موزه شاهزاده های گرمابه چه زمانی افتتاح می شود؟محمد هاشم صرامی در گفت و گو با خبرنگار ایمنا اظهار کرد: ریشه تاریخی شاهزادگان گرامبو به دوران صفویه برمی گردد و دارای یک در ورودی و یک راهرو است. سردپیچ و خم، گلخانه، حوضچه های ذخیره آب روی پشت بام.

وی مساحت این بنا را 600 متر مربع عنوان کرد و افزود: مرمت شاهزادگان گرمابه با تلاش سازمان نوسازی و بهسازی شهرداری اصفهان بیش از 10 سال طول کشید و بنا به همان طرح قدیمی مرمت شد. و فرم.

رئیس موزه شاهزاده های گرمابه و مدیر دفتر بازار تخصصی شهر اصفهان گفت: از آنجایی که این غسالخانه قدیمی مرمت شد، درب این مجموعه بسته شد و با رصدهای صورت گرفته از سوی سازمان فرهنگ و هنر شهرداری و حوزه هنری این معاونت، این مکان در اختیار حوزه فرهنگی و اجتماعی قرار گرفت. . تاسیس شهرداری

وی با اشاره به افتتاح موزه شاهزادگان در روز عید نوروز 1401 گفت: مردم و مسافران در ایام عید از این مجموعه استقبال کردند و از این بنای تاریخی مربوط به دوران صفویه بازدید کردند.

صرامی با بیان اینکه این گرمابه با همکاری حوزه هنری شهر اصفهان به موزه تبدیل می شود، تصریح کرد: علاوه بر موزه حمام شاهزادگان، دفتر تخصصی بازار اصفهان نیز در این مجموعه فعالیت می کند.

وی با بیان اینکه این گارامبا در حال حاضر برای بازدید عموم آزاد نیست، ادامه داد: در حال برگزاری جلسات اتاق فکر موزه هستیم تا تصمیم بگیریم کدام موزه برای افتتاح در این گارامبا تاریخی بهتر است و مورد استقبال مردم قرار می گیرد.

مدیر موزه شاهزاده های گرمابه گفت: دفتر جداگانه، مجزا هدف از راه اندازی این بازار ایجاد غسالخانه شاهزادگان در قالب موزه و جاذبه گردشگری، معرفی بازار به عنوان فضای شهری تاریخی و مردم شناسی، برگزاری همایش های مشترک، دوره های آموزشی، سبک زندگی فرهنگی، تجاری و اقتصادی، سنت ها و سنت ها است. . رزق و روزی و ایمان این را تعیین کنید و مشاهده کننده فرصت های فرهنگی، تاریخی و هنری بازار، تحقیقات بازار روزانه، مجموعه پایگاه داده و جهت گیری خدمات بازار مورد بررسی قرار گرفت.

وی خاطرنشان کرد: دفتر تخصصی بازار در واقع سعی در تسهیل ارتباط بین آنها دارد شاهزاده با بازار، بازاریابان و فعالان اقتصادی همراه باشید. در همین راستا جلسات این دفتر تخصصی علاوه بر جلسات مرکز تحلیل موزه شاهزاده های گرمابه برای رصد فعالیت ها به صورت هدفمند و کارشناسی انجام می شود.

صرامی افزود: اساتید دانشگاه، رئیس حوزه هنری و مسئولان سازمان فرهنگی در جلسات دفتر تخصصی بازار شرکت خواهند کرد. در جلسات اندیشکده موزه گارامبا همچنین از کارشناسانی از اقشار مختلف و معماری و طراحی ساختمان دعوت کرد و طی دو ماه گذشته جلسات متعددی برگزار کرد.

وی خاطرنشان کرد: علاوه بر این، بخش کوچکی از مرمت بنا باقی مانده است که طی چند روز آینده به پایان می رسد، هرچند زیرساخت ها در آنجا شناسایی و نصب شده است، اما تجهیزات آن آماده نشده است. و راهی برای باز کردن مجدد آن وجود ندارد. فعلاً کمی طول می کشد.

نگهبان گرامبا خطاب به شاهزادگان ادامه داد: 3 شهرداری منطقه اصفهان ردیف بودجه ای را برای تجهیز این مجموعه تاریخی اختصاص دادند و اگر این وام در اسرع وقت به ما داده شود، تجهیزات چند ماه تا پایان سال آینده نصب و به بهره برداری می رسد.

وی گفت: این مجموعه تاریخی در قلب بازار بزرگ اصفهان قرار دارد و پذیرای گردشگران، عموم مردم، بازارها و هنرمندان است.

وی افزود: با تکمیل و مرمت بنا و تهیه تجهیزات و لوازم مورد نیاز، در آینده نزدیک شاهد افتتاح مجدد این مجموعه تاریخی دوران صفویه خواهیم بود.

به گزارش ایمنا، حمام شاهزادگان در تقاطع بازار رنگرجه و بازار نو اصفهان قرار دارد و در سال ۱۳۵۴ به ثبت آثار ملی رسیده است.