در پینترست به اشتراک بگذارید
کارشناسان می گویند استفاده از جایگزین های پنی سیلین می تواند منجر به اقامت طولانی تر در بیمارستان ها و هزینه های بالا شود. گتی ایماژ
  • حدود 10 درصد از افراد دارای حساسیت به پنی سیلین هستند که در پرونده پزشکی آنها ذکر شده است.
  • بر اساس تحقیقات جدید، کمتر از 1 درصد از مردم واقعاً به پنی سیلین حساسیت دارند.
  • جایگزین های پنی سیلین به اقامت طولانی تر در بیمارستان، افزایش مقاومت میکروبی و هزینه های بالاتر کمک می کند.
  • برای تعیین اینکه آیا واقعاً آلرژی دارید، با متخصص آلرژی یا ایمونولوژیست صحبت کنید.

پنی سیلین از زمانی که برای اولین بار از کپک در سال 1928 ساخته شد، یک آنتی بیوتیک همه کاره و مفید بوده است.

اما همه نمی توانند این خانواده از آنتی بیوتیک ها را تحمل کنند.

طبق گزارش ها، حدود 10 درصد از افراد دارای حساسیت به پنی سیلین هستند که در پرونده پزشکی آنها ذکر شده است.

در حالی که داشتن آلرژی به پنی سیلین واقعاً ممکن است، تحقیقات جدید نشان می دهد که اکثریت قریب به اتفاق افراد – حتی کسانی که آلرژی به پنی سیلین فهرست شده دارند – در واقع آلرژی ندارند.

علاوه بر این، پیامدها بر نگهداری سوابق پزشکی و مقاومت میکروبی تأثیر می گذارد.

در مقاله ای که امروز منتشر شد، محققان کالج آمریکایی آلرژی، آسم و ایمونولوژی (ACAAI) به این نتیجه رسیدند که پایگاه های داده پزشکی تمایلی به انعکاس واقعیت در مورد پنی سیلین ندارند.

سونام سانی، پزشک متخصص داخلی در Mineola، نیویورک، نویسنده ارشد این مطالعه و یکی از اعضای ACAAI، توضیح داد: «بزرگ‌ترین نکته این است که ارزیابی آلرژی به پنی‌سیلین در حال گسترده‌تر شدن است و بیماران در صورت لزوم مورد ارزیابی قرار می‌گیرند.

ثانی به سلامت لاین گفت: «اما با وجود منفی بودن تست پنی سیلین، برخی از بیماران همچنان برچسب آلرژی به پنی سیلین خود را در پرونده الکترونیکی پزشکی و داروخانه خود دارند. برخی از بیماران همچنان در مصرف پنی‌سیلین‌های بیشتر در صورت تجویز مردد هستند و اینها همه موانعی هستند که ما به‌عنوان متخصص آلرژی با آن‌ها مواجه هستیم و باید برای غلبه بر آن با یکدیگر همکاری کنیم.»

آلرژی واقعی؟

مدتی است که می‌دانیم آلرژی واقعی به پنی‌سیلین آنقدر که سوابق پزشکی نشان می‌دهد رایج نیست.

مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری (CDC) ایالت ها کمتر از 1 درصد از جمعیت واقعاً به پنی سیلین حساسیت دارند.

این آژانس می افزاید که حدود 80 درصد از بیماران مبتلا به آلرژی به پنی سیلین به مرور زمان حساسیت خود را از دست می دهند.

یک مطالعه در سال 2015 به این نتیجه رسید که آلرژی های جدی به پنی سیلین تنها در 0.03 درصد از جمعیت رخ می دهد.

Blanka Kaplan، MD، متخصص در آلرژی بزرگسالان و کودکان، آسم، و ایمونولوژی بالینی در Northwell Health در نیویورک، به Healthline گفت که آلرژی به پنی سیلین هنوز بیش از حد تشخیص داده می شود.

او گفت: “به طور کلی، بیش از 10 درصد از افراد دارای برچسب آلرژی به پنی سیلین هستند، اما حقیقت این است که احتمالاً بیش از 2 درصد یا بیشتر از آن ها که واقعاً آلرژی دارند، و حتی شاید کمتر نیست.” “به همین دلیل است که حرکتی به سمت حذف برچسب افراد مبتلا به آلرژی به پنی سیلین صورت گرفته است.”

اگر آلرژی واقعی به پنی سیلین بسیار نادر است، چرا آنقدر گزارش شده است؟

کاپلان می گوید که اغلب به سابقه خانوادگی یا واکنشی در دوران کودکی برمی گردد.

