در پینترست به اشتراک بگذارید
فراخوان عمده محصولات گیاهی به دلیل آلودگی باکتریایی بالقوه وجود دارد. گتی ایماژ
  • چندین محصول گیاهی به دلیل ترس از آلوده شدن آنها به این باکتری ها فراخوانی می شوند لیستریا مونوسیتوژنز.
  • این محصولات در فروشگاه های مواد غذایی مختلف از جمله Trader Joe’s، HEB، Kroger، Marketside، O Organics و Safeway’s Signature Farms فروخته می شدند.
  • در حال حاضر هیچ کس به دلیل محصولات بیمار گزارش نشده است.

بیش از 140 نوع از محصولات گیاهی به دلیل نگرانی از یک پتانسیل فراخوان شده است لیستریا مونوسیتوژنز آلودگی.

Mann Packing Co., Inc.، بخشی از Fresh Del Monte Produce، پس از اطلاع سازمان غذا و دارو (FDA) به سازنده مواد غذایی در مورد آلودگی احتمالی، این فراخوان را در 3 نوامبر اعلام کرد.

هنوز هیچ بیماری مرتبط با فراخوان گزارش نشده است، اما FDA از مصرف کنندگان می خواهد تا از محصولات آسیب دیده اجتناب کنند. لیستریا می تواند علائمی شبیه آنفولانزا همراه با عفونت های بسیار شدید و تهدید کننده زندگی در گروه های آسیب پذیر ایجاد کند.

“Mann Packing این فراخوان را از روی احتیاط فراوان صادر می کند. لیستریا مونوسیتوژنز این شرکت در گزارشی اعلام کرد: ارگانیسمی است که می‌تواند باعث عفونت‌های جدی و گاهی کشنده در کودکان خردسال، افراد ضعیف یا مسن و سایر افراد دارای سیستم ایمنی ضعیف شود. بیانیه توسط FDA به اشتراک گذاشته شده است.

در اینجا چیزی است که یادآوری شده است

سبزیجات آسیب دیده – که شامل لوبیا سبز، برنج گل کلم، بشقاب سبزیجات و سالاد می‌شد – در ایالات متحده و کانادا با نام تجاری Mann به همراه برچسب‌های خصوصی از جمله Trader Joe’s، HEB، Kroger، Marketside، O Organics فروخته شد. و Safeway’s Signature Farms.

تاریخ‌های «بهترین در صورت لذت بردن از» فهرست‌شده در محصولات از 11 اکتبر 2019 تا 16 نوامبر 2019 متغیر است.

در اینجا می توانید لیست کاملی از موارد فراخوان شده را مشاهده کنید.

اگر هر یک از این اقلام را خریداری کردید، باید آنها را بیرون بیندازید یا فورا به فروشگاه برگردانید.

لیستریوز نادر اما جدی است

لیستریوز، عفونت ناشی از باکتری، a علت اصلی بستری شدن در بیمارستان و مرگ ناشی از بیماری های ناشی از غذا.

نادر است، اما جدی است: تقریبا 1600 نفر هر سال در ایالات متحده به لیستریوز مبتلا می شوند. به گفته مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری (CDC) از این تعداد، نزدیک به 260 نفر جان خود را از دست می دهند.

«بعد از اینکه فرد غذای آلوده به آن را می خورد لیستریاعلائم معمولا در عرض چند هفته شروع می شود، اما ممکن است تا یک ماه رخ ندهد. برای زنان باردار، ممکن است تا دو ماه طول بکشد تا علائم ظاهر شوند.» CDC گزارش ها.

بر فراز 90 درصد افراد مبتلا به لیستریوز در بیمارستان بستری می شوند و حتی با درمان آنتی بیوتیکی، میزان مرگ و میر بالایی در حدود 20 تا 30 درصد دارد.

دکتر امش آدالجا، متخصص بیماری‌های عفونی و محقق ارشد در مرکز امنیت سلامت جان هاپکینز، گفت: «در حالی که لیستریا اغلب با گوشت‌ها و پنیرهای اغذیه‌فروشی همراه است، اما با شیوع سبزیجات نیز مرتبط است.

این بخاطر این است که لیستریا او توضیح داد که میکروبی است که به طور طبیعی در خاک یافت می شود، بنابراین می تواند به راحتی به گیاهان برسد و آنها را آلوده کند.

به گفته FDA، این باکتری همچنین می تواند برای مدت طولانی در محصولات غذایی و کارخانه های فرآوری مواد غذایی زنده بماند و باعث می شود که به طور پراکنده باعث شیوع بیماری شود.

عفونت ها می توانند زندگی را تهدید کنند

با اينكه لیستریا در صورت مصرف می تواند طیف وسیعی از علائم را ایجاد کند، معمولاً باعث تب، اسهال و علائم مشابه آنفولانزا می شود.

در موارد شدیدتر، عفونت می‌تواند به خارج از روده گسترش یابد (معروف به لیستریوز مهاجم) و تهدید کننده زندگی شود.

لیستریا آدالجا گفت که می تواند باعث طیفی از بیماری ها از گاستروانتریت، مننژیت، تا عفونت های سیستمیک شود که منجر به شوک سپتیک و مرگ می شود.

وی گفت: اگر عفونت به مغز و مننژها برسد، می تواند باعث کما و حتی مرگ شود.

افراد مبتلا به لیستریوز تهاجمی معمولا علائم را حدود 1 تا 4 هفته پس از خوردن چیزی که آلوده به آن هستند گزارش می دهند. لیستریا – اما گاهی ممکن است علائم را در همان روز یا در اواخر 70 روز پس از مصرف باکتری مشاهده کنید.

CDC بیان می کند که زنان باردار، افراد مسن و افرادی که دارای سیستم ایمنی ضعیف هستند (مانند کسانی که سرطان، دیابت یا بیماری کلیوی دارند) بیشترین خطر را دارند زیرا مبارزه با عفونت برای بدن آنها دشوارتر است.

علاوه بر این، اگر زنان باردار در معرض خطر سقط جنین قرار بگیرند، بیشتر می‌شوند لیستریا، به گفته آدالجا.

Adalja گفت لیستریوز معمولاً به خودی خود برطرف نمی شود و باید آنتی بیوتیک تجویز شود – به خصوص زمانی که تهاجمی باشد.

اگر بعد از خوردن سبزیجات آسیب دیده علائمی را تجربه کردید، بلافاصله با پزشک خود تماس بگیرید. تشخیص سریع و به موقع کلید درمان است لیستریا– باعث ایجاد عفونت و جلوگیری از گسترش بیشتر آنها می شود.

خط پایین

بیش از 140 نوع از محصولات گیاهی به دلیل نگرانی از یک پتانسیل فراخوان شده است لیستریا مونوسیتوژنز آلودگی.

این محصولات در ایالات متحده و کانادا با نام تجاری Mann به همراه برچسب های خصوصی از جمله Trader Joe’s، HEB، Kroger، Marketside، O Organics و Safeway’s Signature Farms فروخته می شدند.

تاکنون هیچ بیماری با این فراخوان مرتبط نبوده است، اما با توجه به اینکه لیستریوز عامل اصلی بستری شدن در بیمارستان و مرگ در ایالات متحده است، FDA از مصرف کنندگان می خواهد که محصولات آسیب دیده را فورا دور بریزند.