نیاز به قلاب سوم برای نجات اشیاء قیمتی/ ویرانی غسالخانه خسرو آقا سلاخی شد.به گزارش خبرنگار ایمنا، مرحوم آیت الله باکر زودا شیرازی در هشتمین نشست تخصصی راه ملت با موضوع «حفظ هر چه ارزشمند» به بیان خدمات ارزنده حفظ و حراست از آثار ملی ایران پرداختند. وی گفت: بر اساس تصویب قانون در جلسه شورا، در سال 64، ایران اسلامی پنج مرکز باستان شناسی و مردم شناسی را متحد و به سازمان میراث فرهنگی تبدیل شد و قانون حفاظت از میراث تاریخی برای اولین بار در سال 1394 به تصویب رسید. کشور ما. یادبودها

وی ادامه داد: وجه تمایز مرحوم آیت الله باقر زودا شیرازی از سایر مسئولان در حفاظت از بناهای تاریخی، شیخ بودن ایشان بود و در واقع همه فعالان، صاحب نظران و متولیان امر در حوزه حفظ آثار تاریخی کشور قبول دارند. این. سواد و دانش بالای مرحوم شیرازی در زمینه آثار تاریخی و جزء مهمی در مدیریت این مجموعه است و به جای مدیریت سازمان، مورد قبول تمامی فعالان و صاحب نظران این حوزه است. مدیریت. تصمیمات و نظرات

این دکترای معماری اظهار داشت: زمانی که مرحوم شیرازی به عنوان رئیس سازمان ملی حفاظت از آثار باستانی ایران خدمت می کرد، ایشان و دکتر سبحانی به من مأموریت دادند تا وضعیت بناهای تاریخی اصفهان را ارزیابی کنم و به خوبی یادم هست که چه گفتند. . جمله معروف «با آقای سبحانی». این عبارت را در بناهای تاریخی اصفهان کلیک کنید زیرا مرحوم شیرازی از کلمه کلیک استفاده می کردند و این کلمه معانی زیادی دارد زیرا کلمه کلیک بر کیفیت آن تاکید دارد. ارتباطات اکولوژیکی و این یکی از پارامترهای مهم در ارزیابی وضعیت بناهای تاریخی است.

وی با اشاره به ابعاد شخصیتی عباس بهشتیان افزود: بهشتیان مصداق بارز فرهنگی بود که در مدرنیته افتاد، فرهنگی که قدردانی محور اصلی آن بود و متأسفانه امروز واژه قدرشناسی معنای خود را از دست داده است. برای حفظ همه چیزهای ارزشمند، حفظ میراثی که به ما سپرده شده است، به همین دلیل شاهد هستیم که بهشتیان اقدامات موثری برای حفظ آثار تاریخی شهر اصفهان انجام داده است.

علیا بابیان اینکه حفاظت وجود دارد نتیجه شکرگزاری از شخص حفاظت کننده است.پنهان ایجاد می کند.

وی بیان کرد: طبیعت مخلوق خداوند است اما بناها، اشیا و دیگر چیزها را انسان خلق می کند، بنابراین در حوزه میراث دو حوزه میراث طبیعی و میراث فرهنگی را می بینیم و بر این اساس شاهد دو سازمان زیست بوم هستیم. . حفاظت و میراث فرهنگی در کشورها البته در بسیاری از کشورها این دو سازمان از نظر رویکرد میراثی با یکدیگر یکپارچه هستند و یونسکو در هر دو حوزه فعالیت می کند.

یکی از اعضای هیئت علمی کنگره معماری و شهرسازی ایران افزود: امروزه علم به دو قسمت تقسیم شده است که این چندپارگی علم مزایا و معایبی دارد که مهمترین آن محدود کردن یک رشته خاص است. به عنوان مثال، دیدن یک فرد در حال مرمت یک اثر تاریخی در یک شهر، به سایر مشکلات فرهنگی، اجتماعی و زیست محیطی منطقه توجهی ندارد. برای حفظ هر چیزی که وجود دارد، باید اطلاعات پراکنده را یکپارچه کرد و از افزایش این هرج و مرج علم جلوگیری کرد.

وی ادامه داد: در دانشگاه ها علم تحلیل و آنالیز تدریس می شود اما علم انشاء مغفول مانده است و اساتید کمی به علم آهنگسازی مشغولند خلق اثر و حتی در این رشته با چه هدف و رویکردی واضح است. کار ایجاد شده ایجاد می شود.

علیا خاطرنشان کرد: متأسفانه از سنت ها دور شده ایم و این باعث نشد که همه چیزهای موجود ما را نجات دهد، در فصل دوم کتاب «معرفت و معنویت» بابیان اینکه داستان زیبایی از سنت در این داستان آمده است. مادرشان می پرسند آب چیست و مادرشان پاسخ می دهد که وقتی از آب بیرون آمدی معنی آب را می فهمی که زیباترین نمونه سنت گرایی است و امروز مثل ماهی بیرون از آب هستیم. اب ما رفتیم بیرون از سنت ما رفتیم بیرون و باید به سنت برگردیم.

وی با اشاره به اهمیت داستان در حفظ هر موضوع مهمی گفت: قصه زیباترین راه برای حفظ ارزش های مهم است، وقتی چیزی ارزشمند در قالب داستان بیان شود از خطر انحطاط دوری می شود. متأسفانه، ما نتوانستیم به اندازه کافی از همه چیزهای با ارزش محافظت کنیم، همه چیزهای ارزشمندی که می شد از کشور ما برداشته شد، از کشور ما به سرقت رفت، گنجینه موزه های کشورهای دیگر غنی شد و آنچه اکنون داریم به این دلیل است که آنها نتوانستند آنها را بدزدند.

این دکترای معماری خاطرنشان کرد: علامه جعفری داستانی به نام بخیه سوم را بیان می کند که در آن به تعمیر کفاشی با سه بخیه اشاره می کند که در آن بر آینده و رویکرد خیرخواهانه و دلسوزانه تاکید می کند و اینکه چگونه می توانیم همه چیز را حفظ کنیم. یک بخیه سوم لازم است.

وی با انتقاد از وضعیت شهرسازی در کشورمان گفت: از همه مسئولان ذیصلاح و نالایق مسکن و شهرسازی کشور گلایه دارم که گلایه من این است که کار مسکن و شهرسازی آنها کهنه و مغایر با توسعه مسکن امروز است. و شهرسازی منطبق با فرهنگ کشورمان چه هوشی این را می پذیرد؟ اتاق خواب های دو خانه کنار هم و با دیواری نازک از هم جدا شده اند، حیاط در تاریخ فرهنگی اقامتگاه ما نقش داشته است. نقش حریم خصوصی خانه از محیط بیرون.

علیا: متأسفانه در معماری و شهرسازی ما فرق بین جراحی و ذبح را نمی دانند، عمل جراحی انسان را نجات می دهد اما ذبح باعث مرگ انسان می شود. اکثر پروژه های عمران شهری در کشور کشتارگاهی است آب دهان ابتدا بافت و بناهای تاریخی ارزشمند، پروژه خیابان حکیم اصفهان و تخریب حمام را هدف قرار می دهد. آقای خسرو نمونه معروف این نوع ذبح است.

به گزارش نشریه ایمنا، نشست ماهانه مردم ما به همت اداره فرهنگ عمومی، سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری اصفهان در موزه برگزار می شود. عصارخان مراسم سلطنتی برگزار می شود.