او گفت: «فرض کنیم یک کودک عفونت گوش دارد، بنابراین برای او آموکسی سیلین تجویز می شود که یک آنتی بیوتیک رایج است. “در روز 3، 4، 5 – شاید حتی 10 – پس از اتمام نسخه خود، ممکن است راش ایجاد کنند. اگر فردی در نزدیکی مصرف پنی سیلین بثورات پوستی داشته باشد، ممکن است تشخیص داده شود که به پنی سیلین حساسیت دارد.

هنگامی که چنین آلرژی در سوابق پزشکی فرد باشد، اغلب در آنجا باقی می ماند.

کاپلان می گوید که مرتباً افرادی را در دهه 80 و 90 زندگی می بیند که دارای آلرژی به پنی سیلین هستند.

او گفت: “برای یک کودک جوان که دوره ای از آموکسی سیلین را می گذراند و چند روز پس از درمان دچار بثورات پوستی می شود، مطالعات نشان داده است که اگر دوباره با آموکسی سیلین به چالش کشیده شود، اکثریت آنها واکنشی نشان نمی دهند.”

مشکل چیست؟

پنی سیلین به سختی تنها آنتی بیوتیک موجود در زرادخانه پزشکان است، بنابراین گزینه های دیگری برای افراد مبتلا به آلرژی به پنی سیلین وجود دارد.

مشکل این است که آنتی‌بیوتیک‌های طیف وسیع، که معمولاً به جای آن تجویز می‌شوند، مشکلات زیادی را به همراه دارند.

سانی به هلث‌لاین گفت: نشان داده شده است که چنین آنتی‌بیوتیک‌هایی اثرات نامطلوبی از جمله افزایش خطر ابتلا به عفونت‌های مقاوم به میکروبی دارند و به افزایش طول مدت بستری در بیمارستان کمک می‌کنند. علاوه بر این، اغلب به بیماران آنتی‌بیوتیک‌های جایگزین گران‌تری داده می‌شود که به افزایش هزینه‌های مراقبت‌های بهداشتی کمک کرده است.

این آنتی بیوتیک های طیف وسیع نیز قوی تر هستند.

این بدان معنی است که درمان عفونت با آنها مانند استفاده از یک ابزار بلانت است، در حالی که پنی سیلین بیشتر یک ابزار خوب است.

همه در چاپ خوب

اگر سوابق پزشکی استاندارد و متمرکز باشد، اوضاع برای پزشکان و بیمارانشان بسیار راحت تر خواهد بود.

اما آنها نیستند.

کاپلان گفت: «هیچ سوابق پزشکی جهانی وجود ندارد. «اگر به نورث ول بروید، تمام رکوردها وصل می شوند. اگر به کوه سینا بروید [Hospital in New York]، آنها مجموعه متفاوتی از رکوردها را دارند. هیچ مجموعه ای از رکوردهای جهانی وجود ندارد.”

زمانی که سابقه پزشکی فرد در پایگاه‌های اطلاعاتی بیمارستان‌ها و پزشکان مختلف پراکنده می‌شود، این می‌تواند منجر به مشکلاتی شود. کارهایی برای بهبود این موضوع انجام شده است، اما هنوز یک علم نادرست است.

کاپلان گفت: “کاری که ما در اینجا انجام می دهیم این است که پس از حذف برچسب افراد، یادداشتی را برای پزشک مراقبت های اولیه آنها ارسال می کنیم و من یادداشتی را برای بیمار ارسال می کنم که از آنها می خواهم به داروخانه بروند تا بتوانند سوابق خود را به روز کنند.”

او گفت: “من فقط می توانم سوابق را تغییر دهم که در دسترس من هستند و این یک مشکل است.” “بسیاری از اوقات، چیزهایی در آن قرار می گیرند و حذف نمی شوند. حتی پس از حذف برچسب، این یک مانع است.»

آیا می خواهید برچسب زدایی کنید؟

هم سانی و هم کاپلان می گویند که برای افرادی که دارای آلرژی به پنی سیلین فهرست شده هستند، ایده خوبی است که با متخصص آلرژی یا ایمونولوژیست صحبت کنند تا آلرژی آنها ارزیابی شود.

سانی خاطرنشان کرد: باید بپرسید که آیا متخصص آلرژی شما برای آلرژی به پنی سیلین ارزیابی می کند، همانطور که همه اقدامات انجام نمی دهند.

کاپلان اضافه می کند که آزمایشی وجود دارد که باید – یک بار برای همیشه – مشخص کند که آیا واقعاً آلرژی دارید یا خیر. این آزمون به عنوان یک چالش شناخته می شود.

او توضیح داد: “این زمانی است که شما در مطب دکتر هستید و یک دوز آموکسی سیلین را در مطب مصرف می کنید و پزشک شما را مشاهده می کند.” این آزمایش نهایی برای آلرژی به پنی سیلین است. استاندارد طلا چالش آموکسی سیلین است، زیرا آموکسی سیلین خواهر و برادر پنی سیلین است.