نقش داده ها در بهبود اکوسیستم های حمل و نقل شهری


به گزارش سرویس ترجمه ایمنا، برنامه ریزان در شهرهای سراسر جهان در تلاش هستند تا علاوه بر ارائه راه حل هایی برای مشکلات رایج حمل و نقل، روش های حمل و نقل پایدارتری را ارائه دهند که منجر به کاهش انتشار گازهای آلاینده شود. به عنوان مثال، ترافیک جاده های شهری. در واقع، آنها نیاز به اجرای استراتژی هایی دارند که به کاهش انتشار کربن کمک می کند و در عین حال ایمنی شهروندان را برای رسیدن به مقصد افزایش می دهد. همچنین پیش بینی مشکلاتی که ممکن است امروز و آینده خودروهای جدید پیش بیاید بسیار حائز اهمیت است که با مدیریت صحیح برنامه ریزان در توسعه زیرساخت ها و شرکت ها در ایجاد خودرو امکان پذیر است. در هر دو مورد (توسعه زیرساخت و وسایل نقلیه جدید)، داده ها می توانند مهمترین نقش را ایفا کنند، زیرا بین کاربران و دستگاه های مختلف عابران پیاده، دوچرخه سواران، رانندگان، دوربین های ترافیکی، سنسورهای نصب شده در اتوبوس ها و قطارها یا حسگرهای محیطی هوا که میزان آلودگی را اندازه گیری می کنند. . این صدا را جذب می کند، ارتباط برقرار می کند و در نهایت منجر به ارائه اطلاعات مفید برای تصمیم گیری به رهبران شهر می شود.

بنابراین مدیریت مهاجرت شهری نیازمند دسترسی به منابع داده و ابزارهای لازم برای تجزیه و تحلیل آنها است که منجر به ایجاد مدل های رفتاری و پیش بینی احتمالات آینده می شود.

نقش داده ها در بهبود اکوسیستم های حمل و نقل شهری

بهره برداری از مراکز داده حمل و نقل

مراکز داده حمل و نقل، پلتفرم‌های امنی هستند که در آن سازمان‌های دولتی و شرکت‌های حمل‌ونقل و فناوری می‌توانند به اطلاعات مربوط به الگوهای سفر، حوادث ترافیکی یا سایر اطلاعات حیاتی که اغلب در زمان واقعی تولید می‌شوند دسترسی داشته باشند و به اشتراک بگذارند.

واضح است که دسترسی به مجموعه داده‌ها و یکپارچه‌سازی آن‌ها می‌تواند مدیران و شرکت‌های حمل‌ونقل را به سمت یافتن راه‌حل‌های مرتبط و خلاقانه برای تسریع و بهبود ایمنی سفرهای شهری سوق دهد و در عین حال اقداماتی را برای کاهش انتشار گازهای آلاینده در اختیار برنامه‌ریزان شهری قرار دهد. رویدادها می توانند فراهم کنند. علاوه بر این، داده‌ها می‌توانند اطلاعات مرتبطی در مورد مسیرهای ترافیکی، مناطق پارکینگ، مسیرهای ترافیکی آنلاین محدود و شرایط ترافیکی فراهم کنند و به رانندگان این امکان را می‌دهند تا تصمیمات مناسبی در مورد تغییر سرعت یا جهت خود بگیرند.