سربازان اسرائیلی یک واحد توپخانه در نزدیکی مرز بین اسرائیل و نوار غزه ، در طرف اسرائیلی خود در 14 مه 2021 تجمع می کنند امیر کوهن/رویترز

  • صدها کارمند گوگل و آمازون از شرکت های خود خواستند تا روابط خود را با ارتش اسرائیل قطع کنند.

  • کارکنان از پروژه نیمبوس انتقاد کردند ، قراردادی که دو شرکت برای فروش خدمات ابری به اسرائیل امضا کردند.

  • کارمندان گفتند این فناوری امکان نظارت بیشتر اسرائیل بر فلسطینی ها را فراهم می کند.

صدها کارمند گوگل و آمازون با امضای نامه سرگشاده ای که روز سه شنبه در روزنامه گاردین منتشر شد ، پروژه نیمبوس را که قرارداد 1.2 میلیارد دلاری دو شرکت برای فروش خدمات ابری به ارتش و دولت اسرائیل منعقد شده بود ، محکوم کردند.

در این نامه آمده است: “این فناوری امکان نظارت بیشتر و جمع آوری داده های غیرقانونی درباره فلسطینی ها را فراهم می کند و گسترش شهرک های غیرقانونی اسرائیل در سرزمین فلسطین را تسهیل می کند.” “ما نمی توانیم نگاه دیگری داشته باشیم ، زیرا محصولاتی که ما می سازیم برای محروم کردن حقوق اولیه فلسطینیان ، بیرون راندن فلسطینیان از خانه و حمله به فلسطینیان در نوار غزه استفاده می شود – اقداماتی که تحقیقات جنایات جنگی را از سوی دادگاه جنایی بین المللی آغاز کرده است.”

گوگل و آمازون بلافاصله به درخواست Insider برای اظهار نظر پاسخ ندادند.

آمازون و گوگل سالهاست به دلیل قراردادهایی که با اداره مهاجرت و گمرکات و گمرکات و حفاظت از مرزها امضا شده اند با واکنش کارکنان روبرو شده اند. کارکنانی که مستقیماً در کار مشارکت ندارند اغلب از این معاملات آگاه نیستند ، که شامل ارائه ابزارهای دفتری ، خدمات ابری و ابزارهای نظارتی به آژانس های جنجالی فدرال است.

در ماه مه ، 500 کارمند آمازون نامه جداگانه ای به جف بزوس و اندی جاسی امضا کردند که از این شرکت می خواست روابط خود را با نیروهای دفاعی اسرائیل قطع کرده و از فلسطینی ها حمایت کند.

در نامه سرگشاده سه شنبه خاطرنشان شد که قرارداد پروژه نیمبوس در یک هفته خشونت آمیز در غزه زمانی که ارتش اسرائیل صدها فلسطینی از جمله 66 کودک فلسطینی را کشت ، منعقد شد. در ماه مه ، گروه شبه نظامی فلسطینی حماس موشک هایی را به سمت اسرائیل شلیک کرد و اسرائیل با یک سری حملات هوایی پاسخ داد. دیده بان حقوق بشر گفت حملات هوایی اسرائیل و حملات حماس هر دو به احتمال زیاد جنایت جنگی هستند.

در این نامه آمده است: “فناوری که شرکت های ما برای ساخت آن قرارداد بسته اند ، تبعیض و آوارگی سیستماتیک انجام شده توسط ارتش و دولت اسرائیل را حتی برای فلسطینیان خشن تر و کشنده تر خواهد کرد.”

مقاله اصلی Business Insider را بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *