مرگ «مهسا امینی» راز اغتشاشات بود/ سناریوی تکراری منافقینحجت الاسلام علیریزو فرهنگ در گفتگو با خبرنگار ایمنا. در باره وی با بیان اینکه ریشه همه این توطئه ها به دشمنی آمریکا با ملت ایران و استکبار جهانی برمی گردد، گفت: با پیروزی انقلاب اسلامی، نظام جمهوری اسلامی به مقابله با تمام جهان استکبار برخاست و با نقشه آنها مخالفت کرد.

وی خاطرنشان کرد: دشمنان از هر فرصتی برای هدف سوء استفاده خواهند کرد گذاشتن اصل دین اضافه کرد: آنها با اصل جمهوری اسلامی دشمنی دارند زیرا پرچم اسلام را در ایران به اهتزاز درآورده و باعث بیداری شده است. امت اسلامی شده است، دشمنان همیشه سناریوهایی می‌آورند تا احیای اسلامی را منحرف کنند و مردم را به جمهوری اسلامی بدبین کنند.

دبیر شورای توسعه سیاست گذاری ائمه جمعه استان اصفهان ریشه این مسائل را مربوط به سیاست مقابله استکبار دانست و گفت: اگر هر دو سناریو حدس و گمان باشد. بودن به مرگ مهسا امینی توجه کنید، دشمنان ایران در هر شرایطی سعی در اجرای این سناریو داشتند، از این رو مرگ مهسا امینی بهانه و سرزنش شد. کلمه عبور به دست دشمنان افتاده است تا از آن برای حمله به نظام و انقلاب و تعرض به اصول و ارزش های انقلاب استفاده کنند.

ضرورت ایجاد سازوکاری برای تعیین ارزش های دینی

وی با تاکید بر برنامه ریزی از پیش برای آخرین سناریوی ناآرامی گفت: وظیفه ما آزادسازی جبهه انقلاب و ارزش هاست. ترک نکردند و با این اتفاقات نباید از ارزش‌های خود عقب‌نشینی کنیم، تحت تأثیر جبهه کفر قرار نگیریم، بلکه باید سازوکار مشخصی برای تعیین ارزش‌های دینی در جامعه داشته باشیم و به هیچ وجه فضایی برای آن قائل نباشیم. دشمن

حجت‌الاسلام فرهنگ اسلامی صبر پلیس با قدردانی از اغتشاشات گفت: لطفا و در این جریان ضمن قدردانی از نیروهایی که با توطئه گران مخالفت کردند، باید عملاً از عملکرد مردمی که در صحنه قهرمانی به نمایش گذاشتند و به آنها خدمت کردند، قدردانی کرد. مجاهدین مشکلات را می توان حل کرد تا مردم بدانند سیستم پشت سر آنهاست.

وی با اشاره به حضور خودجوش مردم در راهپیمایی ضد اغتشاشگران افزود: مشارکت به موقع مردم توانست این جریان را خنثی کند، بسیار مهم است که نمایندگان اقشار مختلف در کنار هم در میدان حضور داشته باشند و جان او را تضمین کند. نظام و انقلاب

دبیر شورای توسعه سیاستگذاری ائمه جمعه استان اصفهان گفت: حضور مردم در صحنه می فهمد که دشمن با ایجاد سناریو نمی تواند اصل نظام را مداخله کند، البته می تواند آسیب هم وارد کند، اما نمی تواند مقابله کند. آنها را با جریان گسترده و ریشه های قوی این انقلاب.