همسر پانکی گفت که او هرگز کشیش نبود. پورکی همچنین درباره مقاله آنلاین Greeley Tribune در مورد این پرونده اظهار داشت: “بدون توافق ، این پرونده هرگز ممکن است حل نشود.”

دادستان ها گفتند که پنکی در طول این سالها در جریان این پرونده بود ، حتی زمانی که خانواده خود را به چندین ایالت منتقل کرد قبل از اقامت در آیداهو ، جایی که در سال 2014 به عنوان نامزد حزب قانون اساسی برای فرماندار آیداهو و در انتخابات مقدماتی جمهوری خواهان در سال 2018 ، سالی که در آن برگزار شد ، شرکت کرد. مقامات گفتند که او در مرگ دختر مورد علاقه قرار گرفت.

به گفته رورک ، ضبط دستگاه های الکترونیکی پانکی منجر به کشف هزاران جستجو برای کسب اطلاعات در مورد این پرونده شد.

رورک گفت: “خواهید دید که جستجوی اطلاعات در مورد پرونده جونل متیوس در زندگی آن مرد یک امر عادی است.”

Jonelle در 20 دسامبر 1984 ناپدید شد ، پس از اینکه در خانه توسط یکی از دوستان و پدر دوست رها شد. او آخرین بار ساعت 8 شب دیده شد و وارد خانه ای به سبک مزرعه شد که در آن با پدر ، مادر و خواهرش زندگی می کرد. اما وقتی پدرش یک ساعت بعد از بازی بسکتبال خواهر بزرگترش برگشت ، جونل رفته بود.

ویورست ، وکیل مدافع ، از هیئت منصفه خواست در جمع بندی زمان بندی رویدادها و عدم انگیزه ای که پانکی از زمانی که پنکی خانواده متیوس را نمی شناخت ، داشته باشد از عقل سلیم استفاده کند. ویورست همچنین به این نکته اشاره کرد که پانکی هیچ علاقه جنسی به دختران جوان ندارد.

با پنکی از طرف دولت آیداهو تماس گرفته شد تا بعد از اینکه شخص مورد علاقه خود شد ، ماجرا را بیان کند. او به روزنامه گفت که شبی که جونل مفقود شده بود با همسرش در خانه بود و ماشین آنها برای سفر صبح روز بعد بسته شد تا به دیدار خانواده در کالیفرنیا برود. پانکی گفت ، آنها از این سفر استفاده کردند و شش روز بعد در سال 1984 به خانه بازگشتند ، و سپس اخبار مربوط به یک کودک گمشده را از طریق رادیو شنید.

دادستان گفت که همسر سابق به یاد می آورد که این سفر غیر منتظره بود و در راه بازگشت به خانه ، پانکی در کانال های رادیویی به دنبال اخبار ناپدید شدن جونل بود و در مغازه خواربار فروشی محلی توقف کرد تا روزنامه هایی با مقالات مربوط به این دختر از روزهای قبل دریافت کند.

___

نیبرگ یکی از اعضای گروه Associated Press/Report for America Statehouse News Initiative است. گزارش برای آمریکا یک برنامه خدمات غیرانتفاعی ملی است که روزنامه نگاران را در اتاق های خبری محلی قرار می دهد تا در مورد مسائل محرمانه گزارش دهند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *