مزرعه گل ختمی چیست؟ Gaby Vaca-Flores ، RDN ، CLE ، وعده گل خشخاش را برای حمایت از سیستم ایمنی و موارد دیگر به اشتراک می گذارد.

مردم قرن هاست که از سنبل الطیب برای ارتقاء رفاه عمومی استفاده می کنند. این یک گیاه قدرتمند برای سلامت سیستم ایمنی بدن است و می تواند یک عنصر کلیدی باشد که در صورت احساس آب و هوا در دسترس است.

در حالی که گاهی اوقات روشهای طبیعی ممکن است خیلی خوب به نظر برسند ، گل بالایی در لیست مواد سرکوب کننده سیستم ایمنی قرار دارد. در این مقاله ما مزایای علمی گیاه خشخاش را فاش می کنیم.

آلبالو چیست؟

Elderberry درختچه ای است از Adoxaceae خانواده و به آن درخت ارغوانی یا درخت سامبوکا نیز می گویند. اگرچه به طور سنتی در سراسر جهان مورد استفاده قرار می گرفت ، گل ارشد در اروپا و آمریکای شمالی متولد شد. این گل با گلهای سفید و میوه های بسیار کوچک بنفش سیاه و سفید آن مشخص می شود.

اگرچه آلبالو شهرت درمانی پیدا کرده است ، اما به دلیل کاربردهای آشپزی و عملی آن نیز به طور گسترده ای شناخته شده است.

تا به امروز ، گل سنبل برای تهیه مربا ، سس ، پای ، چای و حتی شراب استفاده می شود. علاوه بر این ، بومیان آمریکا از شاخه ها برای تولید فلوت ، سبد و سایر وسایل خانه استفاده می کردند.

دختری که در دستش گل سنبلدری گرفته است

مزرعه گل ختمی چیست؟

مزایای درمانی گل ختمی عمدتا به دلیل مشخصات تغذیه ای و پیچیده آن است. در اینجا چیزی است که آن را متمایز می کند.

1. سنجد سرشار از ترکیبات فنلی است

الدربری مملو از ترکیبات آلی مفید به نام پلی فنول است.

به طور دقیق تر ، آلبالو زیرمجموعه ای از پلی فنول ها به نام آنتوسیانین را تأمین می کند. محققان هنوز در حال تلاش برای درک نحوه عملکرد دقیق آنتوسیانین ها در بدن هستند ، اما مطالعات زیادی وجود دارد که نقش امیدوار کننده مصرف پلی فنول در سلامت انسان را نشان می دهد.

برخی از مزایای پیشنهادی آن عبارتند از:

2. الدربری آنتی اکسیدان می دهد

میوه های دارای رنگدانه های عمیق مانند گل بالغ مقادیر بالاتری از آنتی اکسیدان ها را در مقایسه با انواع روشن خود ارائه می دهند.

آنتی اکسیدان ها یک اصطلاح کلی برای برخی ویتامین ها (مانند ویتامین C) و ترکیبات فنولیک و فلاونوئیدی (مانند موارد ذکر شده در بالا) است. آنها می توانند اکسیداسیون سلولی را مهار کنند. به عبارت دیگر ، آنها به پاکسازی رادیکال های آزاد مضر کمک می کنند ، که به نوبه خود از استرس اکسیداتیو محافظت می کند.

در حقیقت ، یک مطالعه نشان داد که گل ختمی تولید ROS بیش از حد (نوعی رادیکال) را در سلولهای روده بزرگ تا 22 درصد و آسیب DNA اکسیداتیو را تا 46 درصد کاهش می دهد.

با توجه به توانایی آنها در خنثی سازی یا کاهش سرعت آسیب سلولی ، مزایای آنتی اکسیدانی در بسیاری از زمینه های سلامت انسان در حال گسترش است ، از جمله:

  • مصونیت
  • سلامت قلب و چشم
  • پیری پوست

3. Elderberry از سلامت سیستم ایمنی بدن پشتیبانی می کند

نقش گل ختمی در حمایت از سیستم ایمنی بدن ما شاید یکی از شناخته شده ترین و مورد بررسی ترین مزایای آن باشد.

محققان بر این باورند که آلبالو با بهبود فعالیت گلبول های سفید ، سلامت سیستم ایمنی بدن را حفظ می کند. گلبول های سفید خون (مانند ماکروفاژها و لنفوسیت ها) قدرت سیستم ایمنی بدن هستند و برای عملکرد مطلوب بسیار مهم هستند.

مطالعات متعددی وجود دارد که اثرات مصرف گیاه گل ختمی بر سیستم ایمنی بدن را مورد بررسی قرار داده است.

متاآنالیز چهار آزمایش بالینی در سال 2019 نشان داد که در شروع علائم تنفسی فوقانی ، مکمل گل سنبل الطیب به طور قابل توجهی طول مدت و شدت علائم را در مقایسه با گروه های کنترل کاهش می دهد. علائم ارزیابی شده با سرماخوردگی معمولی از جمله سرفه و احتقان بینی مطابقت دارد.

در حالی که جدیدترین تحقیقات در مورد مزایای گل سنبل برای حمایت ایمنی بسیار امیدوار کننده است ، تحقیقات مداوم برای تأیید تأثیر آن بر افراد سالم مورد نیاز است.

پخت خشخاش برای تقویت بیشتر ایمنی

آنچه باید قبل از افزودن با گل سنبل بدانید

واضح است که نادیده گرفتن فواید گل سنبل دشوار است. قبل از افزودن آن به برنامه معمول خود ، به خاطر داشته باشید که مرکز ملی سلامت مکمل و یکپارچه نسبت به خوردن خام خشخاش هشدار می دهد.

خوردن قسمتهای مختلف گل ختمی – از جمله پوست ، برگ و ریشه – خطرناک است. در شکل خام خود ، آلبالو حاوی گلیکوزیدهای سیانوژنیک است که معده آن را به هیدروژن سیانید (HCN) هیدرولیز می کند. HCN یک ترکیب سمی است که می تواند باعث ناراحتی های گوارشی در حالت تهوع و استفراغ شود. مقادیر زیاد قرار گرفتن در معرض HCN حتی ممکن است نیاز به بستری شدن داشته باشد.

خبر خوب؟ میوه های پخته شده این خطر را ندارند. همچنین می توانید آن را در فرم های مکمل ایمن مانند آدامس گل ختمی که حاوی عصاره گل سنبل است مصرف کنید.

افکار پایانی

به طور خلاصه ، آلبالو گیاهی است که به طور سنتی برای حفظ سلامت سیستم ایمنی بدن استفاده می شود. پلی فنول چشمگیر و مشخصات آنتی اکسیدانی آن را به بهترین مدعی برای ارتقاء سلامت کلی تبدیل می کند. همچنین دارای تحقیقات قابل توجهی است که از خواص درمانی آن حمایت می کند.

برای ایمن ترین تجربه ، بهتر است کهرنج را بپزید – یا به طور راحت تر ، از مکمل گل سرخ حاوی عصاره بوته استفاده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *