محققان می گویند که متوجه یک انحنای U شکل در شیوع اگزما شده اند، زیرا کودکان و سالمندان را به طور یکسان تحت تأثیر قرار می دهد.

در پینترست به اشتراک بگذارید
کارشناسان می گویند تشخیص اگزما در بزرگسالان مسن تر از کودکان است. گتی ایماژ

اگزمای آتوپیک – التهابی که باعث ایجاد بثورات دردناک و خارش‌دار می‌شود – اغلب به عنوان وضعیتی در نظر گرفته می‌شود که بیشتر در کودکان کوچک‌تر شایع است.

اما تحقیقات جدید نشان می‌دهد که در حالی که با بزرگ‌تر شدن کودکان شیوع کاهش می‌یابد، در واقع بعداً در زندگی دوباره افزایش می‌یابد.

در یک حرف محققان که در مجله پزشکی دانشگاهی Annals of Internal Medicine منتشر شده است، منحنی U شکلی را در شیوع اگزما ذکر می کنند. در کودکان و نوجوانان زیاد، در بزرگسالان جوان و میانسال کم و برای بزرگسالان بالای 74 سال زیاد است.

دکتر کاترینا ابوابارا، استادیار پوست در دانشگاه کالیفرنیا سانفرانسیسکو و نویسنده اصلی این مطالعه، به Healthline گفت که نتایج تا حدودی تعجب آور بود.

او توضیح داد: «مانند گزارش‌های دیگر، ما شاهد کاهش نرخ بیماری فعال در دوران کودکی بودیم. با این حال، از یافتن نرخ ثابت بیماری فعال در دوران بزرگسالی و افزایش نرخ در سنین بالاتر شگفت زده شدیم.

در حالی که برای درک بهتر چگونگی تأثیر اگزما بر افراد در سنین مختلف به تحقیقات بیشتری نیاز است، داده‌های جمع‌آوری‌شده باید به پزشکان مراقبت‌های اولیه کمک کند تا درک بهتری از چگونگی کاهش و کاهش این وضعیت در طول زمان داشته باشند.

یک تشخیص پیچیده

متخصص دیگری که توسط Healthline مصاحبه کرده است، می گوید که او نیز این داده ها را تا حدودی تعجب آور یافته است.

دکتر فلاویا سیسیلیا لگا هویت، متخصص آلرژی و ایمونولوژیست در National Jewish Health در دنور، گفت: «در کلینیک، اگزمای بزرگسالان را دیده‌ام که ظاهر می‌شود، اما منحنی U شکل من را شگفت‌زده می‌کند. “هر پزشک در مقایسه با آنچه که یک متخصص آلرژی اطفال ممکن است ببیند، زیرمجموعه کوچکی از اگزمای بزرگسالان دارد، بنابراین شاید فقط کلینیک من برای مشاهده چنین منحنی بسیار کوچک است.”

هویت می‌گوید، به نظر او، اگزمای بزرگسالان به خوبی نوع آن در کودکان شناخته نشده است. بخشی از دلیل این امر این است که علائم ممکن است در یک بیمار بالغ ظاهر شود که شبیه اگزما است اما در واقع چیز دیگری است.

برای یک کودک کوچک، احتمالاً بیوپسی انجام نمی دهید، اما برای یک بیمار مسن تر، باید مطمئن شوید که این مایکوزیس فونگویدز نیست، که نوعی سرطان پوست است که می تواند دقیقاً شبیه اگزما باشد. او گفت.

همچنین این واقعیت وجود دارد که آلرژی تماسی یا درماتیت تماسی در بزرگسالان شایع‌تر از کودکان است.

بنابراین، یک بیمار بالغ ممکن است با تعدادی از بیماری ها دست و پنجه نرم کند، که تا زمانی که به درستی تشخیص داده نشود و درک نشود، هیچ یک به درستی قابل درمان نیستند.

هویت گفت: “شما ممکن است بثورات فردی را با یک استروئید موضعی درمان کنید و اکنون به نظر می رسد که بثورات در حال گسترش یا بدتر شدن هستند، و دلیل آن این است که بیمار اگزمای زمینه ای همراه با حساسیت تماسی به یک استروئید دارد.” بنابراین مهم است که به خاطر داشته باشید که یک بیمار ممکن است دو فرآیند مجزا داشته باشد و درمان اولین فرآیند ممکن است در واقع به دلیل فرآیند دوم آن را بدتر کند.

کیفیت زندگی می تواند ضربه بخورد

اگرچه اگزما دردناک و خارش دار است، اما به طور کلی یک بیماری قابل کنترل است.

این بدان معنا نیست که مردم – جوان یا پیر – باید در سکوت رنج ببرند.

هویت گفت: «مسائل کیفیت زندگی برای اگزمای آتوپیک هم برای کودکان و هم برای بزرگسالان بسیار واقعی است. آن خارش مداوم، آن احساس دائمی که باید آن را بخراشید، و هر چه بیشتر خارانید، بیشتر خارش می کند… این بر توانایی شما برای تمرکز چه در کلاس سوم هستید و چه در بزرگسالی مسن تر هستید، تأثیر می گذارد. حتی اگر تهدید کننده زندگی نباشد، کیفیت زندگی، اگر [the ailment] ضعیف کنترل می شود، به طور قابل توجهی تحت تاثیر قرار می گیرد.

به این دلایل، Hoyte به هر کسی که مشکوک به ابتلا به اگزما است توصیه می کند که زودتر به پزشک مراجعه کند.

دلیلی وجود ندارد که کسی رنج بکشد و یک سری چیزهای بدون نسخه را امتحان کند. درمان های موضعی که بدون نسخه در دسترس هستند بسیار ملایم هستند – به همین دلیل است که آنها بدون نسخه در دسترس هستند. آنها به طور کلی فقط برای خفیف ترین اگزما کار می کنند.

از طرف دیگر، یک پزشک یا متخصص می تواند نسخه ای را با نیازهای فردی بیمار تنظیم کند. هویت خاطرنشان می کند که متخصصان می توانند درمان های مؤثر متعددی را تجویز کنند که برخی از آنها تنها در چند سال گذشته در دسترس قرار گرفته اند.

حرکت رو به جلو

این نامه تحقیقاتی نور جدیدی بر شیوع اگزما در بیماران مسن‌تر می‌افکند و این اطلاعات جدید می‌تواند روشی را که پزشکان مراقبت‌های اولیه برای تشخیص و درمان اگزما در آن جمعیت انجام می‌دهند، تغییر دهد.

ابوابارا می‌گوید که تحقیقات بیشتر می‌تواند به متخصصان سلامت کمک کند تا درک دقیق‌تری کسب کنند – از جمله درک اینکه آیا اگزما در کودکان متفاوت از اگزما در بزرگسالان مسن‌تر است یا خیر.

او به Healthline نوشت: «تحقیقات بیشتری برای درک اینکه آیا علل زمینه‌ای اگزما و ارتباط با سایر بیماری‌ها مانند آسم و آلرژی‌ها در سنین مختلف متفاوت است، مورد نیاز است. اصطلاحات و علائم اگزما می‌تواند متغیر باشد، و برای درک اینکه آیا این بیماری در سنین مختلف یکسان است، به تحقیقات بیشتری نیاز است.

برای بیماران، این تحقیق – اولین مطالعه بزرگ برای بررسی میزان بیماری های فعال تشخیص داده شده توسط پزشک در کل طول عمر – باید آگاهی را در مورد خطر بیماری که تصور می شود عمدتاً در کودکان مشاهده می شود افزایش دهد.

هویت می‌گوید: «وقتی به یک بزرگسال گفته می‌شود که اگزما دارد، گاهی اوقات می‌تواند نگران‌کننده باشد، زیرا به نظر می‌رسد که در حال بیرون آمدن است. اما با درک اینکه این اتفاق می‌افتد، و فقط باید در هر سنی، چه یک کودک کوچک یا یک بزرگسال بزرگ‌تر، در تفاوت نگه داشت، مهم است که دقت لازم را انجام دهیم.»

خط پایین

اگزما یک بیماری نیست که فقط کودکان را مبتلا کند.

تحقیقات جدید نشان می دهد که این بیماری منحنی U شکل دارد و کودکان و همچنین بزرگسالان بالای 74 سال را مبتلا می کند، در حالی که در بزرگسالان جوان و افراد میانسال نسبتاً نادر است.

کارشناسان می گویند تشخیص اگزما در سالمندان دشوارتر است، اما هر سالمندی که مشکوک به اگزما است باید به یک متخصص مراقبت های بهداشتی مراجعه کند.